Dalykas |
FIZIKA |
|||
Kiti dalykai |
• Informacinės technologijos |
|||
Modulis/tema |
ŠVIESOS SPEKTRAS / THE SPECTRUM OF LIGHT |
|||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo nurodytuose tinklapiuose pateikta medžiaga šviesos spektrą, atlikdami užduotis klasėje ir namuose, mokiniai gebės:
|
||
Dalyko uždaviniai |
|
|||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai išsiaiškins šviesos spalvinę sudėtį, sužinos apie vaivorykštės pasirodymą danguje. |
|||
Mokymo/si metodai |
Virtualus eksperimentas, interaktyvus testas, modeliavimas, nuotolinis mokymas, diskusija, vaizdo filmo peržiūra. | |||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Vaizdo medžiaga: "What makes a rainbow?". • Žodžių sąrašas: spectrum word list. • Užduočių lapas: spektras. • Modeliavimo pavyzdys. • Kalbinė parama mokytojui - lentelė “Phrases for cross-cultural communication: Asking for/ giving feedback, interrupting politely, summarising, checking for comprehension, etc.“. • Mokytojo užrašai. • Multimedija. • Microsoft Word, Windows Internet Explorer, Moodle. |
|||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą). 2. Medžiagos/užduočių paruošimas. 3. Prieigos prie užduočių paruošimas. |
|||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
||
1. Aktyvių žodžių sąrašas. 2. Lentelė “Phrases for cross-cultural communication: Asking for/ giving feedback, interrupting politely, summarising, checking for comprehension, etc.“. 3. Mokytojo užrašai. |
1. Aktyvūs žodžiai: spectrum, light, beam, triangular, prism, phenomenon (pl. phenomena), rainbow, observer, horizon. |
|||
Pamokos eiga |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
||
|
1. Mokytojas parodo trumpą vaizdo įrašą arba mokiniai kiekvienas pažiūri savo monitoriuje. Mokiniai turi įvardinti pagrindinę vaizdo medžiagos temą. | 1. Mokiniai stengiasi įvardinti pagrindinę vaizdo medžiagos temą. | ||
2. Mokytojas užrašo ant lentos arba parodo ekrane pamokos pavadinimą „The Spectrum of Light“, įvardina pamokos tikslą ir uždavinius. | 2. Mokiniai, klausosi, į sąsiuvinius užsirašo pamokos temą. | |||
3. Mokytojas nukreipia mokinius į Moodle, stebi, padeda prisijungti. | 3. Mokiniai atveria savo Moodle paskyrą. | |||
4. Mokytojas paaiškina, kur rasti pagrindinius angliškus terminus, juos paaiškina. | 4. Mokiniai susiranda sąrašą su angliškais raktiniais žodžiais, verčia į lietuvių kalbą ir stengiasi juos įsiminti. | |||
5. Mokytojas paaiškina, kur rasti pamokos užduotis, jas paaiškina. | 5. Mokiniai susiranda pamokos užduotis, jas atlieka. | |||
6. Stebi, padeda, pataria, atsako į klausimus (konsultuoja). | 6. Atlieka užduotis užduočių lape, daro virtualius eksperimentus, klausia mokytojo. | |||
7. Stebi, užtikrina mokinių savarankiškumą. | 7. Tikrinasi žinias. Interaktyvus testas "Rainbow colours". | |||
8. Užduočių aptarimas. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai ir išvados. | 8. Įkelia savo klasės darbą į Moodle aplinką. | |||
9. Namų darbų skyrimas. | 9. Namų darbams skiriama: palyginti šviesos spalvų sudėtį su tapybos spalvomis. | |||
10. Refleksija. | 10. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | |||
Papildoma užduotis, jei yra laiko ir mokykla tyri modeliavimo programą |
11. Liepiama modeliuoti su Crocodile Physics (Modeliavimo užduočių pavyzdžiai su atsakymais). Stebi, padeda, pataria, atsako į klausimus (konsultuoja). |
11. Mokiniai modeliuoja su Crocodile Physics. Liedžiama naudotis modeliavimo užduočių pavyzdžiais su atsakymais. |
||
Galimos problemos ir jų sprendimai |
Alternatyva: jei nėra galimybės mokiniams dirbti prie kompiuterio, o yra tik vienas kompiuteris ir kompiuterinis projektorius – tai mokiniai gali pirmiausiai atlikti užduotis savarankiškai. Vėliau, mokytojui atliekant virtualius eksperimentus, mokiniai tikrina ir taiso savo darbą. |
|||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Interaktyvus testas: http://lemill.net/content/exercises/rainbow-colours/view |
|||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Palyginti šviesos spalvų sudėtį su tapybos spalvomis ir aptarkite su dailės mokytoja. Turint prieigą, patariama naudotis nuoroda: http://mkp.emokykla.lt/gamta5-6/lt.php/mo/1136. Palyginimui vartoti frazes iš lentelės “Linkers: Listing, Comparison and Contrast“. |
|||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija | ||
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | |||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Rigonda Skorulskienė, Kauno Jėzuitų gimnazija; |