VDU Ispanų kalbos forumui – dėmesys iš Ispanijos Švietimo ministerijos 

Gruodžio 2 dieną, šeštadienį, vyks VII-asis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Ispanų kalbos forumas (isp. Foro de español en Kaunas). Lietuvoje vis sparčiau populiarėjant ispanų kalbai ir augant jos paklausai tiek šalies universitetuose, tiek mokyklose, jau septintąjį kartą organizuojamas tarptautinis renginys siekia suburti ispanų kalbos dėstytojus, mokytojus, vertėjus ir kitus specialistus bei suteikti jiems erdvę dalintis naujienomis, mokslinių tyrimų rezultatais, diskutuoti apie naujausius kalbų mokymo(si) metodus. 

 

Ispanijos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos dėmesys 

„Šiuo metu ispanų kalba Lietuvoje susiduria su įvairiais iššūkiais, ir kol laukiame esminių sprendimų ir veiksmų dėl šios kalbos mokymo(si) šalies mokyklose, galime pasidžiaugti, kad toks renginys kaip Ispanų kalbos forumas yra rengiamas jau septintus metus iš eilės. Kasmet sulaukiame vis daugiau dalyvių tiek iš Lietuvos, tiek iš aplinkinių šalių. Šiemet netgi galime pasidžiaugti Ispanijos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos palaikymu. Ministerijos atstovė, Joana Lloret, pristatys profesinio tobulėjimo galimybes ispanų kalbos specialistams.“ – pasakoja forumo organizatorė, Užsienio kalbų instituto ispanų kalbos lektorė Vigilija Žiūraitė.  

Pranešėjai iš Ispanijos ir Baltijos šalių 

VII-ojo Ispanų kalbos forumo programoje – profesionalų iš Baltijos šalių, Ispanijos ir Meksikos, moksliniai pranešimai bei praktiniai seminarai. Madrido Complutense universiteto docentas José Hernández Ortega skaitys plenarinį pranešimą tema „Mokymo(si) iššūkiai besikeičiančioje visuomenėje“. Baltijos šalis atstovaus ispanų kalbos specialistai: Jorge López Parreño (Vilniaus universitetas), José María Rico Mateos (Burgos universitetas), Noa Philippon Salinas (Latvijos universitetas). Forume taip pat dalyvaus ir pranešimą apie ispanų kalbos įtaką šiuolaikiniam menui skaitys žurnalistas, kultūros vadybininkas Liudvikas Jakavičius, kuriam ispanų ir lietuvių kalba yra gimtosios.  

Aptars ispanų kalbos situaciją globaliame kontekste 

Forumą užbaigs apvaliojo stalo diskusija apie ispanų kaip užsienio kalbos mokymo(si) iššūkius globaliame kontekste, kurioje dalyvaus Ispanijos Karalystės ambasadorė Lietuvoje Nieves Blanco Díaz. Ispanų kalba sparčiai populiarėja visame pasaulyje ir yra oficiali 21-oje šalyje, net 580 milijonų žmonių gali laisvai susikalbėti ispaniškai. Tuo tarpu Lietuvoje trūksta šios kalbos specialistų ir formalių ugdymo programų. Panašios tendencijos pastebimos visose Baltijos šalyse. 2017 metais, suorganizavus I-ąjį Ispanų kalbos forumą Kaune, VDU pirmasis atkreipė dėmesį į šios kalbos specialistų rengimą ir tobulėjimą. Ispanų kalbos forumas yra skirtas ne tik šios kalbos profesionalams, bet ir tiems, kurie dar tik galvoja sieti savo profesinį kelią su šia kalba. 

VII Ispanų kalbos forumas yra atviras plačiajai visuomenei. Atvykti pasiklausyti pranešimų ispanų kalba gali visi norintys. Renginys vyks VDU Daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 310 aud.), 9.30-18.00 val. 

Renginio programa.