Jau tapę ilgamete tradicija, kad kiekvienais metais rugsėjo 26 d. Užsienio kalbų institute švenčiama Europos kalbų diena. Tardama sveikinimo žodį UKI direktorė dr. Teresė Ringailienė kvietė pamąstyti, ką kalbos reiškia kiekvieno iš mūsų gyvenime, kodėl verta švęsti šią dieną bei mokytis kalbų.
Susirinkęs itin gausus būrys studentų, moksleivių, mokytojų ir dėstytojų pirmiausia klausėsi įmonės „Alliance for Recruitment“ atstovės Kristinos Kazlauskaitės pranešimo apie kalbų poreikį šiuolaikinėje darbo rinkoje. Kalbėtoja akcentavo, kad šiuo metu anglų kalba – neatsiejama būtinybė, o visos kitos kalbos – kuria pridėtinę vertę. Jų mokėjimas gali netgi įgauti labai materialią išraišką: mokančiųjų dar vieną užsienio kalbą B2 ir aukštesniu lygiu atlyginimas bent 150 eurų didesnis. Šiuo metu darbo rinkoje labai didelis vokiečių ir prancūzų kalbomis kalbančių darbuotojų poreikis. Kaip teigė Kristina Kazlauskaitė, kalbos žinių pakanka, kad žmogui būtų pasiūlytas darbas, nes kitų įgūdžių įmonės pakankamai lengvai gali išmokyti pačios.
Apvaliojo stalo diskusijoje „Studentų sėkmės istorijos: kodėl vertėjo mokytis kalbų” apie didelę kalbų naudą ir svarbą gyvenime kalbėjo ir buvusi VDU mainų studentė Viktoriia Zakusylo, dabar klientų pretenzijų administratorė įmonėje „Hella Lithuania“, bei programos „Skandinavijos šalių kalbos ir kultūros“ antro kurso studentas Fiodor Proscevičius. Viktoriia puikiai kalba penkiomis, Fiodor – šešiomis kalbomis. Nors kalbų abu pokalbio dalyviai mokosi skirtingai (Fiodor labai patinka skaityti, Viktoriia, būdama labai komunikabili, daug bendrauja, pusryčiaudama su kolegėmis susitaria, kad kalbėsis tik lietuviškai), abu teigia, kad kalbų nauda didžiulė: jos leidžia gauti informaciją iš originalių šaltinių, palengvina keliones, skatina bendravimą, leidžia pasijusti laisvu, nepriklausomu svečioje šalyje, o Viktoriiai dar ir padėjo susirasti jai patinkantį, įdomų ir dinamišką darbą.
Itin laukta šventės dalis buvo orientacinis žaidimas „Kalbų ir kultūrų mozaika Kaune“, kuriame dalyvavo 8 moksleivių ir 9 studentų komandos. Per ribotą laiką jos turėjo atspėti, apie kokią su kalbomis ar kultūromis susijusią vietą kalbama užuominoje, nukeliauti iki jos ir nusifotografuoti. Nuoširdžiausiai sveikiname greičiausias ir sumaniausias komandas! Moksleivių grupėje nugalėtojais tapo „Nebyliai poliglotai“ iš Kauno „Aušros“ gimnazijos, antrąją vietą užėmė „Erkės“ iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos, o trečiąją – „Feniksas“ iš Raseinių rajono Ariogalos gimnazijos. Studentų komandos taip pat džiaugėsi prizais: pirmoji vieta atiteko komandai „Šilelis“, antroji – „Cats from rain“ ir trečioji- „KGV“.
Kol vyko orientacinis žaidimas, moksleiviai iš įvairių Kauno mokyklų (Santaros gimnazijos, KTU licėjaus, „Rasos“ gimnazijos, Ariogalos gimnazijos ir kt.) klausėsi tarptautinių VDU studenčių pasakojimų apie jų gimtąsias šalis (Ispaniją, Kazachstaną bei Keniją) ir mokėsi žodžių bei frazių ispanų, kazachų ir suahelių kalbomis. Pasakojimus paįvairino ispaniškos greitakalbės bei patarlės, muzika tradiciniu kazachišku instrumentu dombra bei daina suahelių kalba, kuria Kenijoje sutinkami svečiai.
Taigi kalbos leidžia mums peržengti įvairias sienas, skatina bendrauti, pažinti, atveria duris į įvairiausias, ne tik Europos šalių, kultūras. Todėl ir kviečiame tiek švęsti kalbų dieną, tiek jų mokytis.