Dalykas

DARBAI IR TECHNOLOGIJOS

Kiti dalykai
(gali būti taikomas ir kituose dalykuose)

• Prancūzų kalba
• Biologija
• Sveika gyvensena

Modulis/ Tema 

MAISTAS: SUBALANSUOTA MITYBA

Uždaviniai/ mokymosi rezultatai

 

Kalbiniai uždaviniai

Remdamiesi  savo turimomis žiniomis, tekstu prancūzų kalba, dirbdami individualiai ir grupėmis mokiniai gebės:

  • suvokti tekstą originalo kalba;
  • suvokti veiksmažodžių servir/se servir valdymą ir reikšmę;
  • formuluoti definicijas;
  • vartoti santykinius įvardžius.

Dalyko uždaviniai

  • pateikti raktinių žodžių definicijas;
  • išvardinti organizmui būtinas maisto medžiagas;
  • pateikti 3-4 pasiūlymus subalansuotai dienos  mitybai;
  • nurodyti klaidas pateiktame mitybos pasiūlyme, pagrįsti savo nuomonę.

Kultūra, pažinimas

Pamokos metu mokiniai lavins skaitymo/teksto supratimo originalo kalba gebėjimus, susipažins su prancūzų kalbos valgymo tradicijomis.

Mokymo/si metodai

Teksto originalo kalba skaitymas, darbas grupėmis  ir individualiai, definicijų aptarimas ir kritikavimas, pasiūlytų veiklų atlikimas

Medžiaga, priemonės,  įranga

• Tekstas prancūzų kalba;
• Vienkalbiai ir dvikalbiai žodynai.

Pasirengimas pamokai

 

Lingvistinis:
• veiksmažodžių se sevir de/ servir à vartojimas;
• klausimų sudarymas;
• raktinių žodžių reikšmės.
Dalykinis:
• subalansuotos mitybos pagrindai;
• bendro išsilavinimo žinios apie subalansuotą mitybą, organizmui būtinas maisto medžiagas, vitaminus, mineralus

Kalbinė parama

Parama mokytojui

Parama mokiniui

1. Galimų užduočių sąrašas.
2. Lingvistinis priminimas.
3. Klausimų sudarymo lentelės.

Raktiniai žodžiai:
Un omnivore, un carnivore, un herbivore, un aliment  bâtisseur, un nutriment, un protide, un lipide, un glucide, des vitamines et sels minéraux, des fibres.

Pamokos eiga:
veiklos ir užduotys

 

Mokytojo veikla

Mokinio veikla ir užduotys

1. Aptariami raktiniai žodžiai, pateikiami definicijų sudarymo pavyzdžiai. Pateikiamas tekstas (Pamokos medžiaga). 1. Raktinių žodžių reikšmių ieškojimas tekste bei jų išsiaiškinimas.
2. Gabesnieji mokiniai savarankiškai skaito tekstą ir naudodamiesi tekstu ir vienkalbiu žodynu formuluos definicijas raktiniams žodžiams. Silpniau besimokantys mokiniai konsultuojami. 2. Mokiniai skaito tekstą, dirba su raktiniais žodžiais, ieško kontekste jų reikšmių ir rašo definicijas
3. Moksleiviai supažindinami su maisto produktų klasifikacijos lentele. 3. Klauso, žymisi pastabas, klausia, jei ko nesupranta.
4. Užduodama atlikti 2-6 užduotis, greičiau dirbantiems duodama papildomai atlikti 7-8 užduotis (Pamokos medžiaga). 4. Moksleiviai atlieka  užduotis.
5. Tikrinamos užduotys, diskutuojama. Ragina mokinius vertinti klasės draugų atsakymus. 5. Tikrinami rezultatai, moksleiviai įsivertina ir vertina klasės draugų užduočių atlikimą, pagrindžia atsakymus.
6. Namų darbų užduoties pateikimas. 6. Žymisi namų darbų užduotis.
7. Pamokos refleksija, mokinių veiklos vertinimas. 7. Pamokos refleksija.

Galimi sunkumai, problemos ir jų sprendimas

Problemos

Sprendimai

Pateikti  raktiniai -žodžiai nėra pakankami teksto originalo kalba supratimui. Skatinti skaityti tekstą ar jo dalį ir tik tada jei dar neaiški reikšmė iš konteksto naudoti žodyną.

Vertinimo formos,  kriterijai ir įrankiai

Vertinamas mokinių aktyvumas, gebėjimas naudotis lentelėmis, gebėjimas praktiškai panaudoti lentelėse nurodytą medžiagą, rasti definicijas, jas tinkamai pritaikyti praktinėse užduotyse. Vertinama kaupiamuoju balu. Neformalus vertinimas.

Namų darbai, tolesnė veikla

Sudaryti subalansuotos mitybos dietą visai savaitei, paaiškinti vienų ar kitų produktų pasirinkimą.

Refleksija

Mokytojo refleksija

Mokinio refleksija

Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis.  Klausimas refleksijai:
Kalbos integracijos pamokoje problemos ir jų sprendimo būdai. Kaip paruošti mokinį integruotai pamokai, kaip vertinti.

Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. Klausimas refleksijai:
Kokią naudą teikia dalyko pamokos užsienio kalba? Kur galima panaudoti įgytą kalbinę-dalykinę patirtį.

Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai

Parengė: Daina Kazlauskaitė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI.

Naudoti šaltiniai:
Alain Charles. L‘année de CM2. Bordas, Paris 2006
L‘année de CM2. Toutes les matières réunie dans le même livre. Bordas. Paris 2006.