Dalykas

ISTORIJA

Kiti dalykai
(gali būti taikomas ir kituose dalykuose)

• Prancūzų kalba
• Gamtos mokslai (chemija, fizika, biologija)
• Menai (dailė ir muzika)
• Pilietiškumo pagrindai

Modulis/ Tema

XVIII AMŽIUS: LIUDVIKAS XV-XVI

Uždaviniai/ mokymosi rezultatai

 

Kalbiniai uždaviniai

Remdamiesi savo žiniomis, vadovėlio tekstu bei mokytojos spausdinta medžiaga, dirbdami individualiai ir poromis mokiniai gebės:
  • vartoti kelintinius skaitvardžius, nusakant šimtmetį;
  • vartoti skaitvardžius su tikriniais daiktavardžiais;
  • vartoti vietos prielinksnius.

Dalyko uždaviniai

  • nusakyti svarbiausius istorinius XVIII amžiaus įvykius, jų svarbą  Prancūzijai ir Europai;
  • įvardyti Liudviko XV valdymo laikotarpio mokslo ir technikos pasiekimus, jų svarbą;  
  • apibūdinti Liudviko XVI valdymo laikotarpį;
  • įvardinti XVIII amžiaus svarbiausius  išradimus.

Kultūra, pažinimas

Pamokos metu mokiniai susipažins su  XVIII a. socialiniais, kultūriniais ir technologiniais pokyčiais Prancūzijoje; integruos skirtingus mokomuosius dalykus.

Mokymo/si metodai

Savarankiškas darbas, teksto ir vaizdinės medžiagos analizė, darbas poromis, diskusija

Medžiaga, priemonės, įranga

• Istorinės užduotys;
• Vaizdinė medžiaga;
• Multimedija.

Pasirengimas pamokai

Moksleiviai perskaito vadovėlio tekstą

Kalbinė parama

Parama mokytojui

Parama mokiniui

1. Žodžių sąrašas.
2. Lingvistinis priminimas.
3. Klausimų sudarymo lentelės
Prancūzų-lietuvių kalbos žodynas.

Pamokos eiga:
veiklos ir užduotys

 

Mokytojo veikla

Mokinio veikla ir užduotys

1. Mokytojas skelbia temą ir uždavinius. 1. Žymisi uždavinius, klausia, jei ko nesupranta.
2. Pateikia tekstą prancūzų kalba ir užduotis (Pamokos medžiaga). Pateikiami raktiniai žodžiai, paaiškinami terminai, pateikiamas papildomas žodžių sąrašas. 2. Mokiniai skaito tekstą prancūzų kalba, išrenka raktinius žodžius ir juos paaiškina. Aptaria raktinius žodžius.
3. Konsultuoja silpnesnius mokinius. Gabesniesiems mokiniams skiria papildomą užduotį 3. Atlieka užduotis. Klausia, jei ko nesupranta. Kam užduota, tie atlieka papildomą užduotį.
4. Apmokos aptarimas, pateikiami klausimai. 4. Žymisi pastabas, atsako į klausimus.
5. Įvertina mokinių veiklą. 5. Žymisi įvertinimus, pastabas.
6. Pateikia namų darbų užduotį. 6. Žymisi namų darbų užduotį.
7. Refleksija. 7. Pamokos refleksija.

Galimos problemos
ir jų sprendimai

Problemos

Sprendimai

Nepakankamos užsienio kalbos žinios. Bendradarbiauti su prancūzų kalbos mokytojais, numatyti problemas ir pasiruošti žodynus, priminti raktinių žodžių reikšmes. Skatinti mokinius naudoti prancūzų-lietuvių kalbos žodynus. Atsižvelgiant į pamokos tematiką, pateikti šaltinius ir kitomis kalbomis - anglų, rusų ir/ar vokiečių kalba, taip suteikiant galimybę moksleiviams nagrinėti šaltinius originalo kalba, kurią jie mokosi.

Vertinimo formos,  kriterijai ir įrankiai

Vertinamas moksleivių aktyvumas, gebėjimas rasti raktinių žodžių reikšmes tekste ir jų aiškinimas. Vertinama kaupiamuoju balu. Neformalus vertinimas.

Namų darbai, tolesnė veikla

Parašyti savo mėgstamo mokymosi dalyko raidos bruožus XVIII a.: 2-3 pasiekimai (išradimai ir išradėjai) ir jų reikšmė.

Refleksija

Mokytojo refleksija

Mokinio refleksija

Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. Klausimas refleksijai:
Skirtingas užsienio kalbas besimokančių moksleivių integravimo pamokoje būdai ir galimybės.

Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. Klausimas refleksijai:
Kaip užsienio kalba padeda pažinti atitinkamos tautos istoriją ir kultūrą?

Mokymo medžiagos autorius ir  šaltiniai

Parengė: Daina Kazlauskaitė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI.

L'année du CM2. Toutes les matières réunies dans le même livre, Paris, 2006.
Pagrindinio ugdymo bendrosios programos,
patvirtinta Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2008 m. rugpjūčio 26 d. įsakymu Nr. ISAK-2433