Koronaviruso prevencijos priemonės ir veiksmai

Norint užkirsti kelią COVID-19 atsiradimui ir galimam jo plitimui Lietuvoje, VDU ragina savo bendruomenę būti pilietiška ir socialiai atsakinga, atlikti visus veiksmus, kuriuos nurodo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, ir sekti informaciją apie virusą bei jo prevenciją.

Akademinis ir neakademinis personalas dirbs universiteto patalpose, kol LR Vyriausybės nebus nuspręsta kitaip. Tačiau norint sumažinti užsikrėtimo riziką, maloniai prašome kreiptis įvairiais klausimais pirmiausiai telefonu arba elektroniniu paštu.

Užsienio kalbų paskaitos rudens semestre vyks nuotoliniu būdu, atsiskaitymai raštu planuojami vykdyti auditorijose (apie tai studentus detaliau informuos dėstantis dėstytojas).

Nemaža dalis užsikrėtimo atvejų yra susiję su kelionėmis, todėl prašome vengti arba atidėti vizitus į šalis, kurios yra įtrauktos į COVID-19 ligos paveiktų šalių sąrašą.

Maloniai kviečiame visus būti sąmoningais bei laikytis rekomendacijų, kurios padėtų likti sveikais ir sumažintų riziką užsikrėsti koronaviruso infekcija: laikytis saugaus fizinio atstumo seminarų bei atsiskaitymu metu, sėdėti kas antroje vietoje, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), taip pat reguliariai plauti rankas ir, jei jaučiate peršalimo ar kitų užkrečiamų ligų simptomus, likti namuose.

Iškilus klausimams, maloniai prašome pirmiausia kreiptis el. laišku, naudojant VDU outlook paštą, arba telefonu. Atvykti į UKI patalpas pokalbiui su UKI administracija prašome tik nepavykus išspręsti klausimo nuotoliniu būdu ir suderinus susitikimo laiką.