DALYKAS |
MATEMATIKA |
||
Kiti dalykai |
Informacinės technologijos |
||
Modulis/ Tema |
NEMETRINIAI MATAVIMO VIENETAI / NON METRIC UNITS OF MEASURE |
||
Tikslai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai tikslai |
Remdamiesi mokytojo pateikta padalomąja medžiaga, pateiktimi bei nagrinėdami individualiai internete suieškotą medžiagą, atlikdami teksto suvokimo užduotis, dirbdami individualiai, grupėmis bei atlikdami projektinį darbą, mokiniai: |
|
Dalyko tikslai |
• Susipažinti su nemetriniais matavimo vienetais; • palyginti nemetrinių matavimo vienetų sistemas; • išmokti metrinius matavimo vienetus paversti nemetriniais ir atvirkščiai. |
||
Kultūra, pažinimas |
Susipažindinti su matavimo vienetų istorija, britų ir amerikiečių naudojamais bei senovės lietuvių naudotais nemetriniais matavimo vienetais. | ||
Mokymo/si metodai |
Aiškinimas, konsultavimas, pratybos, informacijos paieška, susisteminimas, apdorojimas, darbas grupėse. |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Vadovėlis; |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Paieškokite internete medžiagos apie nemetrinių matavimo vienetų etalonus ir jų buvimo vietą. 2. Jei neturite šaltinių sąraše nurodyto vadovėlio ar pratybų, parenkite kiekvienam mokiniui užduočių lapą ir vienetų vertimo į kitus lenteles. |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Aktyvių žodžių sąrašas WORDLIST: Non Metric Units; 2. Pristatymas skaidrių formatu; 2. Padalomoji medžiaga Non Metric Units. |
1. Aktyvių žodžių sąrašas. 2. Padalomoji medžiaga Math is Fun. Measuring with Maggie. |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Supažindinkite su pamokos tema. Aptarkite su mokiniais, kuo skiriasi metriniai matavimo vienetai nuo nemetrinių. Pasidomėkite, gal kas iš mokinių žino, kur yra nemetrinių matavimo vienetų buvimo vieta. Jei tokių nebus, parodykite fotografijas ir papasakokite, kad Grinviče (Pateiktis, skaidrės 2-3. |
1. Mokiniai klauso, atsako į klausimus, diskutuoja, dalijasi savo pastebėjimais.
|
||
2. Vadovėlyje raskite ir nagrinėkite nemetrinių vienetų lenteles. Pasakykite ir lentoje užrašykite arba skaidrėse parodykite angliškus šių vienetų pavadinimus bei tarimą. Jei turite, galite panaudoti e – žodyną su tarimu. | 2. Mokiniai nagrinėja lenteles. Nagrinėja aktyvių žodžių sąrašą ir Užsirašo angliškus vienetų pavadinimus. Kartu ištaria juos. |
||
3. Skirkite užduotis iš vadovėlio arba pratybų sąsiuvinio – verskite metrinius vienetus į nemetrinius. Užduotis galite atlikti skaičiuokle Exell. Konsultuokite mokinius. | 3. Mokiniai sprendžia užduotis. Iškilus neaiškumams išsiaiškina su klasės draugais arba mokytoja. |
||
4. Tikrinant atsakymus pasiūlykite nemetrinius matavimo vienetus pasakyti anglų kalba. | 4. Paskirti, arba pagal nustatytą eilę, mokiniai perskaito atsakymus anglų kalba. |
||
5. Aptarkite padalomąją medžiagą Non Metric Units (US resp. UK units), palygindami Amerikoje ir Jungtinėje karalystėje vartojamus bei seniau Lietuvoje vartotus nemetrinius vienetus. |
5. Kartu su mokytoja aptaria nemetrinių vienetų lentelę, lygina vienetus, terminus. |
||
6. Aptarkite pateiktyje pristatomą informaciją (PP pateiktis, skaidrės 4-10) – šalis, kuriose vartojama nemetrinė sistema, kolokacijas, posakius su įvairiais matais, nemetrinių mato vienetų naudojama spaudoje. | 6. Nagrinės mokytojo pateiktas skaidres, plės žodyną ir susipažins su įdomiais faktais,
|
||
7. Aptarkite su mokiniais, kaip dažnai ir kur tenka susidurti su nemetriniais matavimo vienetais. | 7. Pasidalina savo patirtimi, kur susidūrė su nemetriniais matavimo vienetais. |
||
8. Patikrinkite ar pavyko mokiniams įsidėmėti apytiksles nemetrinių matavimo vienetų reikšmes ir angliškus jų pavadinimus. Terminų įtvirtinimui pasiūlykite perskaityti tekstą Measuring with Maggie iš Math is Fun. | 8. Pakartoja angliškus nemetrinių matavimo vienetų pavadinimus ir tarimą. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai | |
Nėra galimybės užduotis atlikti kompiuteriu. | Vietoje Exellio naudokite paprastus skaičiuoklius. | ||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Pamokos metu neformalus mokytojos vertinimas. Skyriaus pabaigoje, kontroliniame darbe už šių užduočių atsakymų užrašymą angliškai galite skirti papildomų taškų. |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Namuose parinktos užduotys iš vadovėlio arba pratybų sąsiuvinio. |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Rasa Butkevičienė, Jėzuitų gimnazijos mokytoja. Naudoti šaltiniai: |