Dalykas |
EKONOMIKA IR VERSLO PAGRINDAI |
||
Kiti dalykai |
• Anglų kalba |
||
Modulis/ Tema |
VERSLAS / BUSINESS |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo pateikta padalomąja medžiaga („Business, Businesspeople, Business Leaders“ – tekstas anglų kalba, paaiškinami ekonominiai terminai ir pateikiami pavyzdžiai), atlikdami teksto suvokimo užduotis, dirbdami individualiai, grupėmis bei atlikdami projektinį darbą, mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai susipažins su žymiausiais pasaulio verslininkais ir jų nuveiktais darbais. Turės galimybę palyginti Lietuvos ir kitų šalių verslininkų nuveiktus darbus. Galės padiskutuoti, ar verslininko bruožai ir vaidmuo visuomenėje yra tokie patys visose šalyse. |
||
Mokymo/si metodai |
Teksto analizė, aiškinimas(is), darbas grupėse, diskusijos, projektinis darbas (pristatymas). |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Padalomoji medžiaga su užduotimis: Worksheet 1(EKO1priedas2); • Padalomoji medžiaga darbui grupėse: Worksheet 2 (EKO1prieas3); • Skaidrės įvadui į temą ir tolesnę diskusiją (EKO1priedas1); • Naudingos frazės: diskutavimas anglų kalba (EKO1priedas4); • Multimedija. |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą). 2. Padalomosios medžiagos paruošimas |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Angliškų terminų paaiškinimai su pavyzdžiais (Worksheet 1). 2. Naudingos frazės organizuoti ir moderuoti diskusiją anglų kalba, paprašyti paaiškinimo ar argumento, pritarti išsakytai nuomonei ar jai paprieštarauti. |
1. Aktyvūs žodžiai: businesswoman, businessman, entrapreneur, entrapreneurial, founder, establishment, employee, employer, magnate, mogul, tycoon. 2. Naudingos frazės, padėsiančios dalyvauti diskusijoje anglų kalba, paaiškinti ar argumentuoti savo nuomonę, pritarti išsakytai nuomonei ar jai paprieštarauti. |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Įvadas į temą: mokytojas skaidrėje parodo 5 verslininkų veidus ar tik užrašytas pavardes. Mokiniai turi pasakyti, kas tie žmonės ir ką jie nuveikė. | 1. Mokiniai stengiasi atspėti, koks žmogus pavaizduotas, bando papasakoti apie tų žmonių pasiekimus. | ||
2. Mokytojas supažindina mokinius su pamokos tema, pagrindiniais kalbiniais ir dalyko pamokos uždaviniais. | 2. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo pamokos temą ir kartu su mokytoju išsiaiškina pagrindinius kalbinius ir dalyko pamokos uždavinius. | ||
3. Mokytojas pristato pagrindinius angliškus terminus skaidrėje arba užrašo ant lentos. | 3. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo angliškus raktinius žodžius, bando juos paaiškinti angliškai arba verčia į lietuvių kalbą ir stengiasi juos įsiminti. | ||
4. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą Worksheet 1 ir suformuluoja užduotį – perskaityti tekstą bei atsakyti į klausimus A, B, C ir D. | 4. Mokiniai skaito tekstą bei atsako į klausimus A, B, C ir D. | ||
5. Užduočių A,B,C ir D aptarimas. | 5. Mokiniai pasitikrina atliktas užduotis. | ||
6. Mokytojas skaidrėje pateikia pagrindinius verslininko bruožus. Mokinių prašoma išreikšti savo nuomonę bei papildyti sąrašą. | 6. Mokiniai skaito informaciją, pateiktą skaidrėje ir atsakinėja į mokytojo užduotus klausimus, pateikdami savo sugalvotų pavyzdžių. | ||
7. Mokiniai sugrupuojami po 4. Jiems išdalinama padalomoji medžiaga Worksheet 2, kurioje pateikiama informacija apie žymiausius verslininkus. Mokiniai skaito tekstus ir atsako į pateiktus klausimus. Grupė, kuri atlieka užduotį greičiausiai, laimi. | 7. Mokiniai grupėse atlieka užduotį, pateiktą Worksheet 2, stengdamiesi kiek įmanoma greičiau surasti atsakymus. | ||
8. Užduočių, pateiktų Worksheet 2, aptarimas. | 8. Mokiniai dalijasi grupėse aptarta informacija. | ||
9. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai ir išvados. | 9. Mokiniai pateikia daugiau pavyzdžių terminams magnate, mogul, tycoon. | ||
10. Mokytojas organizuoja diskusiją tema „Are people born with leadership skills or are such skills learned?“. | 10. Mokiniai dalyvauja diskusijoje ir stengiasi argumentuoti savo nuomonę bei pagarbiai išklausyti klasės draugų teiginius. | ||
11. Mokinių įvertinimas: kaupiamuoju vertinimu ir „eko dividendais“ įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. | 11. Žymisi pastabas ir įvertinimus. | ||
12. Namų darbų skyrimas. Mokytojas supažindina mokinius su pristatymų temomis, reikalavimais ir vertinimo kriterijais. | 12. Namų darbams skiriama: grupelėmis paruošti pristatymą anglų arba lietuvių kalba apie vieną žymų Lietuvos ar kitų pasaulio šalių verslininką. | ||
13. Refleksija. | 13. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Neteisingai suprastas angliškai suformuluotas klausimas ar užduotis. 2. Per sudėtingas angliškas tekstas. 3. Mokytojui sudėtinga organizuoti / moderuoti diskusiją, o mokiniams sudėtinga reikšti savo nuomonę. |
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant angliškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą. 3. Supažindinti mokinius su pagrindinėmis angliškomis frazėmis, naudojamomis asmeninei nuomonei reikšti, argumentuoti, pritarti išsakytai nuomonei ar mandagiai jai prieštarauti. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, dalyvavimas diskusijose ir projektinis darbas (pristatymai). |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Grupelėmis parengti pristatymą anglų arba lietuvių kalba apie vieną žymų Lietuvos ar kitų pasaulio šalių verslininką. |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Edita Šidlauskaitė, Alytaus profesinio rengimo centras; Naudingos nuorodos: |