VDU darbuotojai, tobulindami užsienio kalbų kompetencijas, telkiasi į darnią bendruomenę

Vytauto Didžiojo universitete siūlomos ne tik plačiausios aprėpties studijos Lietuvoje, bet ir puoselėjama ugdanti bei įtrauki aplinka visiems bendruomenės nariams.

Universitetas, siekdamas paskatinti darbuotojų profesinį tobulėjimą bei didinti galimybes kelti užsienio kalbų kompetenciją, nuolat kviečia darbuotojus nemokamai mokytis anglų kalbos tik darbuotojams skirtose grupėse. VDU Bendruomenės gerovės koordinatorė Viktorija Starkauskienė pastebi, kad reguliarus užsiėmimų lankymas padeda ne tik tobulinti užsienio kalbų, bet ir socialines bei tarpkultūrines kompetencijas. Taip pat suteikia daugiau galimybių pažinti vieni kitus, kurti mikrobendruomenes ir taip įsilieti į plačią VDU bendruomenę.

Tenka girdėti, kad dažnas užsienio kalbų kursus baigęs darbuotojas turi ribotas galimybes ją taikyti ir tobulinti toliau. Siekiant sudaryti dar palankesnes sąlygas universiteto bendruomenei telktis, įgalinant anglų kalbos įgūdžius, nuo rugsėjo 12 d. startuoja nauja iniciatyva „Language HUB“.

„Neformalių pokalbių idėją, kaip efektyvų būdą mokytis užsienio kalbų, parsivežiau iš Suomijos. Tuo tarpu, mintis tai pritaikyti telkiant mūsų universiteto bendruomenę kilo dalyvaujant VDU ambasadorių veiklose. „Language HUB“ yra kassavaitiniai neformalūs pokalbiai ne savo gimtąja kalba akademiniams ir neakademiniams universiteto darbuotojams aktualiomis temomis“ – taip iniciatyvą pristatė jos autorė, Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų instituto dėstytoja Žieda Tamašauskaitė.

Žieda Tamašauskaitė

Iniciatyva grindžiama teorijos ir praktikos vientisumu, orientuojantis į:

  • užsienio kalbų žodyno išplėtimą ir įvirtinimą;
  • gramatikos struktūrų taisyklingą naudojimą;
  • užsienio kalbos garsų tarimo įgūdžių lavinimą;
  • faktų ir informacijos perdavimą ir sklandų nuomonės reiškimą užsienio kalba.

 

Kassavaitiniai neformalūs pokalbiai anglų k. Language HUB startuoja nuo 2023 rugsėjo 12 d. ir vyks kiekvieną antradienį 16:30-18:00 val. Donelaičio g. 52 – 601. Registracija reikalinga TIK į pirmąjį susitikimą. Maksimalus dalyvių skaičius pirmame susitikime yra 30. Pasiekus maksimalų skaičių registracija bus sustabdyta. Nuoroda į registracijos formą

 

Detali informacija apie „Language Hub“ pasiekiama adresu http://uki.vdu.lt/vdu-darbuotojams/