IV-asis Ispanų kalbos forumas VDU vyks virtualiai

Gruodžio 5 dieną, šeštadienį, vyks IV-asis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Ispanų kalbos forumas (isp. Foro de español en Kaunas). Tarptautinis renginys šiemet organizuojamas nuotoliniu būdu ir suburs per šimtą ispanų kalbos specialistų iš Baltijos regiono ir kitų šalių.

„Jau ketvirtąjį kartą siekiame suburti ispanų kalbos dėstytojus, mokytojus, vertėjus ir kitus specialistus į Vytauto Didžiojo universitetą, kur jie galėtų dalintis inovatyviomis idėjomis, mokslinių tyrimų rezultatais, diskutuoti apie naujausius kalbų mokymo(si) metodus. Simboliška, kad šiemet, kai negalime susitikti fiziškai, mums atsivėrė dar platesnės galimybės pakviesti tarptautinio lygio specialistus iš viso pasaulio. Pavyzdžiui, plenarinį IV Ispanų kalbos forumo pranešimą šeštadienį skaitys dr. Macarena Gordillo de Paz iš Sidnėjaus universiteto (Australija)“ – teigia forumo organizatorė, Užsienio kalbų instituto lektorė Vigilija Žiūraitė.

Forumo programoje – moksliniai pranešimai, praktiniai seminarai ir diskusijos. Septyni kviestiniai lektoriai iš Ispanijos, Australijos, Šveicarijos, Lenkijos, Prancūzijos ir Lietuvos aukštojo mokslo institucijų ne tik pristatys naujausias tendencijas ispanų kalbos mokymo(si), vertimo ir kitose srityse, bet ir kvies diskutuoti apie šių metų naujovę – į virtualią erdvę persikėlusį mokymo(si) procesą.

IV Ispanų kalbos forumas Kaune šiemet sulaukė išskirtinio Cervanteso instituto (isp. Instituto Cervantes) dėmesio, kurio atstovas iš Varšuvos – dr. Francisco Ernesto Puertas Moya – supažindins dalyvius su oficialaus ispanų kalbos mokėjimą įrodančio egzamino (isp. DELE) ypatybėmis. Cervanteso institutas yra valstybinė Ispanijos karalystės organizacija, atsakinga už ispanų kalbos mokymą ir ispanakalbių šalių kultūros sklaidą visame pasaulyje.

Ispanų kalbos, kuri yra oficiali 21 šalyje, populiarėjimas visame pasaulyje – nenuginčijamas. Naujausiais Cervanteso instituto duomenimis, laisvai ispaniškai susikalbėti gali 585 milijonai žmonių, o dar 22 milijonai ją mokosi kaip užsienio kalbą. Tuo tarpu VDU, ši kalba nuo pat universiteto atkūrimo 1989 metais, yra pati populiariausia tarp studentų pasirinkimų, neskaitant anglų kalbos, kurią mokytis yra privaloma. 2011 metais VDU dėstytojų ir studentų iniciatyva įkurtas Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas, vienijantis ispaniškos kultūros gerbėjus Lietuvoje.

Forumas vyks ispanų kalba. Būtina išankstinė registracija. Prisijungimo nuoroda bus atsiųsta į nurodytą el. paštą.

Programa.