Dalykas |
FIZINIS LAVINIMAS/KŪNO KULTŪRA |
|||
Kiti dalykai |
Anglų kalba | |||
Modulis/ Tema |
FUTBOLAS: TECHNIKOS ELEMENTAI / FOOTBALL: TECHNIQUE ELEMENTS |
|||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo pateiktu žodynu, klausydami mokytojo pateikiamos informacijos, bei vykdydami praktines užduotis mokiniai gebės:
|
||
Dalyko uždaviniai |
Mokiniai gebės:
|
|||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai susipažins su žymiausiais futbolo klubais dalyvaudami pamokoje ir atlikę namų darbo projektinę užduotį. Prisimins futbolo istoriją, sužinos, kuo skiriasi futbolas nuo sokerio (soccer), padiskutuos, kodėl futbolas toks populiarus. |
|||
Mokymo/si metodai |
Vaizdo medžiagos peržiūra, diskusija, medžiagos analizė, pratimų atlikimas. |
|||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Vaizdo įrašai: “How to Dribble a Soccer Ball“, ”Soccer Tricks“; • Multimedija; • Sportinė įranga: futbolo kamuoliai, aikštelė; • Priemonės užrašams. |
|||
Pasirengimas pamokai |
Sportinės įrangos (salė-aikštelė, kamuoliai) paruošimas, mokinių informavimas prieš pamoką, kad pamokoje bus reikalinga ne tik sportinė apranga, bet ir rašymo priemonės. Pagrindinių terminų ir pamokos eigos analizė, pamokos plano korekcijos pagal mokinių kalbinį lygį; apsisprendimas, kiek pamokoje bus naudojama anglų ir kiek lietuvių kalba. |
|||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
||
1. Pristatymas skaidrių formatu (Priedas 1); 2. Mokytojo užrašai su žodynėliu ir kalbiniais patarimais (Priedas 2); Mokinio užrašai: lentelė žodynėliui ir pratimai (Priedas 3). |
Aktyvių žodžių sąrašas: |
|||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
||
1. Naudodamas skaidres (Priedas 1) mokytojas pristato temą ir pamokos tikslus. |
1. Mokiniai išklauso pamokos temą ir tikslus. |
|||
2. Mokytojas pateikia skaidruolėse paveikslėlius, iliustruojančius svarbius žodžius (prašo mokinių garsiai juos ištarti, jei klasės kalbinis pasiruošimas yra silpnokas). Visi kartu išsiaiškina lietuviškus ekvivalentus. |
2. Žiūrėdami į skaidruoles, mokiniai garsiai ištaria pateiktus žodžius (jei mokytojas liepia), išsiaiškina lietuviškus ekvivalentus, pasižymi užrašuose. |
|||
3. Pradedamas apšilimas. Liepiama vienam mokiniui išeiti į priekį ir vadovauti apšilimui, skaitant užduotis, esančias skaidrėse (Priedas 1). Apšilimui vadovaujantys mokiniai gali keistis. |
3. Mokiniai klauso. Vienas mokinys išeina prieš klasę ir vadovauja apšilimui, garsiai skaito užduotis. Kiti mokiniai atlieka apšilimo pratimus, klausydami angliškų paaiškinimų. |
|||
4. Baigus apšilimą, mokytojas paklausia, ką mokiniai žino apie futbolo istoriją. Išklausęs atsakymus, pateikia informaciją esančią skaidrėse (Priedas 1). |
4. Pasakoja ir aptaria, kokius istorinius faktus žino apie futbolą. |
|||
5. Paklausia, kuo skiriasi terminai: football ir soccer. Išklauso atsakymų ir pateikia informaciją, esančią skaidrėse (Priedas 1). |
5. Mokiniai diskutuoja apie terminų football ir soccer skirtumus. |
|||
6. Užduoda klausimą What football club is presented below? ir paprašo vieno iš mokinių perskaityti pateiktą informaciją. Kai mokiniai atspėja klubą, mokytojas paklausia, kokius dar garsius futbolo klubus jie žino, padiskutuoja. Rekomenduotina tuo metu pateikti ir namų darbo projektinę užduotį (parengti pristatymą apie pasirinktą futbolo klubą). |
6. Mokiniai klauso, atsako į klausimą, diskutuoja apie žinomus futbolo klubus, pasižymi namų darbo užduotį. |
|||
7. Mokytojas pateikia mokiniams skaidrę su pagrindiniais futbolo terminais, (prašo mokinių po vieną juos garsiai perskaityti, jei klasės kalbinis pasirengimas silpnokas). Visi kartu išsiaiškina lietuviškus ekvivalentus. |
7. Žiūrėdami į skaidruoles, mokiniai garsiai ištaria pateiktus futbolo terminus (jei mokytojas liepia), išsiaiškina lietuviškus ekvivalentus, pasižymi užrašuose. |
|||
8. Paaiškina mokiniams užduotį, kurią reikės atlikti raštu, žiūrint vaizdo įrašą, kaip reikia varytis kamuolį „How to dribble a soccer ball“ (Priedas 3, Task 1). Rodomas įrašas. Po peržiūros mokytojas prašo vieno mokinio perskaityti, ką pasižymėjo. Visi karu aptaria sužinotą informaciją. Liepiama mokiniams pasidėti užrašus ir išbandyti judesius, matytus vaizdo įraše. Tuo pačiu metu dar kartą rodomas vaizdo įrašas. |
8. Žiūri vaizdo įrašą, būtinai žymisi pastabas. Vienas mokinys garsiai perskaito, ką pasižymėjo. Visi kartu aptaria. Pasideda užrašus, pasiima futbolo kamuolius ir, antrą kartą žiūrėdami vaizdo įrašą, išbando varymosi judesius. |
|||
9. Rodomas antrasis vaizdo įrašas apie keletą kamuolio varymosi triukų „Soccer Tricks“. Prašo mokinių žymėtis pastabas (Priedas 3, Task 2). Po peržiūros prašo vieno mokinio perskaityti, ką pasižymėjo. Aptaria sužinotą informaciją. Jei pamokoje lieka laiko, rekomenduotina mokiniams patiems pabandyti atlikti pademonstruotus triukus su kamuoliais. Po to grupelėse aptarti, kam kuris triukas pavyksta lengviau / sunkiau. |
9. Žiūri antrą vaizdo įrašą, būtinai žymisi pastabas. Vienas mokinys garsiai perskaito, ką pasižymėjo. Visi kartu aptaria. Jei pamokoje lieka laiko, pabando atlikti triukus patys. Grupelėse aptaria, kam kuris triukas pavyksta lengviau/ sunkiau.
|
|||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
||
1. Neteisingai suprastas angliškai suformuluotas klausimas ar užduotis. 2. Mokiniai negali atlikti pratimų, išgirdę anglišką komandą. 3. Informaciją, pateikiamą vaizdo įrašuose, gali būti per sunku suprasti. |
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant angliškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Praktiškai pademonstruoti, kaip atliekamas pratimas. 3. Po vaizdo įrašų peržiūros galima pagrindinius punktus pateiki lietuvių kalba. |
|||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju balu vertinamas mokinių aktyvumas ir projektinis darbas – namų darbo užduotis. |
|||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Grupelėmis parengti trumpas pateiktis (1-2 skaidruolės) anglų kalba apie įžymius futbolo klubus, bet klubo neįvardinti; pristačius pateiktis, kiti klasės mokiniai turės atspėti, koks tai klubas. |
|||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija | ||
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/ nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | |||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Naudoti šaltiniai: Naudingos nuorodos: |