Dalykas |
ISTORIJA |
||
Kiti dalykai |
Prancūzų kalba
|
||
Modulis/ Tema |
PIRMASIS PASAULINIS KARAS – TOTALINIS KARAS |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai
|
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi savo žiniomis, vadovėlio tekstu bei vaizdiniais ir rašytiniais istoriniais šaltiniais dirbdami individualiai bei poromis mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Pamokos metu mokiniai lavins skaitymo ir teksto suvokimo įgūdžius, kritiškai analizuos originalų istorinį šaltinį. |
||
Mokymo/si metodai |
Savarankiškas darbas, teksto ir vaizdinės medžiagos analizė, darbas poromis, diskusija. |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Prancūzijos kareivio atsiminimai apie Verdeno mūšį; |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Perskaityti vadovėlio tekstą apie Karo frontus 1914-1917 m. 2. Padalinamos atskiros šaltinio dalys prancūzų kalbą besimokantiems moksleiviams. |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Žodžių sąrašas. 2. Lingvistinis priminimas. 3. Klausimų sudarymo lentelės. 4. Vertinimo kriterijai. |
Aktyvių žodžių sąrašas: |
||
Pamokos eiga:
|
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Aptariami raktiniai žodžiai. |
1. Namų darbų patikra: raktinių žodžių reikšmių aptarimas klasėje. | ||
2. Pateikiami diskusiniai klausimai moksleivių iš anksto perskaitytam istoriniam šaltiniui prancūzų kalba.
|
2. Atsako į klausimus, diskutuoja. | ||
3. Pasiūlomas prancūziškas tekstas (Pamokos medžiaga), primenantis I-ojo pasaulinio karo didžiuosius etapus, jo priežastis ir pasekmes. Kviečiama diskutuoti. | 3. Diskusija lietuvių kalba su likusia klasės dalimi apie nagrinėjamą istorinį šaltinį. Prancūzakalbiai moksleiviai skaito prancūzišką tekstą ir atsako į klausimus, pateiktus po tekstu. Prancūzų kalbą mokantys moksleiviai lietuviškai pristato atsiminimus apie Verdeno mūšį. | ||
4. Pateikiama video medžiaga per Youtube apie Verdeno mūšį. Gabesnieji mokiniai turės galimybę atlikti papildomą užduotį prancūzų kalba. Silpniau besimokantys mokiniai bus konsultuojami. | 4. Youtube medžiagos peržiūra ir analizė. | ||
5. Pamokos apibendrinimas, mokinių veiklos įvertinimas. | 5. Atsako į klausimus, žymisi pastabas, įvertinimus. | ||
6. Namų darbų užduoties pateikimas. | 6. Žymisi namų darbų užduotį. | ||
7. Pamokos refleksija. | 7. Pamokos refleksija. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
Gimnazijos klasėse (t. y. I – IV gim. kl.) paprastai nėra daug prancūzų kalbą besimokančių moksleivių (nuo 3 iki 10 klasėje), tad gali būti sunku derinti skirtingas kalbas besimokančių moksleivių poreikius. | Atsižvelgiant į pamokos tematiką, patartina pateikti šaltinius ir kitomis kalbomis - anglų, rusų ir/ar vokiečių kalba, taip suteikiant galimybę moksleiviams nagrinėti šaltinius originalo kalba, kurią jie mokosi. | ||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Vertinamas moksleivių aktyvumas, gebėjimas rasti raktinių žodžių reikšmes tekste ir jų aiškinimas. Gebėjimas chronologine tvarka papasakoti atsiminimus, gebėjimas lyginti skirtingus šaltinius. Vertinama kaupiamuoju balu. Neformalus vertinimas. |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Remiantis nurodytais klausimais palyginti pamokoje išnagrinėtą šaltinį apie Verdeno mūšį su JAV valstybės sekretoriaus H. Kissingerio teiginiais apie Pirmąjį pasaulinį karą (konkretus darbas pateiktas žemiau). |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. Klausimas refleksijai: |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. Klausimas refleksijai: |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Daina Kazlauskaitė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI. Naudoti šaltiniai: H. Kissinger, Diplomatija, Vilnius, 2003; J. Brazauskas. S. Jurkevičius, K. Petrauskis, Naujųjų amžių istorija, Vadovėlis 9 klasei, Kronta, 2004; G. Kaselis, R. Morozovienė, M. Tamošaitis, Istorijos vadovėlis, 12 kl., I dalis, Baltos lankos, 2008; "L'année du CM2. Toutes les matières réunies dans le même livre", Paris, 2006; Pagrindinio ugdymo bendrosios programos, patvirtinta Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2008 m. rugpjūčio 26 d. įsakymu Nr. ISAK-2433. Versalio mūšis: http://www.youtube.com/watch?v=0iRP_JB8lLU. |