VDU vyks daugiakalbystės tyrimams skirta tarptautinė konferencija

VDU vyks daugiakalbystės tyrimams skirta tarptautinė konferencija

 

Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų institutas (VDU UKI), bendradarbiaudamas su Lietuvos kalbų pedagogų asociacija (LKPA), organizuoja VII-ąją tarptautinę mokslinę konferenciją „Darnioji daugiakalbystė 2023“ (angl. Sustainable Multilingualism 2023), kuri vyks Kaune birželio 9-10 dienomis. Pranešimų santraukos priimamos iki balandžio 1 dienos.

 

Darniosios daugiakalbystės tradicija VDU

 

Tarptautinė konferencija „Darnioji daugiakalbystė 2023“ yra septintoji VDU UKI ir LKPA organizuojama konferencija, suburianti kalbų politikos formuotojus, kalbų ir daugiakalbės kompetencijos tyrėjus, dėstytojus, studentus bei visus besidominčius daugiakalbystės klausimais pasidalinti savo patirtimi, įžvalgomis ir perspektyvomis.

 

„Užsienio kalbų institutas yra daugiakalbystės tradicijos puoselėtojas VDU, prie šios misijos prisidėdamas ne tik tiesioginiu darbu – siūlydamas ir sudarydamas sąlygas mokytis virš 30 kalbų universiteto, miesto bei šalies bendruomenei. Šią misiją įgyvendiname ir savo tarptautine veikla, suburdami užsienio ir Lietuvos mokslininkus bendrų problemų sprendimui. Į kas antrus metus organizuojamas konferencijas atvyksta arti 200 mokslininkų iš įvairių pasaulio kraštų. Tai ir pripažinti, turintys didelę patirtį mokslininkai, ir tie, kurie dar tik pradeda, pavyzdžiui, buvę ar esami VDU studentai.“ – konferencijos idėją pristato dr. Nemira Mačianskienė, VDU UKI profesorė ir konferencijos „Darnioji daugiakalbystė“ mokslinio komiteto pirmininkė.

 

Konferencijos temos ir pranešėjai

 

Dviejų dienų tarptautiniuose susitikimuose bus nagrinėjamos daugiakalbystės visuomenėje (kalbų politikos įgyvendinimo, kalbų išsaugojimo, kalbinių teisių užtikrinimo bei kt.), kalbų mokymo(-si) ir daugiakalbės bei tarpkultūrinės kompetencijos plėtojimo, daugiakalbystės ir profesinės praktikos, dėstytojo daugiakalbės kompetencijos tobulinimo bei šiuolaikinės lietuvių kalbos, kuri sudaro mūsų daugiakalbės kompetencijos pagrindą, tyrimų temos.

 

Plenariniai konferencijos pranešėjai, pasaulyje pripažinti mokslininkai, pristatys naujausius savo tyrimus apie kalbų mokymo(si) ir vertimo iššūkius bei daugiakalbio pasaulio ateitį. Šių metų konferencijos programoje numatomi keturi plenariniai pranešimai, kuriuos skaitys:

  • Enrica Piccardo – daugiakalbystės tyrimų centro vadovė iš Toronto universiteto (Kanada), Bendrųjų Europos kalbų metmenų (2020) ir Routledge daugiakalbio kalbų mokymo vadovo bendraautorė,
  • François Grin – Ženevos universiteto (Šveicarija) ekonomikos, kalbų ir mokymo observatorijos direktorius,
  • Maria Teresa Zanola – Europos kalbų tarybos (ELC/CEL) prezidentė, Milano Katalikiškojo Šv. Širdies universiteto (Italija) prancūzų kalbotyros profesorė, terminologijos ir kalbų politikos observatorijos direktorė,
  • Lietuvą atstovaus VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Viešosios komunikacijos katedros profesorė Auksė Balčytienė.

 

Registracija

 

Pateikti pranešimų santraukas ir užsiregistruoti į konferenciją Darnioji daugiakalbystė 2023“ galima iki balandžio 1 dienos. Santraukos priimamos anglų, ispanų, italų, latvių, lietuvių, prancūzų, vokiečių ir ukrainiečių kalbomis.

Maloniai kviečiame registruotis, dalintis moksliniais tyrimais ar tiesiog užsukti pasiklausyti pranešimų ir pabendrauti užsienio kalba su konferencijos svečiais, tobulinant savo daugiakalbę kompetenciją.

Pranešimų santraukų pateikimas ir registracija vyksta konferencijos svetainėje.