Ukrainos piliečiai kviečiami į Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursus

Ukrainos piliečiai, kurie yra Lietuvos mokslo ir studijų institucijose dirbantys dėstytojai, mokslo darbuotojai ir kitą šviečiamąjį darbą dirbantys edukatoriai, taip pat aukštosiose mokyklose studijuojantys Ukrainos piliečiai kviečiami teikti paraiškas ir prisijungti prie Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursų liepos 18 – rugpjūčio 12 dienomis Kaune.

Kandidatai iš Ukrainos bus kviečiami lavinti savo lietuvių kalbos ir kultūros žinias jau daugiau negu 20 metų organizuojamuose Lietuvių kalbos ir kultūros kursuose užsieniečiams ir lietuvių kilmės užsienio piliečiams, į kuriuos kasmet susirenka virš 100 studentų iš apytiksliai 30 pasaulio šalių.

Organizuojami kursai susideda iš dviejų dalių: lietuvių kalbos paskaitų ir sociokultūrinių veiklų.

Kad kuo efektyviau išmoktų kalbą, dalyviai iš pradžių suskirstomi į grupes pagal dabartinį savo lietuvių kalbos lygį – nuo pradedančiųjų iki jau pažengusių kalbėtojų (nuo A0 iki C1) ir intensyviai mėnesį mokosi kalbų.

Sociokultūrinės veiklos – tai paskaitos apie lietuvių  kultūrą, meną, kasdieninį gyvenimą, liaudies tradicijas, visuomenę, išvykos į muziejus, lankytinas Lietuvos vietas, ekskursijos, pažintis su nuostabia Lietuvos gamta, taip pat veiklos, kuriose kursų dalyviai pristato savo šalis ir kultūras.

Visą informaciją apie kvietimą dalyvauti ir būtinus pateikti dokumentus rasite VDU kursų puslapyje „Lithuanian Language and Culture Courses for Ukrainian students, lecturers and researchers“.

Paraiškos priimamos iki 2022 metų liepos 1 d.

Finansuojamų vietų skaičius: 32.

Jei turite daugiau klausimų, prašome kreiptis el. paštu bsu@vdu.lt.