Dalykas

DARBAI IR TECHNOLOGIJOS

Kiti dalykai
(gali būti taikomas ir kituose dalykuose)

• Prancūzų kalba
• Kultūros pažinimas
• Etika
• Estetika

Modulis/ Tema

KONDITERIANIAI GAMINIAI: PYRAGO KEPIMAS

Uždaviniai/ mokymosi rezultatai

 

Kalbiniai uždaviniai

Remdamiesi  savo turimomis žiniomis, prancūziško recepto pavyzdžiu mokiniai gebės:

vartoti dalinį artikelį su neskaičiuojamais daiktavardžiais;
taikyti artikelio praleidimą ir prielinksnio de vartojimą nusakant kiekį.

Dalyko uždaviniai

  • prancūziškai išvardinti patiekalui reikiamus ingredientus,
  • nusakyti jų kiekį pasirinktam pyragui gaminti,
  • pateikti receptą prancūzų kalba,
  • nusakyti veiksmų eiliškumą,
  • iškepti pyragą pagal nusakytą receptą,
  • įvertinti jo kokybę,
  • padengti stalą desertui.

Kultūra, pažinimas

Pamokos metu mokiniai išmoks estetiškai serviruoti stalą, susipažins su prancūziškais desertais.

Mokymo/si metodai

Darbas grupėmis, veiklų pasiskirstymas, degustavimas, rezultatų  aptarimas ir kritikavimas.

Medžiaga, priemonės,  įranga

Ingredientai, virtuvės įranga, indai ir kiti stalo serviravimo reikmenys.

Pasirengimas pamokai

 

Lingvistinis:
• maisto produktai prancūzų kalba;
• maisto gaminimo veiksmus nusakantys veiksmažodžiai;
• dalinių artikelių vartojimas;
• prielinksnio de vartojimas su kiekį nusakančiais žodžiais.
Dalykinis:
• maisto gaminimo pagrindai.

Kalbinė parama

Parama mokytojui

Parama mokiniui
1. Galimų užduočių sąrašas.
2. Lingvistinis priminimas.
3. Klausimų sudarymo lentelės.

 

Raktiniai žodžiai:
Mélanger, remuer avec une cuillère en bois, sucrer, saupoudrer, décorer, mettre, ajouter, faire cuire au four chaud, faire fondre le beurre, râper, battre les œufs, verser le mélange dans une moule à tarte.

Pamokos eiga:
veiklos ir užduotys

 

Mokytojo veikla

Mokinio veikla ir užduotys

1. Pristatoma tema. Primenami saugaus darbo virtuvėje reikalavimai. 1. Klauso, žymisi, klausia, jei ko nesupranta.
2. Primenami raktiniai žodžiai, pateikiamos užduotys (Pamokos medžiaga). 2. Pakartojami raktiniai žodžiai atliekant pratimus.
3. Mokiniai suskirstomi grupelėmis, pasiskirsto užduotimis pyrago kepimui. 3. Mokiniai suskirstomi grupelėmis, pasiskirsto užduotimis.
4. Mokytojas stebi mokinių pasiruošimą, duoda patarimus. 4. Mokytojo padedami mokiniai susiruošia pyrago kepimui reikiamus produktus. Juos prancūziškai  pristato klasei.
5. Stebi, kaip mokiniai ruošia tešlą, duoda patarimus. 5. Mokiniai savarankiškai ruošia tešlą, kepą pyragą.
6. Kviečia serviruoti stalą, degustuoti pyragą. 6. Serviruoja stalą, degustuoja pyragą.
7. Išklausęs mokinių nuomonę ir degustavęs pyragą išsako kritines pastabas. 7. Įvardija, kaip sekėsi, vertina pyragą, klauso mokytojo vertinimų ir pastabų.
8. Namų darbų užduoties pateikimas, refleksija. 8. Žymisi namų darbų užduotį, reflektuoja.

Galimi sunkumai problemos ir jų sprendimas

Problemos

Sprendimai
Spragos prancūzų kalboje. Informuoti mokinius apie integruotą prancūzų kalbos ir dalyko pamoką, skatinti išmokti reikiamus žodžius bei pasikartoti būtiną gramatiką.

Vertinimo formos,  kriterijai ir įrankiai

Vertinamas gebėjimas serviruoti stalą, darbo eiliškumas, gebėjimas vertinti rezultatus, nusakyti trūkumus

Namų darbai, tolesnė veikla

Parašyti mėgstamo pyrago receptą prancūziškai.

Refleksija

Mokytojo refleksija

Mokinio refleksija

Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. Klausimas refleksijai:
Kalbos integracijos pamokoje problemos ir jų sprendimo būdai.

Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. Klausimas refleksijai:
Kokią naudą teikia dalyko pamokos užsienio kalba? Kur galima panaudoti įgytą kalbinę-dalykinę patirtį?

Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai

Parengė: Daina Kazlauskaitė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI.

Naudoti šaltiniai:
Receptų knygos;
Internetiniai šaltiniai.