Vizitas Tbilisio Ivano Javakišvilio valstybiniame universitete Sakartvele
Balandžio 12-19 dienomis anglų kalbos dėstytoja dr. Indrė Koverienė lankėsi Tbilisio Ivano Javakišvilio valstybiniame universitete Sakartvele. Vizito metu dėstytoja ne tik išsamiai susipažino su pačiu seniausiu universitetu pietų Kaukazo regione, tačiau turėjo galimybę pristatyti Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų instituto vykdomą veiklą.
Lyginant minėtus universitetus, galima pastebėti ne tik nemažai istorinių paralelių, tokių kaip universitetų įkūrimo priežastys ir laikmetis, bet ir akivaizdžiai panašų požiūrį į gimtąją kalbą ir daugiakalbystę. Nuo pat įkūrimo pradžios Tbilisio valstybinio universiteto mokymo procesas buvo organizuojamas kartvelų kalba, siekiant tausoti ir puoselėti gimtąją mažos tautos kalbą. Įdomu, kad tai buvo vienintelė tokį sprendimą įgyvendinusi aukštojo mokslo įstaiga buvusioje Rusijos imperijoje.
Kitas panašumas – siūlomas užsienio kalbų skaičius. Kaip žinia, VDU studentai, nepriklausomai nuo studijų programos, turi ypatingą galimybę pasirinkti kiek ir kokių kalbų mokytis iš siūlomų 30 modernių ir klasikinių kalbų. Tbilisio valstybinio universiteto studentai turi galimybę rinktis iš dar platesnio užsienio kalbų sąrašo – jų net 40. Galima tik pasidžiaugti, kad mažos tautos mokosi kalbų ir puikiai suvokia, kad, kaip kadaise teigė Johannas Wolfgangas von Goethe: „Tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios.“