Spalio mėnesį VDU – ispanų kino ciklas

Spalio 7 d., 17.30 val., Vytauto Didžiojo universitetas ir Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje kviečia į ispanų kino ciklo, kuris vyks visą spalio mėnesį, atidarymą. Vyks dramos „Septyni biliardo stalai“ (isp. Siete mesas de billar francés, rež. Gracia Querejeta, 2007) peržiūra. Renginyje sveikinimo kalbą tars ir ispanų kiną pristatys Ramón Aguilar Abad, Ispanijos Karalystės ambasadorės Lietuvoje pavaduotojas.

Ispanijos Ministrų taryba 2021 metais paskelbė spalio 6-ąją ispanų kino industrijos diena, kurios minėjimu siekiama pagerbti ir pažymėti filmų kūrėjų vaidmenį bei įtaką Ispanijos sociokultūriniame gyvenime, kino paveldo indėlį kuriant šiuolaikinės Ispanijos tapatybę. Ispanijos Kultūros ir sporto ministerija kasmet siūlo žiūrėti vieną reikšmingą ispanišką filmą tuose miestuose, kur studentai mokosi ispanų kalbos visame pasaulyje.

Vytauto Didžiojo universitetas ir Ispanijos Karalystės ambasada jau trečią kartą jungiasi prie Ispanijos Kultūros ir sporto ministerijos iniciatyvos ir spalio mėnesį kviečia žiūrėti filmus, suteiksiančius galimybę geriau pažinti ispaniško kino industriją. „Šiemet ispanų kino ciklą sudaro keturios pastarojo dvidešimtmečio dramos ir viena 40-ųjų klasika tapusi komedija – „Placido“ (rež. Carlos Serrano de Osma, 1947). Tikimės, kad ši filmų įvairovė pritrauks ne tik VDU studentus, bet ir kauniečius, norinčius geriau pažinti ispanišką kiną.“ – renginio programą pristato ispanų kino ciklo koordinatorė, VDU ispanų kalbos lektorė Vigilija Žiūraitė.

Visos filmų peržiūros yra atviros plačiajai visuomenei. Filmai bus rodomi originalo kalba su angliškais subtitrais. Maloniai kviečiame dalyvauti!

Filmų ciklo programa:

10 07 / 17.30 VAL. / V. PUTVINSKIO G. 23, 103 AUD.

FILMAS „SIETE MESAS DE BILLAR FRANCÉS“ (REŽ. GRACIA QUEREJETA, 2007)

Ciklo atidarymas. Dalyvauja Ispanijos Kralystės ambasadorės Lietuvoje pavaduotojas Ramón Aguilar Abad

10 12 / 9.00 VAL. / V. PUTVINSKIO G. 23, 103 AUD.

FILMAS „PLACIDO“ (REŽ. CARLOS SERRANO DE OSMA, 1947)

10 15 / 18.00 VAL. / V. PUTVINSKIO G. 23, 106 AUD.

„LAS 13 ROSAS“ (REŽ . EMILIO MARTÍNEZ-LÁZARO, 2007)

10 24 / 17.30 VAL. / V. PUTVINSKIO G. 23, 103 AUD.

FILMAS „EL VIAJE DE CAROL“ (REŽ. IMANOL URIBE, 2002)

10 28 / 17.30 VAL. / V. PUTVINSKIO G. 23, 103 AUD.

FILMAS „TESIS SOBRE UN HOMICIDIO“ (REŽ. HERNÁN GOLDFRID, 2013)