Dalykas

DARBAI IR TECHNOLOGIJOS

Kiti dalykai
(gali būti taikomas ir kituose dalykuose)

• Vokiečių kalba
• Kultūros pažinimas
• Etika
• Estetika

Modulis/ Tema

KONDITERINIAI GAMINIAI: PYRAGO KEPIMAS / SÜßWAREN: KUCHEN BACKEN

Uždaviniai/ mokymosi rezultatai

Kalbiniai uždaviniai

Remdamiesi  savo turimomis žiniomis, vokiško recepto pavyzdžiu, pamokos metu įgyta patirtimi mokiniai gebės:
  • vartoti veiksmažodžio neveikiamąją rūšį.

Dalyko uždaviniai

  • vokiškai išvardinti patiekalui reikiamus ingredientus;
  • nusakyti jų kiekį pasirinktam pyragui gaminti;
  • pateikti receptą vokiečių kalba;
  • nusakyti veiksmų eiliškumą;
  • iškepti pyragą pagal nusakytą receptą;
  • įvertinti jo kokybę;
  • padengti stalą desertui.

Kultūra, pažinimas

Susipažinę su vokiškais desertais ir išmokę estetiškai serviruoti stalą ir diskutuodami mokiniai gebės įvertinti šių procesų reikšmę ir prasmę visuomenėje.

Mokymo/si metodai

Darbas grupėmis, veiklų pasiskirstymas, degustavimas, rezultatų  aptarimas ir kritikavimas.

Medžiaga, priemonės,  įranga

• Mokytojo užrašai;
• Žodžių sąrašas: Wortschatz;
• Ingredientai, virtuvės įranga, indai ir kiti stalo serviravimo reikmenys.

Pasirengimas pamokai

• Maisto produktų sąrašas vokiečių kalba;
• Maisto gaminimo veiksmus nusakantys veiksmažodžiai.

Kalbinė parama

Parama mokytojui

Parama mokiniui

1. Galimų užduočių sąrašas.
2. Lingvistinis priminimas: Passiv Prasens.
3. Pamokos medžiaga: Pflaumenkuchen.

Raktiniai žodžiai. backen, bestreuen, der Backofen, das Backpulver, das Bittermandelöl, das Blech, das Fett, die Margarine, das Mehl, die Pflaumen, das Salz, der Quark, der Teig, der Zucker, die Zutaten, einfetten, entsteinen, legen, schmecken, schneiden, geschnitten,  verrühren, verteilen, vorgeheizt, waschen.

Pamokos eiga:
veiklos ir užduotys

 

Mokytojo veikla

Mokinio veikla ir užduotys

1. Pristatoma tema. Primenami saugaus darbo virtuvėje reikalavimai. 1. Mokiniai klauso, žymisi pastabas.
2. Primenami raktiniai žodžiai. 2. Žymisi žodžius, juos garsiai taria.
3. Pateikiama užduotis - iškepti pyragą. Pateikiamas receptas. 3. Išklausę mokytojo, įdėmiai perskaito receptą. Mokytojo padedami mokiniai susiruošia pyrago kepimui reikiamus produktus.
4. Mokiniai suskirstomi grupelėmis, pasiskirsto užduotis. 4. Mokiniai suskirstytose grupelėse pasiskirsto užduotimis, jas vokiškai pristato klasei.
5. Mokytojas stebi mokinių pasiruošimą ir darbą, duoda patarimus. 5. Mokiniai savarankiškai ruošia tešlą. Kepa pyragą. Serviruoja stalą.
6. Išklausęs mokinių nuomonę ir degustavęs pyragą išsako kritines pastabas ir pagyrimus. 6. Dalijasi patirtimi ir įspūdžiais. Išklauso pastabas, žymisi.
7. Refleksija. 7. Refleksija.

Galimi sunkumai problemos ir jų sprendimas

Problemos

Sprendimo būdai

Spragos vokiečių kalboje Informuoti mokinius apie integruotą vokiečių kalbos ir dalyko pamoką, skatinti išmokti reikiamus žodžius bei pasikartoti būtiną gramatiką.

Vertinimo formos,  kriterijai ir įrankiai

Vertinamas gebėjimas serviruoti stalą, darbo eiliškumas, gebėjimas vertinti rezultatus, nusakyti trūkumus.

Namų darbai, tolesnė veikla

Parašyti mėgstamo pyrago receptą vokiškai.

Refleksija

Mokytojo refleksija

Mokinio refleksija

Mokytojas užsirašo, kas pasisekė, kas ne, kaip jautėsi pats ir mokiniai, ką keistų. Klausimas refleksijai:
Kalbos integracijos pamokoje problemos ir jų sprendimo būdai.

Mokiniai užsirašo, kas pasisekė, kas ne, kaip jautėsi, ką keis ateityje. Klausimas refleksijai:
Kokią naudą teikia dalyko pamokos užsienio kalba? Kur galima panaudoti įgytą kalbinę-dalykinę patirtį?

Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai

Parengė: Jūratė Andriuškevičienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI.