Dalykas | PILIETIŠKUMO UGDYMAS |
||
Kiti dalykai |
• Ekonomika |
||
Modulis/ Tema |
EUROPOS SĄJUNGA: SUVIENIJUSI ĮVAIROVĘ / THE EUROPEAN UNION: UNITED IN DIVERSITY |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Baigę šią temą moksleiviai bus patobulinę kalbinę kompetenciją ir gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
Baigę šią temą moksleiviai bus susipažinę su Europos Sąjungos (ES) istorija ir reikšmingiausiais faktais bei ES valdymo institucijomis. Moksleiviai gebės:
|
||
Kultūra, pažinimas |
Moksleiviai susipažins su ES istoriniais faktais, gebės pateikti svarbiausius faktus politiniais, socialiniais ir kultūriniais aspektais. |
||
Mokymo/si metodai |
Teksto analizė, individualus darbas, darbas poromis, diskusija. |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
Mokytojo užrašai:
Padalomoji medžiaga moksleiviams:
Pamokai reikalinga multimedija arba garso grotuvas. |
||
Pasirengimas pamokai |
Medžiagos analizė ir atrinkimas, nežinomų žodžių išsiaiškinimas, papildomos medžiagos paieška. Užduočių ir veiklų atrinkimas ir parengimas. Pasirengimas, kiek pamokoje bus vartojama anglų ir kiek lietuvių kalba, įvertinant moksleivių kalbinį pasirengimą ir tai, kad šios pamokos medžiagą yra sudėtinga kalbiniu atžvilgiu. |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui | Parama mokiniui | |
1. Terminų žodynas su definicijomis, pavyzdžiais, vertimu į lietuvių kalbą, sudėtingų terminų tarimu (Priedas 5). 2. Papildoma medžiaga darbui su užduotimis bei moksleivių konsultavimui (Priedas 5). |
1. Pagrindinės sąvokos: |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla | Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Parašo temą ir naujas sąvokas lentoje (arba skaidrėje), supažindina mokinius su pamokos uždaviniais. | 1. Pasižymi pamokos temą, išklauso pamokos uždavinius, pasižymi ir išsiaiškina mokytojo pristatytas temos sąvokas. | ||
2. Turimų žinių patikrinimui bei mokinių sudominimui pateikiamas trumpas testas (Priedas 1). Testui atlikti mokiniai pasiskirsto arba yra paskirstomi poromis. Mokytojas stebi mokinius atliekančius testą, konsultuoja, jei iškyla kalbinių problemų. | 2. Atlieka testą. | ||
3. Mokiniams užduodama skaityti tekstą (Priedas 2). Su klase aptariami teisingi testo atsakymai, mokytojas paklausia, kurio atsakymo tekste nebuvo (Rinkimai į EP vyksta kas 5 metai). | 3. Skaito tekstą, randa atsakymus į testo klausimus, visa klasė kartu pasitikrina. | ||
4. Su mokiniais aptariama, kaip atlikti teksto suvokimo užduotis (Priedas 3, užduotys 1 ir 2), prašoma užduotis atlikti individualiai ir pasitikrinti porose. | 4. Atlieka teksto suvokimo užduotis individualiai, aptaria porose, jei reikia, konsultuojasi su mokytoju. Visa klasė kartu pasitikrina atsakymus. |
||
5. Mokiniams pateikiama klausymo užduotis (Priedas 3, užduotis 3), prašoma, kad mokiniai perskaitytų klausimus prieš įrašo klausymą. | 5. Mokiniai perskaito klausimus, klauso garso įrašą ir atsako į klausimus. | ||
6. Mokiniams išdalinamas išklausyto įrašo tekstas (Priedas 4), mokinių prašoma pasitikrinti atsakymus bei aptarti juos porose. | 6. Mokiniai skaito tekstą ir individualiai pasitikrina savo atsakymus bei aptaria juos porose. | ||
7. Apibendrinant pamoką, paklausiama mokinių, ką naujo jie sužinojo apie Europos Sąjungą. Užduodamas klausimas „United in Diversity. What does it mean?“. | 7. Mokiniai aptaria, ką naujo išmoko apie Europos Sąjungą. Diskutuoja atsakydami į mokytojo pateiktą klausimą. | ||
8. Paaiškinama namų darbo užduotis. | 8. Pasižymi namų darbo užduotį. | ||
9. Refleksija. | 9. Refleksija. | ||
Galimos problemos |
Problemos | Sprendimai | |
1. Neteisingi arba nepilni atsakymai dėl žinių trūkumo šia tema. 2. Per sudėtingas žodynas. |
1. Skatinti mokinių domėjimąsi, raginti logiškai mąstyti. 2. Pasirengti paaiškinti svarbesnius žodžius. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Už teisingai atliktas užduotis bei aktyvumą pamokoje moksleiviai įvertinami kaupiamojo vertinimo pažymiais, namų darbo vertinimui taikomas kolegialus vertinimas ir įsivertinimas. |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
1. Parašyti pastraipą (150-250 žodžių) apie šiandieninę Europos Sąjungą: ką jiems reiškia būti EU piliečiu, kaip gyvenimas Europos Sąjungoje skiriasi nuo gyvenimo kitur, ką buvimas Europos Sąjungoje duoda Lietuvai. Pabrėžiama mokiniams, kad galima naudotis papildoma medžiaga internete, vadovėliuose, žurnaluose bei nebūtina atsakyti į visus klausimus, klausimai tik orientaciniai. 2. Užpildyti (baigti pildyti, jei pradėta klasėje) terminų žodynėlį (Priedas 6). |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija | Mokinio refleksija | |
Mokytojas pasižymi, kaip sekėsi pamoka, kaip jautėsi pats ir mokiniai, ką keistų, kas patiko/nepatiko. Pvz.: diskomfortas dėl prastos mokytojo anglų kalbos. Trūksta gramatinių žinių. Vertinant rašto darbą būtų tikslinga konsultuotis su anglistu. |
Mokiniai aptaria kaip sekėsi jiems atlikti užduotis, su kokiais sunkumais jie susidūrė. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Vilma Bijeikienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI; |