Europos kalbų diena

Kaip ir kasmet, 2022 m. rugsėjo 26 d. VDU tradiciškai šventė Europos kalbų dieną. Šventė nuvilnijo per visus VDU pastatus: kiekviename iš jų buvo galima dalyvauti viktorinoje „Iššūkis – daugiakalbystė“. Prie žaidimo taip pat jungėsi ir moksleiviai. Sveikiname nugalėtojus! O po viktorinos mokėmės portugalų kalbos – paskaitą skaitė Portugalijos kultūros atašė Silvia Shiermacher.
2021 m. VDU Užsienio kalbų institutas, minėdamas jubiliejinę 20-ąją Europos kalbų dieną, organizavo vaizdo įrašo konkursą studentams ir moksleiviams „Aš, pandemija ir daugiakalbystė“. Dėkojame dalyviams ir darkart sveikiname laimėtojus: http://uki.vdu.lt/as-pandemija-ir-daugiakalbyste/.Konkurso laimėtojų komandos apsilankė Užsienio kalbų institute. Antrosios vietos laimėtojai moksleiviai iš Kauno J. Grušo meno gimnazijos ne tik džiaugėsi laimėtais prizais, bet ir galėjo pasijusti studentais, pirmą kartą pasivaikščioję po universitetą, apžiūrėję auditorijas. Laimėtojai džiaugėsi, jog šis konkursas leido daugiau sužinoti apie daugiakalbystę ir būdus, kaip tobulinti kalbų žinias pandemijos metu.
2020 m. rugsėjo 25-ąją Vytauto Didžiojo universitete įvyko kasmetinė Europos kalbų dienos šventė, kurios metu Užsienio kalbų institutas kvietė studentus ir moksleivius į nuotaikingą daugiakalbį konkursą „(Ne)pasiklydę vertime“. Virtualiose kambariuose susitikę komandos nariai turėjo išklausyti ne iš eilės pasakojamą tekstą anglų, vokiečių, prancūzų, ispanų, italų ir rusų kalbomis bei vėliau jį atpasakoti lietuviškai. Į lietuvių kalbą išverstus tekstus vertino UKI dėstytojų komisija.
Konkurso nugalėtojai (studentai): I VIETA – komanda „Mens Unum“; II VIETA – komanda „Optimistai“; III VIETA – komanda „5 Points“.
Konkurso nugalėtojai (moksleiviai): I VIETA – KTU Inžinerijos licėjaus komanda; II VIETA – VDU „Rasos“ gimnazijos komanda; III VIETA – VDU Ugnės Karvelis gimnazijos komanda.
Prizus įsteigė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje (dovanų kuponai knygoms) ir VDU Užsienio kalbų institutas (kuponai nemokamiems kalbų kursams VDU ir gardžios dovanos komandoms).

VDU Užsienio kalbų instituto organizuotame Europos kalbų dienos renginyje 2019 m. moksleiviams ir studentams buvo pasiūlyta proga ir išbandyti save kūrybiškai – sudalyvauti posakių varžybose, kuriose buvo pristatomi užsienio kalbų posakių lietuviški atitikmenys.

„Varžybų metu buvo verčiama iš  septynių skirtingų kalbų. Visi dalyviai buvo itin aktyvūs ir puikiai atskleidė savo kalbinius gebėjimus ir kūrybiškumą, nes žinoti patarlės atitikmenį yra nelengva užduotis ir patiems kalbų specialistams – į moksleivių ir studentų pastangas dėmesį atkreipė doc. V. Bijeikienė. – Ši lingvistinė užduotis tuo pačiu metu skatino atskleisti ne tik skirtingos užsienio kalbos kultūros suvokimą, bet ir kalbinį žodyną.“

2016 m. rugsėjo 26 d. pagrindinė Kalbų dienos šventės dalis vyko VDU Didžiosios salės fojė, kur iš anksto užsiregistravę moksleiviai ir studentai būrėsi komandomis kovoti dėl Kalbų taurės. Išradingai prisistatę moksleivių ir studentų komandos pasklido po įvairias VDU fakultetų vietas, kuriose jų laukė geografijos, kulinarijos, kalbų, meno ir kultūros užduotys. Tuo tarpu varžybose nedalyvaujantieji galėjo klausytis į VDU iš užsienio atvykusių studentų pristatymus apie Azerbaidžano, Estijos, Gruzijos, Italijos ir Turkijos kalbas ir kultūras. Komandoms teko gerokai pasukti galvas bandant išsiaiškinti kur gimė Kristupas Kolumbas ar kaip sudėlioti į dėlionę padalintą žymiausią dailininko Klimto kūrinį. Linksmybių netrūko kulinariniame déjà vu, kuomet komandos užrištomis akimis turėjo skanauti įvairius patiekalus ir atspėti iš kurios šalies jie yra. Pasak dalyvių, net kepta lietuviška duona atrodė nepažįstamo skonio, kai negali jos matyti. Dar viena užduotis patiems gudriausiems – muzikinių kūrinių spėlionė. Plėtojant daugiakalbystės temą, kiekvienai komandai teko išklausyti net po 3 muzikinius kūrinius ir pabandyti atspėti kokia gi tai kalba. Trys moksleivių ir trys studentų komandos džiaugėsi prizais. Moksleivių tarpe pirmąją vietą užėmė komanda „Multilateral“ iš Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos. Studentų tarpe laimėjo komanda „Multijuice“, kurios nariai išgirdę, kad laimėjo didįjį prizą – galimybę nemokamai mokytis vieną iš 30 VDU UKI siūlomų užsienio kalbų – šokinėjo iš laimės. Nugalėtojams įteikta VDU UKI Kalbų taurė.

11-1024x68222-1024x683

2015 m. rugsėjo 25-ąją Vytauto Didžiojo universitete įvyko kasmetinis Europos kalbų dienos minėjimas. Šį kartą Užsienio kalbų institutas (UKI) pakvietė į Kauno botanikos sodą, kur gryname ore vyko orientacinio sporto turnyras. Varžybų metu orientacininkų komandos rungėsi dėl II-osios UKI taurės „Kovoju už kalbą“.

Turnyro metu komandos ne tik turėjo surasti įvairias botanikos sodo vietas, bet ir spręsti galvosūkius, kurie leido pasitikrinti sukauptas kalbų ir kultūrų žinias. Kaip teigė VDU UKI direktorė doc. dr. Vilma Bijeikienė, ruošiant turnyro užduotis, kai kurias lankytinas vietas ir uždavinius padiktavo pati sodo aplinka.

Iš viso buvo apdovanotos trys moksleivių ir trys studentų komandos. Pirmąją vieta tarp moksleivių džiaugėsi svečiai iš Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos, kovoję už anglų kalbą.

Studentų gretose I-ąją vietą užėmė komanda „Viva Italia“, kuri laimėjo didįjį prizą – galimybę nemokamai mokytis vieną iš 30 VDU UKI siūlomų užsienio kalbų.

33-1024x682 Taip išradingai, puoselėdami gamtą ir sveiką gyvenimo būdą, švenčiame Europos kalbų dieną VDU jau ne pirmą kartą. 2014 m. studentai buvo kviečiami dalyvauti krepšinio turnyre ir kovoti už skirtingas kalbas. Nugalėjo komanda pavadinimu „Dar negavę ir negausim“, kovoję už gimtąją lietuvių kalbą.
2012 m. VDU UKI dėka pasiektas Lietuvos rekordas – Vienybės aikštėje surengta daugiakalbystės pamoka, kuri buvo didžiausia pagal dalyvių, mokomų kalbų bei jų mokytojų, kuriems tai gimtoji kalba, skaičių.