Dalykas

GEOGRAFIJA

Kiti dalykai
(gali būti taikomas ir kituose dalykuose)

• Prancūzų kalba
• Gamtos mokslai

Modulis/ Tema 

KLIMATAS IR KLIMATO JUOSTOS (KLIMATINIO ŽEMĖLAPIO IR DIAGRAMŲ „SKAITYMAS“)

Uždaviniai/ mokymosi rezultatai

 

Kalbiniai uždaviniai

Remdamiesi  savo turimomis žiniomis, klimatiniu žemėlapiu prancūzų kalba, dirbdami individualiai ir grupėmis mokiniai gebės:
  • vartoti specialiąją leksiką (geografinių terminų) prancūzų kalba.

Dalyko uždaviniai

  • komentuoti, lyginti klimatinius žemėlapius, diagramas;
  • nustatyti klimatines juostas, apibūdinti klimatinių juostų augmeniją;
  • įvardinti atskirus regionus pagal augmeniją;
  • vartoti specifinę leksiką prancūzų kalba.

Kultūra, pažinimas

Pamokos metu mokiniai praplės akiratį, praturtinti žinias apie pasaulio klimatą, klimato juostas.

Mokymo/si metodai

Teksto prancūzų kalba skaitymas, darbas grupėmis  ir individualiai, klimato žemėlapio“ skaitymas“, diagramų nagrinėjimas, sutartinių ženklų (trumpinių) analizavimas

Medžiaga, priemonės,  įranga

• Žemėlapiai, diagramos;
• Multimedija.

Pasirengimas pamokai

 

Lingvistinis:
Būdvardžiai; būdvardžio giminė ir skaičius, jo derinimas ir vieta.
Dalykinis:
Geografinės informacijos skaitymas.

Kalbinė parama

Parama mokytojui

Parama mokiniui

1. Galimų užduočių sąrašas.
2. Lingvistinis priminimas.
3. Klausimų sudarymo lentelės.
Raktiniai žodžiai:
Une zone, un domaine, un milieu, arctique, froid, chaud, tropical, équatorial, tropical, désertique, méditerranéen, océanique, continental, polaire. 

Pamokos eiga:
veiklos ir užduotys

 

Mokytojo veikla

Mokinio veikla ir užduotys

1. Skelbiama pamokos tema  ir uždaviniai. 1. Žymisi uždavinius.
2. Aptariami raktiniai žodžiai (1). Prašoma mokinių juos išversti. 2. Raktinių žodžių pateikimas. Bandoma suprasti reikšmę iš sąsajų su kitomis kalbomis pagal žodžių šaknis (1). Verčia žodžius.
3. Išdalinami prancūziški tekstai ir aptariamos užduotys  (2-3) (Pamokos medžiaga). 3. Mokiniai stebi žemėlapį ir bando nuspėti kaip jame atsispindi klimatinės juostos (3), dirba su prancūzišku tekstu, pasitikrina informaciją ir randa išsamesnius paaiškinimus tekste, perskaito prancūziškai klimatinių juostų augmenijos rūšių pavadinimus (3).
4. Kviečia nagrinėti diagramą (4). Gabesnieji mokiniai dirba savarankiškai, atlieka papildomą užduotį (5). Silpniau besimokantys mokiniai konsultuojami. 4. Nagrinėjamas klimatinės diagramos pavyzdys, skaitomas jo aprašas (4). Gabesnieji mokiniai dirba savarankiškai, atlieka papildomą užduotį (5). Silpniau besimokantys mokiniai konsultuojami.
5. Pamokos apibendrinimas, pateikiami klausimai. 5. Atsako į klausimus, žymisi pastabas.
6. Paaiškinama namų darbų užduotis (6). 6. Žymisi namų darbų užduotį.
7. Mokinių veiklos įvertinimas. 7. Žymisi įvertinimus, klausia, jei ko nesupranta.
8. Refleksija. 8. Pamokos refleksija.

Galimi sunkumai problemos

Problemos

Sprendimai

Nepakankamos mokinių prancūzų kalbos žinios. Skatinti mokinius naudojantis žodynu, vienas kito bei mokytojos pagalba verčiant raktinius žodžius, skaitant tekstą.

Vertinimo formos,  kriterijai ir įrankiai

Vertinama kaupiamuoju balu. Vertinamas moksleivių aktyvumas, gebėjimas teisingai nusakyti klimatines juostas, papasakoti apie klimatinių juostų augmeniją, ją detaliai apibūdinti. Gebėti skaityti geografinę informaciją: klimatinę diagramą, nusakyti ašių reikšmes, suprasti klimatinį žemėlapį. Neformalus vertinimas.

Namų darbai, tolesnė veikla

Atlikti žaidybines  užduotis prancūzų kalba (Pamokos medžiaga).

Refleksija

Mokytojo refleksija

Mokinio refleksija

Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. Klausimas refleksijai:
Kalbos integracijos pamokoje problemos ir jų sprendimo būdai.

Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. Klausimas refleksijai:
Kokią reikšmę turi geografinių sąvokų žinojimas ir supratimas originalo kalba?

Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai

Parengė: Daina Kazlauskaitė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI.

Naudoti šaltiniai:
L‘année de la 6ème . Toutes les matières réunies dans le même livre
. Bordas. Paris 2006 ; p. 202-202;
Gulliver education: http://www.gulliver-education.com/mag/fr/product-322713.htm;
Larousse encyclopédie en ligne. Les climats du monde: http://www.larousse.fr/encyclopedie/divers/climat__les_climats_du_monde/185927;
La zone climatique chaude le milieu tropical equatorial et desertique: http://www.pass-education.fr/la-zone-climatique-chaude-le-milieu-tropical-equatorial-et-desertique-cm1-cm2-exercices/.