Festivalio „Primavera en español“ renginiai sugrįžta į universiteto erdves

Balandžio 25 – gegužės 5 dienomis Vytauto Didžiojo universitete vyks ispaniškos kultūros festivalis „Primavera en español“ (liet. Ispaniškas pavasaris). Visi festivalio renginiai yra atviri plačiajai visuomenei ir vyks ispanų, lietuvių bei anglų kalbomis (programa).

„Jau vienuoliktąjį kartą VDU subursime ispanų kalbos ir kultūros gerbėjus. Šiemet festivalio „Primavera en español“ idėja labai paprasta – kviečiame susitikti! Kadangi pernai kasmetinis  ispaniškos kultūros festivalis vyko tik nuotoliniu būdu, esame pasiilgę „gyvų“ diskusijų, pokalbių ir bendravimo ispanų kalba. Pažinti ispanakalbį pasaulį kviesime bendraujant su gimtakalbiais, dalyvaujant kviestinių lektorių paskaitose, konkurse, žiūrint filmą.“ – pasakoja Vigilija Žiūraitė, VDU ispanų kalbos lektorė ir viena iš festivalio organizatorių.

Festivalio pradžia sutaps su parodos apie piligriminį Šv. Jokūbo kelią (isp. Camino de Santiago) Ispanijoje atidarymu balandžio 25-ąją. Parodoje, kurią pristatys Ispanijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje José María Robles Fraga, atskleidžiamas nepaprastas piligrimystės į Santjago de Kompostelą kultūrinis ir dvasinis reiškinys, jo svarba Europos istoriniam paveldui, paplitimas visame žemyne bei Šv. Jokūbo kelių reikšmė Lietuvai.

Kaip visuomet, festivalyje „Primavera en español“, skriama dėmesio ne tik Ispanijai, bet ir kitoms ispanakalbėms šalims. Šį kartą festivalio dalyviai gilinsis į sudėtingą gyvenimą prie JAV ir Meksikos sienos bei meksikiečių, kirtusių sieną, adaptaciją JAV. Paskaitą „Gyvenimas prie JAV-Meksikos sienos“ gegužės 3 dieną skaitys lektorė dr. Ruth Elizabeth Prado Pérez iš Gvadalajaros universiteto (ITESO, Meksika).

Dar viena „Primavera en español“ tradicija – moksleivių olimpiada „El mundo hispanohablante y yo“  (liet. Ispanakalbis pasaulis ir aš) – vyks jau 5-ąjį kartą. Konkursu, kuris kasmet sulaukia vis daugiau dalyvių, siekiama atkreipti dėmesį į spartų ispanų kalbos populiarėjimą Lietuvos mokyklose. Festivalio organizatoriai jubiliejinės olimpiados proga pasirūpino staigmena moksleiviams – į kultūrinę veiklą apie Šv. Jokūbo kelią ir Galisijos regioną juos pakvies Ispanijos Karalystės ambasados Lietuvoje kultūros atašė Luisa M. García García.

„Primavera en español“ užbaigs nuotaikingas renginys „Café español” (liet. Ispanų kalbos kavinė”, kuris kvies pasipraktikuoti kalbant ispaniškai su gimtakalbiais ar kitais ispanų kalbos studentais. Ši veikla suburs studentus iš trijų universitetų , VDU, KTU ir LSMU, kurie šiemet mini Lietuvos universiteto šimtametį.

Festivalį organizuoja Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas bei VDU Užsienio kalbų institutas, bendradarbiaudami su Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie festivalį – renginio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Registracija į moksleivių olimpiadą.

Registracija į „Café español“ ispanų kalbos mainus.