Dalykas |
GEOGRAFIJA |
||
Kiti dalykai |
• Prancūzų kalba |
||
Modulis/ Tema |
PRANCŪZIJOS GEOGRAFIJA (ŽEMĖLAPIO „SKAITYMAS“) |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai
|
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi savo turimomis žiniomis, Prancūzijos bei Europos žemėlapiais, vaizdo medžiaga prancūzų kalba, dirbdami individualiai ir grupėmis mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Pamokos metu mokiniai praplės akiratį, praturtinant žinias apie Prancūziją: jos geografinę padėtį; sienas, turistines zonas. |
||
Mokymo/si metodai |
Vaizdo medžiagos peržiūra, darbas grupėmis ir individualiai, žemėlapio komentavimas, sutartinių ženklų (trumpinių) analizavimas |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Žemėlapiai; |
||
Pasirengimas pamokai |
Lingvistinis: |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Galimų užduočių sąrašas. 2. Lingvistinis priminimas. 3. Klausimų sudarymo lentelės |
Raktiniai žodžiai: La population, peuplé (e), la frontière, maritime, marquer, le relief, entourer, la répartition, repartir, l’est, l’ouest, le sud, le nord, le sud-est, le sud ouest, diagonale, le point rouge, bleu, la ligne blanche. |
||
Pamokos eiga:
|
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Aptariami raktiniai žodžiai (užduotis 1) (Pamokos medžiaga). | 1. Raktinių žodžių pasižymėjimas bei jų išaiškinimas. | ||
2. Mokiniams pateikiamas klausimynas darbui su vaizdo medžiaga prancūzų kalba (užduotis 2). | 2. Savarankiškas klausimų perskaitymas, iškilusių problemų paaiškinimas. | ||
3. Išdalinami Prancūzijos žemėlapio kontūrai (3). | 3. Mokiniai analizuoja Prancūzijos žemėlapį. | ||
4. Vaizdo medžiagos "Leçon 1 : La géographie de la France" peržiūra etapais, sustojant po kiekvieno etapo ir duodant laiko pasižymėti kontūruose reikiamą informaciją. Vaizdo medžiagą siūloma žiūrėti tokiais etapais:
|
4. Vaizdo medžiagos "Leçon 1 : La géographie de la France" peržiūra etapais, sustojant po kiekvieno etapo ir pasižymint kontūruose reikiamą informaciją. Moksleiviai žymisi naują informaciją Prancūzijos žemėlapio kontūruose. | ||
5. Medžiagos įtvirtinimui pateikiama 4 užduotis „Kas aš esu“, pagal Wikipedijos aprašymus atspėti apie ką kalbama (darbas su žemėlapiu). Siūloma dirbti grupėse. | 5. Mokiniai grupėmis ir atlieka medžiagos įtvirtinimo pratimus. Atlieka 4 užduotį: pagal Wikipedijos aprašymus atspėti apie ką kalbama (darbas su žemėlapiu). | ||
6. Pateikiama 5 užduotis: suklasifikuoti į lentelę geografinius pavadinimus. | 6. Atlieka 5 užduotį: suklasifikuoti į lentelę geografinius pavadinimus. | ||
7. Pateikiama 6 užduotis: atsakyti į klausimus. | 7. Atlieka 6 užduotį. | ||
8. Pamokos apibendrinimas. | 8. Atsako į klausimus, žymisi pastabas. | ||
9. Namų užduočių skirimas. | 9. Žymisi namų darbų užduotį. | ||
10. Mokinių veiklos vertinimas, refleksija. | 11. Žymisi įvertinimus, pastabas, reflektuoja. | ||
Galimi sunkumai, problemos ir jų sprendimo būdai |
Problemos | Sprendimai | |
Pateikti raktiniai žodžiai nėra pakankami teksto originalo kalba supratimui. | Skatinti mokinius naudojantis žodynu, vienas kito bei mokytojos pagalba verčiant raktinius žodžius; mokyti vesti užrašus,“ skaityti“ žemėlapį Skatinti naudotis nemokamais pedagoginiais interneto puslapiais geografinių žinių akiračio praplėtimui |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Vertinama kaupiamuoju balu. Vertinamas moksleivių aktyvumas, gebėjimas teisingai nusakyti vieno ar kito miesto, regiono geografinę padėtį iš žemėlapio, gebėjimas pagal nusakytą geografinę padėtį pažymėti miestą ar regioną žemėlapio kontūruose. Neformalus vertinimas. |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Atlikti užduotis virtualioje erdvėje. |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. Klausimas refleksijai: |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. Klausimas refleksijai: |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti bei rekomenduojami šaltiniai |
Parengė: Daina Kazlauskaitė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI. Naudoti ir rekomenduojami šaltiniai: |