Dalykas |
INFORMATIKA |
||
Kiti dalykai |
• Anglų kalba • Neformalusis ugdymas |
||
Modulis/ Tema |
KAS YRA KOMPIUTERIS? / WHAT IS A COMPUTER? |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo pateikta padalomąja medžiaga (straipsniu apie kompiuterius, filmu, informacija internete), atlikdami teksto suvokimo, kūrybines ir komunikacines užduotis, dirbdami individualiai bei grupėmis, mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai susipažins su Lietuvoje ir kitose šalyse naudojamais kompiuteriais, kurios sistemos populiaresnės Lietuvoje, o kurios kitose šalyse (PC, Mac). |
||
Mokymo/si metodai |
Teksto analizė, darbas grupėse, diskusijos, filmas. |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Multimedija; |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą). 2. Padalomosios medžiagos paruošimas. |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Skaidrės (Priedas1). 2. Naudingos frazės organizuoti ir moderuoti diskusiją anglų kalba, paprašyti paaiškinimo ar argumento, pritarti išsakytai nuomonei ar jai paprieštarauti (Priedas5). |
1. Padalomoji medžiaga su užduotimis (Priedas3, Priedas4). 2. Namų darbų užduotys (Priedas2)
|
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Įvadas į temą: mokiniai pasižiūri filmuką apie technologijas mokymo(si) procese ”The History of Technology in Education“. | 1. Mokiniai žiūri filmuką. | ||
2. Mokytojas organizuoja aptarimą apie tai, kas buvo rodoma filmuke, kokios technologijos ir kada buvo pradėtos naudoti mokykloje. | 2. Mokiniai aptaria, kas buvo rodoma filmuke, kokios technologijos ir kada buvo pradėtos naudoti mokykloje. | ||
3. Mokytojas parodo skaidrę su klausimais ir paprašo mokinių kuo greičiau surasti pateiktiems žodžiams definicijas. Kuo daugiau teisingų atsakymų, tuo mokinys labiau „techie“. (Priedas1) | 3. Mokiniai ieško žodžiams definicijų. | ||
4. Mokytojas paprašo mokinių paskaityti žodžius ir jų definicijas. | 4. Mokiniai pristato žodžiu teisingus atsakymus. | ||
5. Mokytojas supažindina mokinius su tema, pagrindiniais kalbiniais ir dalyko pamokos uždaviniais. | 5. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo pamokos temą ir kartu su mokytoju išsiaiškina pagrindinius kalbinius ir dalyko pamokos uždavinius. | ||
6. Mokytojas parodo skaidrę su pagrindiniais terminais ir išdalina padalomąją medžiagą su užduotimis (Priedas1, Priedas3) . | 6. Mokiniai savarankiškai bando atlikti užduotis. | ||
7. Užduočių aptarimas. | 7. Mokiniai pasitikrina atsakymus ir pateikia klausimus mokytojui, jeigu yra neaiškumų. | ||
8. Mokytojas išdalina tekstą ir liepia mokiniams atsakyti į pateiktus klausimus (Ppriedas4). | 8. Mokiniai skaito tekstą ir atsako į klausimus. | ||
9. Užduoties aptarimas. | 9. Mokiniai žodžiu pristato atsakymus ir pasitikrina, ar teisingai atliko užduotį. | ||
10. Mokytojas organizuoja diskusiją. Mokinai sugrupuojami po 4 ir diskutuoja pateiktomis temomis (Priedas1). | 10. Mokiniai diskutuoja pateiktomis temomis. | ||
11. Diskusijos aptarimas. | 11. Mokiniai trumpai pristato diskusijos rezultatus. | ||
12. Mokinių įvertinimas: kaupiamuoju vertinimu įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. | 12. Žymisi pastabas, įvertinimus. | ||
13. Namų darbų skyrimas (Priedas2). | 13. Mokiniai užsirašo namų darbų užduotį. | ||
14. Refleksija. | 14. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Neteisingai suprastas angliškai suformuluotas klausimas ar užduotis. 2. Per sudėtingas angliškas tekstas. 3. Mokytojui sudėtinga organizuoti / moderuoti diskusiją, o mokiniams sudėtinga reikšti savo nuomonę. |
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant angliškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą. 3. Supažindinti mokinius su pagrindinėmis angliškomis frazėmis, naudojamomis asmeninei nuomonei reikšti, argumentuoti, pritarti išsakytai nuomonei ar mandagiai jai prieštarauti. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas ir dalyvavimas diskusijose. |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Atlikti užduotis raštu ir išmokti pagrindinius terminus (Priedas2). |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Rasa Monika Knyza, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI. Naudoti šaltiniai: |