Dalykas |
DARBAI IR TECHNOLOGIJOS |
||
Kiti dalykai |
• Darbai • Fizika |
||
Modulis |
TRANSPORTO PRIEMONĖS JUNGINIO SANDARA/VEHICLE COMPOUND STRUCTURE |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Baigę šią temą moksleiviai bus patobulinę kalbinę kompetenciją ir gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
Baigę šią temą moksleiviai
|
||
Kultūra, pažinimas |
Susipažinti ir palyginti, kaip vidaus degimo variklio veikimas ir funkcijos pristatomos Lietuvoje išleistoje mokomojoje medžiagoje ir internetinėje erdvėje anglų kalba. |
||
Mokymo/si metodai |
Teksto ir vaizdo medžiagos analizė, individualus darbas, darbas porose ir grupėse, diskusija. |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Multimedia įranga; • Video įrašas Listen and watch how 4-Stroke Engines Work; • Anglų-lietuvių kalbos žodynas. |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Aktyvių žodžių sąrašas. 2. Pristatymas skaidrių formatu „Vidaus degimo variklio veikimas“. 3. Medžiaga mokytojui „FUNCTIONS: teacher/student handouts“. |
1. ACTIVE WORDS; |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Mokytojas supažindina mokinius su pamokos tema, pagrindiniais pamokos uždaviniais. | 1. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo pamokos temą ir kartu su mokytoju išsiaiškina pagrindinius kalbinius, dalyko ir su kultūra susijusius pamokos uždavinius. | ||
2. Prieš pradedant nagrinėti specifinius su pamokos dalykiniais uždaviniais susijusius terminus, mokiniams išdalinama padalomoji medžiaga – šios pamokos aktyvių žodžių sąrašas. | 2. Mokiniams išdalinama padalomoji medžiaga – šios pamokos aktyvių žodžių sąrašas – ACTIVE WORDS. | ||
3. Pirma žodyno plėtojimo užduotis (Task 1) – mokytojas prašo prisiminti, kas sudaro kuro padavimo sistemą (Fuel delivery system)., peržiūrėti angliškus terminus, pasakyti, kuriuos terminus jau nagrinėjo (skaitė, rašė, vertė) praėjusioje pamokoje, o kurie nauji. Prie jau žinomų žodžių padėti pliusą bei pabraukti nežinomus. | 3. Worksheet 1. Pirma žodyno plėtojimo užduotis (Task 1) - mokiniai susipažįsta su kuro padavimo sistemos (Fuel delivery system). terminais - užsirašo tarimą, padeda pliusą šalia jau žinomų žodžių. | ||
4. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą ir paprašo mokinių peržiūrėti žodžių sąrašą esantį prieš tekstą Worksheet 2 – „Pagrindinių keturtakčio variklio dalių funkcijos“ Functions of the main parts of a 4-stroke engine“ –– šie žodžiai bus reikalingi skaitant tekstus apie variklio dalių funkcijas. Mokytoja užduoda mokiniams skaityti anglišką tekstą apie variklio pagrindinių dalių funkcijas. | 4. Worksheet 2. Mokiniai peržiūri žodžių sąrašą „Functions of the main parts of a 4-stroke engine“, skaito trumpus tekstus apie pagrindinių variklio dalių funkcijas – Task 2. | ||
5. Perskaitę tekstus mokiniai atlieką 3-ą užduotį (Task 3). Parašo teisingą komponentą pagal pateiktą apibrėžimą. Vienas komponentas apibūdintas du kartus - pateiktos jo kelios funkcijos, todėl į grafą „components“ reikės vieną terminą įrašyti du kartus. | 5. Perskaitę tekstą individualiai atliekama 3 užduotis (Task 3) – Worksheet 3. | ||
6. Task 3 užduoties aptarimas. | 6. Task 3 užduoties aptarimas. 1 mokinys garsiai skaito apibrėžimą, kitas pasako, kokia funkcija apibrėžiama. | ||
7. Task 4: Mokytojas užduoda skaityti tekstus apie variklio 4 pagrindines operacijas ir paprašo panagrinėti iliustracijas. | 7. Mokiniai skaito tekstus apie variklio 4 pagrindines operacijas ir nagrinėja iliustracijas – Worksheet 4. | ||
8. Task 5. Užpildyti lentelę ir pasitikrinti atsakymus tekste. | 8. Mokiniai atlieka Task 5. Pildo lentelę, pasitikrina atsakymus tekste (Worksheet 4). | ||
9. Task 5 užduoties aptarimas. | 9. Task 5 atsakymų patikrinimas ir užduoties aptarimas. | ||
10. Mokytoja paprašo atlikti Task 6. | 10. Task 6. Mokiniai įrašo reikalingus žodžius vietoj brūkšnio tekste (Worksheet 4). | ||
11. Pamokos apibendrinimui žiūrimi filmukai apie katurtakčio variklio veikimą. Listen and watch how 4-Stroke Engines Work. | 11. Mokiniai žiūri filmuką apie keturtakčio variklio veikimą. | ||
12. Aptariama, ar garsinis tekstas atitinka rašytinį tekstą, kurį mokiniai skaitė atlikdami Task 4. Mokiniai pasitikrina, ar viską gerai suprato. | 12. Aptariama, ar garsinis tekstas atitinka rašytinį tekstą, kurį mokiniai skaitė atlikdami Task 4. Mokiniai pasitikrina, ar viską gerai suprato. | ||
13. Mokinių įvertinimas: kaupiamuoju vertinimu įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. | 13. Žymisi įvertinimus, pastabas. | ||
14. Namų darbų skyrimas. | 14. Žymisi namų darbų užduotį. | ||
15. Refleksija | 15. Refleksija. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Neteisingai suprastas angliškas tekstas. 2. Neteisingai suformuluoti klausimai ar atsakymai. |
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant angliškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Pateikiama klausimų sudarymo lentelė. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, refleksija raštu ir projektinis darbas. |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
1.Perskaityti tekstą „The Basics. The 4 Stroke Diesel Cycle“ apie keturtakčio variklio veikimą
ir kitą pamoką papasakoti, ką naujo sužinojo. |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Tomas Stražnickas, Alytaus profesinio rengimo centras; |