Jubiliejinis festivalis „Primavera en español“

Balandžio 20 dieną Vytauto Didžiojo universitete (VDU) prasidės 10-ojo festivalio „Primavera en español“ renginiai, kurie vyks nuotoliniu būdu. Jubiliejinis ispaniškos kultūros festivalis truks tris savaites, iki gegužės 10 dienos, ir pakvies į susitikimus, paskaitas bei kūrybines dirbtuves (programa).

„Jau 10 metų kiekvieną pavasarį kviečiame VDU bendruomenę ne tik bendrauti ispaniškai, bet ir pažinti ispanakalbių šalių kultūrinę įvairovę. Į jubiliejinį festivalį sudėjome visą savo išmintį ir patirtį, įgytą per šiuos metus. Būtent todėl festivalis prasideda nuo mokslinės konferencijos apie šiuolaikinio ispanakalbio pasaulio subtilybes. Kartu su ekspertais iš Lietuvos ir užsienio pabandysime apibendrinti svarbiausias regiono aktualijas, kviesime bendruomenę įsitraukti į diskusiją apie ispanistikos studijas Lietuvoje“ – paaiškina Vigilija Žiūraitė, VDU ispanų kalbos lektorė ir viena iš festivalio organizatorių.

Pirmoji festivalio savaitė džiugins netikėtais susitikimais. Balandžio 21 dieną vertėja Nomeda Miselyte-Lukoševičiene, išvertusi ne vieną populiarią meksikietišką telenovelę ir ispanišką filmą, pasidalins savo patirtimi apie taip kaip personažai prabyla lietuviškai. Sekančios dienos vakarą dr. Lucila Gonzalez Alfaya pirmą kartą festivalio istorijoje pakvies pasimokyti vienos iš oficialių Ispanijos kalbų – galisų – frazių ir pristatys Galisijos regioną. Balandžio 23-ąją bus paminėta svarbi festivalio tradicija – Tarptautinė knygos diena, vyks susitikimas su dėstytoja, rašytoja ir poete iš Ispanijos María Ortega García. Pirmoji Knygos diena VDU buvo švenčiama 2013-iasiais, kuomet šią idėją pasiūlė tuometinis Kauno „Žalgirio“ treneris Joanas Plaza. Tuomet M.de Cervanteso klubo nariai ją šventė taip, kaip įprasta Katalonijoje, Laisvės alėjoje praeiviams dovanodami knygas ir rožes.

Dar viena „Primavera en español“ tradicija – moksleivių olimpiada „El mundo hispanohablante y yo“  (liet. Ispanakalbis pasaulis ir aš) – vyks gegužės 5 dieną. Netrūks ir nuotaikingų renginių, kurie visuomet yra neatskiriama festivalio dalis. Gegužės 6-ąją įvyks visų festivalio organizatorių susitikimas. „Kartą prisijungus prie „Primavera en español“ organizavimo, ispaniškas pavasaris tampa neatskiriama tavo gyvenimo dalimi. Nekantraujame vėl visi pasimatyti, prisiminti gražiausias festivalio akimirkas ir pasidalinti tuo, ką veikiame dabar“ – teigia VDU absolventė Eglė Janušauskaitė. Festivalį užbaigs flamenko muzikos koncertas su atlikėju Jorge Arena.

„Primavera en español“ organizuoja Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas bei VDU Užsienio kalbų institutas, bendradarbiaudami su Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje. Neatskiriama VDU pavasarių dalimi tapęs festivalis pirmą kartą suorganizuotas 2011 metais. Kasmet gražią tradiciją tęsia ir renginių organizavimu užsiima iniciatyvūs universiteto studentai ir ispanų kalbos dėstytojai, taip pat prisijungia moksleiviai ir tarptautinių mainų programų studentai.

Festivalio renginiai yra atviri visiems, norintys dalyvauti yra kviečiami užpildyti registracijos anketą, kad gautų priminimus apie artėjančius renginius. Tiesioginės renginių transliacijos taip pat vyks M. de Cervanteso klubo svetainėje.

Daugiau informacijos apie festivalį – renginio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.