Dalykas |
EKONOMIKA IR VERSLO PAGRINDAI |
||
Kiti dalykai |
• Anglų kalba • Neformalusis ugdymas |
||
Modulis/ Tema |
VERSLAS: GAMYBA IR PASLAUGOS / BUSINESS: MANUFACTURING AND SERVICES |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Atlikdami užduotis, dirbdami individualiai, grupėmis bei atlikdami projektinį darbą, mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai susipažins su savo regiono įmonėmis. Turės galimybę papasakoti apie savo regiono verslą angliškai. Susipažins su Alytaus regiono užsienio kapitalo įmonėmis. |
||
Mokymo/si metodai |
Teksto analizė, aiškinimas(is), darbas grupėse, diskusijos, projektinis darbas. |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Padalomoji medžiaga: Worksheet 1 (EKO2priedas1); • Padalomoji medžiaga su internetinėmis nuorodomis ir klausimais: Worksheet 2 (EKO2priedas3); • Padalomoji medžiaga darbui grupėse: Worksheet 3 (EKO2priedas2); • Skaidrės įvadui į temą (EKO2priedas4); • Internetas; • Multimedija |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą). 2. Padalomosios medžiagos paruošimas |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Aktyvių žodžių sąrašas (EKO2priedas5); 2. Naudingos frazės organizuoti ir moderuoti diskusiją anglų kalba, paprašyti paaiškinimo ar argumento, pritarti išsakytai nuomonei ar jai paprieštarauti. (EKO2priedas6). |
1. Aktyvių žodžių sąrašas (EKO2priedas5). 2. Naudingos frazės, padėsiančios dalyvauti diskusijoje anglų kalba, paaiškinti ar argumentuoti savo nuomonę, pritarti išsakytai nuomonei ar jai paprieštarauti. (EKO2priedas6). |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Mokytojas supažindina mokinius su pamokos tema, pagrindiniais kalbiniais ir dalyko pamokos uždaviniais. | 1. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo pamokos temą ir kartu su mokytoju išsiaiškina pagrindinius kalbinius ir dalyko pamokos uždavinius. | ||
2. Mokytojas pristato pagrindinius angliškus terminus, naudodamasis pateiktu aktyvių žodžių sąrašu. | 2. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo angliškus raktinius žodžius, bando juos paaiškinti angliškai arba verčia į lietuvių kalbą ir stengiasi juos įsiminti. | ||
3. Mokytojas paaiškina pagrindines pamokos sąvokas, naudodamas skaidres. | 3. Mokiniai užsirašo sąvokų definicijas, aiškinasi jų prasmę. | ||
4. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą Worksheet 1 ir kartu su mokiniais analizuoja jos turinį. | 4. Mokiniai skaito tekstą ir pateikia mokytojui klausimus, jeigu atsiranda neaiškumų. | ||
5. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą Worksheet 2, mokiniai atlieka užduotis savarankiškai. | 5. Mokiniai skaito informaciją ir atlieka užduotis. | ||
6. Užduočių aptarimas. | 6. Mokiniai pasitikrina, ar teisingai atliko užduotis. | ||
7. Mokiniai sugrupuojami po 4. Jiems išdalinama padalomoji medžiaga Worksheet 3, kurioje pateikiama Alytaus regiono įmonių sąrašas. Mokiniai, naudodamiesi informacija pateikta internete, bando klasifikuoti įmones pagal jų veiklą. Jie turi pasirinkti vieną įmonę ir apie jos veiklą papasakoti šiek tiek plačiau. | 7. Mokiniai grupėse atlieka užduotį, pateiktą padalomojoje medžiagoje. | ||
8. Užduoties aptarimas. | 8. Mokiniai dalijasi grupėse aptarta informacija. | ||
9. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai ir išvados. | 9. Mokiniai pateikia mokytojui klausimų apie Alytaus regiono įmones, pasitikrina, ar teisingai atliko užduotį. | ||
10. Mokinių įvertinimas: formuojamuoju vertinimu ir „eko dividendais“ įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. | 10. Žymisi įvertinimus. | ||
11. Namų darbų skyrimas. Mokytojas supažindina mokinius su namų darbo užduotimis: paruošti trumpą vienos Alytaus regiono įmonės su užsienio kapitalu pristatymą. | 11. Namų darbams skiriama: grupelėmis paruošti trumpą vienos Alytaus regiono įmonės su užsienio kapitalu pristatymą. | ||
12. Refleksija. | 12. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Neteisingai suprastas angliškai suformuluotas klausimas ar užduotis. 2. Per sudėtingas angliškas tekstas. 3. Mokiniams sudėtinga surasti informaciją apie užsienio kapitalo įmones regione. |
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant angliškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą. 3. Mokytojas iš anksto parengia užsienio kapitalo įmonių sąrašą ir mokiniai bando surasti informaciją apie minėtas įmones. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Formuojamasis vertinimas (vertinamas gebėjimas įsisavinti perteiktas žinias, komunikuoti, atlikti užduotis). |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Grupelėmis parengti pristatymus anglų kalba apie vieną Alytaus regiono įmonę. |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Edita Šidlauskaitė, Alytaus profesinio rengimo centras; Naudingos nuorodos: |