Dalykas | MATEMATIKA | |||
Kiti dalykai |
• Fizika • Ekonomika |
|||
Modulis/ Tema |
TRUPMENOS (ATIMTIS, SUDĖTIS) / FRACTIONS (SUBTRACTION, ADDITION) |
|||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Naudojantis mokytojo pateikta medžiaga bei atlikus užduotis individualiai ir grupėse, mokiniai gebės:
|
||
Dalyko uždaviniai |
|
|||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai turės galimybę susipažinti su matematikos terminais anglų kalba ir panaudoti juos praktiškai. |
|||
Mokymo/si metodai |
Aiškinimas, konsultavimas, pratybos, vaizdo filmų peržiūra ir diskusija po jos. |
|||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Vadovėlis; |
|||
Pasirengimas pamokai |
1. Susipažinkite su informacija apie trupmenas pateiktą prieduose (Priedas 3, Fractions) ir peržiūrėkite vaizdo filmus (Priedai: „Fractions song“, „Fruit fractions“). 2. Atspausdinkite kiekvienam mokiniui užduotis (Priedas 1). |
|||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
||
1. Mokytojo užrašai: Priedas 2. 2. Užduotys mokiniams: Priedas 1. 3. Vaizdo filmai: „Fractions song“, „Fruit fractions“. 4. Skaidrės: Priedas 3. 5. Neveikiamosios rūšies veiksmažodžių lentelė. |
Reikšminiai žodžiai: Priedas 4: |
|||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
||
1. Pamokos tema: Trupmenos. Fractions. Pradedame nuo vaizdo filmo „Fruit fractions“ peržiūros, po to pakartojama kas yra skaičiaus dalis, pateikiama skaidrėse esanti informacija apie trupmenas (Priedas 3). | 1. Mokiniai užsirašo sąvoką fraction, pakartoja tarimą. Žiūri vaizdo filmą, sąsiuviniuose pasižymi informaciją. | |||
2. Siekiant, kad mokiniai bandytų taisyklingai tarti angliškas frazes, peržiūrimas antrasis vaizdo filmas „Fractions song“. | 2. Mokiniai žiūri video filmą, garsiai taria trupmenų pavadinimus. | |||
3. Pateikiama pirmoji užduotis – mokiniai savarankiškai išsirenka keturias figūras (kurios spalvos priskirtos užduotyse) ir nubraižo vieną bendrą figūrą, sudarytą iš mažesnių figūrų. Skaičiuojamos vienos spalvos figūros, pateikiamos trupmenos (Priedas 1, Task 1). | 3. Vienas mokinys garsiai perskaito klausimą ir išverčia į lietuvių kalbą. Visi sprendžia užduotį, suskaičiuoja vienos spalvos figūras, pateikia trupmenas. | |||
4. Pateikiamos 2, 3, 4,5 užduotys (Priedas 1, Tasks 2, 3, 4, 5). Pakartojamas paprastosios trupmenos apibrėžimas, o mokiniams išsprendus patikrinami atsakymai. | 4. Vienas mokinys garsiai perskaito klausimą ir išverčia į lietuvių kalbą. Mokiniai sprendžia užduotis. Iškilus neaiškumams išsiaiškina su klasės draugais arba mokytoja. | |||
5. Apibendrinama, kas yra skaičiaus dalis ir kas yra trupmena. | 5. Mokiniai kartu su mokytoja apibendrina pamoką. | |||
6. Skiriamas namų darbas. | 6. Aptaria namų darbus, žymisi užduotį. | |||
7. Refleksija. | 7. Refleksija. | |||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai | ||
1. Per sunkus žodynas. 2. Kabinete nėra interneto ir/ar kompiuterio. |
1. Galima raginti mokinius pamokai pasiruošti namuose. 2. Galima užduotis atspausdinus pateikti „popieriniame“ variante. |
|||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Pamokos metu neformalus mokytojo vertinimas. |
|||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Namų darbams skiriama 6 užduotis: apskaičiuoti trupmenas (Priedas 1, Task 6). |
|||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija | ||
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/ nepavykusius pamokos momentus. Pvz.: Mokiniai aktyviai dalyvavo pamokoje, tačiau dar trūksta žinių aiškinantis sąvokas. Aiškinant veiksmus, praverčia informacija apie neveikiamosios rūšies veiksmažodžius. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. Pvz.: Patiko įvairios užduotys. Gana sunku atsiminti naujas sąvokas. | |||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė:
Rasa Butkevičienė, Kauno Jėzuitų gimnazija; |