Dalykas |
INFORMATIKA |
||
Kiti dalykai |
• Anglų kalba |
||
Modulis/ Tema |
KAIP INTERNETAS KEIČIA GYVENIMUS / HOW THE INTERNET IS CHANGING LIVES FOREVER |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo pateikta padalomąja medžiaga (straipsniu apie interneto įtaką žmonių gyvenimui), atlikdami teksto suvokimo, kūrybines ir komunikacines užduotis, dirbdami individualiai, grupėmis bei atlikdami projektinį darbą, mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai susipažins su interneto nauda ir grėsmėmis globaliame pasaulyje. |
||
Mokymo/si metodai |
Teksto analizė, darbas grupėse, filmo žiūrėjimas, diskusijos, projektinis darbas (pristatymai). |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Multimedija; • Padalomoji medžiaga su užduotimis ir kalbine parama mokiniams; • Kalbinė parama mokytojui;. • Tekstas „How the Internet is changing lives forever?“ (Priedas1, Priedas2); • Vaizdo įrašas “Bridging our Future“ |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą). 2. Padalomosios medžiagos paruošimas |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Padalomoji medžiaga, padėsianti mokytojui moderuoti diskusiją su mokiniais (Priedas3). 2. Skaidrės įvadui į temą (priedas4). 3. Pagrindiniai temos terminai (priedas5). |
1. Pagrindinės veiksmažodinių struktūrų (Verb patterns) taisyklės su pavyzdžiais (priedas 6), padėsiančios mokiniams geriau įsisavinti gramatinę pamokos dalį. 2. Žodynas pristatymo rengimui Useful phrases for making a presentation (Priedas7). |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Įvadas į temą: mokytojas skaidrėje pristato ir paprašo mokinių padiskutuoti grupelėse, ką reiškia ir kas tai yra: Google, YouTube, eBay, Amazon, Wikipedia, MySpace, SecondLife, Facebook (Priedas4). | 1. Mokiniai stengiasi kuo greičiau surasti kiekvienam žodžiui paaiškinimą anglų kalba.
|
||
2. Mokytojas paprašo mokinių apibendrinti jų pamąstymus ir pagrindines mintis užrašo ant lentos. | 2. Mokiniai pristato žodžiu savo pamąstymus, juos argumentuodami. | ||
3. Mokytojas supažindina mokinius su pamokos tema, pagrindiniais kalbiniais ir dalyko pamokos uždaviniais, pateikia žodynėlį (Priedas5). | 3. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo pamokos temą ir kartu su mokytoju išsiaiškina pagrindinius kalbinius ir dalyko pamokos uždavinius. | ||
4. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą (Priedas1, Priedas2) ir suformuluoja užduotį – perskaityti tekstą. | 4. Mokiniai skaito tekstą, palygindami ką tik išreikštas savo mintis ir teiginius tekste. | ||
5. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą (Priedas3), kurioje mokiniai atsako į klausimus. | 5. Mokiniai atlieka užduotis, atsako į klausimus. | ||
6. Užduoties aptarimas. | 6. Mokiniai pasitikrina savo atsakymus, pateikia mokytojui klausimų. | ||
7. Mokiniai užverčia ką tik atliktą užduotį ir sugrupuojami po 4 mokinius kiekvienoje grupėje. Jiems pateikiami klausimai diskusijai (Priedas4). | 7. Mokiniai diskutuoja pateiktais klausimais ir bando apibendrinti diskusijos rezultatus. | ||
8. Užduoties aptarimas. | 8. Mokiniai dalijasi aptarta informacija. | ||
9. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai ir išvados. | 9. Mokiniai klauso mokytojo apibendrinimų ir pateikia klausimus, jeigu atsiranda neaiškumų. | ||
10. Mokytojas organizuoja kitą veiklą – filmo, susijusio su pamokos tema, peržiūrą. | 10. Mokiniai žiūri filmą. | ||
11. Mokytojas organizuoja diskusiją tema „School and our lessons in the future “. | 11. Mokiniai dalyvauja diskusijoje ir stengiasi argumentuoti savo nuomonę bei pagarbiai išklausyti klasės draugų teiginius. | ||
12. Mokinių įvertinimas: kaupiamuoju vertinimu įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. | 12. Žymisi įvertinimus, pastabas. | ||
13. Namų darbų skyrimas. Mokytojas supažindina mokinius su pristatymo tema. | 13. Namų darbams skiriama grupelėmis paruošti pristatymus anglų kalba apie ateities mokyklą ir pamokas. | ||
14. Refleksija. | 14. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Neteisingai suprastas angliškai suformuluotas klausimas ar užduotis. 2. Per sudėtingas angliškas tekstas. 3. Mokytojui sudėtinga organizuoti / moderuoti diskusiją, o mokiniams sudėtinga reikšti savo nuomonę. |
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant angliškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą. 3. Supažindinti mokinius su pagrindinėmis angliškomis frazėmis, naudojamomis asmeninei nuomonei reikšti, argumentuoti, pritarti išsakytai nuomonei ar mandagiai jai prieštarauti. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, dalyvavimas diskusijose ir projektinis darbas (pristatymai). |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Grupelėmis parengti pristatymus anglų kalba apie tai, kaip įsivaizduoja pamokas ir mokyklą ateityje. |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Rasa Monika Knyza, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI; Naudoti šaltiniai: Naudingos nuorodos: |