Dalykas |
MUZIKA |
|||||
Kiti dalykai |
• Istorija |
|||||
Modulis/tema |
ORKESTRAS / ORCHESTRA |
|||||
Uždaviniai/mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo pateikta padalomąja medžiaga (tekstu apie orkestro išsidėstymą, žodžių sąrašu ir kalbine medžiaga), atlikdami skaitymo, teksto pildymo užduotis, žaisdami žaidimą, dirbdami porose, grupėmis bei atlikdami projektinį darbą, mokiniai gebės:
|
||||
Dalyko uždaviniai |
|
|||||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai sužinos, kodėl orkestro muzikantai sėdi tam tikra tvarka, kodėl tam tikros muzikos instrumentų grupės turi savo pavadinimus. |
|||||
Mokymo/si metodai |
Skaitymas, diskusija, pasakojimas, žaidimas, darbas grupėse ir porose, projektinis darbas (pristatymas skaidrių formatu). |
|||||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Žodžių sąrašas: Muzika_orkestras_word_list. |
|||||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą); |
|||||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
||||
1. Aktyvių žodžių sąrašas.
|
1. Aktyvūs žodžiai: orchestra, conductor, audience, the strings, violin, viola, cello, double bass, woodwind, flute, oboe, clarinet, bassoon, the brass, French horn, trumpet, trombone, tuba, the percussion, harp. 2. Lentelė “Prepositions of Place“. |
|||||
Pamokos eiga |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
||||
|
1. Mokytojas parodo trumpą filmuką (BANCO SABADELL - Som Sabadell flashmob) su įspūdingu orkestro “flashmobu”, ant lentos užrašo pamokos temą ir pristato pagrindinius angliškus pamokos terminus skaidrėje, išdalija žodžių sąrašus arba užrašo ant lentos. | 1. Mokiniai pažiūri filmuką, į sąsiuvinius užsirašo angliškus raktinius žodžius, verčia į lietuvių kalbą ir stengiasi juos įsiminti. | ||||
2. Mokytojas išdalija padalomąją medžiagą Nr.1 – tekstą “The Orchestra“, duoda pakankamai laiko, kad mokiniai perskaitytų ir įsigilintų. Kad būtų lengviau suprasti, papildomai išdalina lenteles su prielinksniais “Prepositions of Place“. | 2. Mokiniai skaito tekstą “The Orchestra“, įsigilina, aiškinaisi su mokytoju, jei kas neaišku. Skaitydami naudojasi žodžių sąrašu ir lentele “Prepositions of Place“. | |||||
3. Padalija klasę į grupę A (maždaug trečdalis visų mokinių) ir grupę B (du trečdaliai mokinių). Iš grupės A paimamas tekstas apie orkestrą ir išdalinamos kortelės su orkestro grupių pavadinimais (kortelių rinkinys Nr. 1). Kiekvieną kortelę privalo gauti bent vienas mokinys. | 3. Mokiniai susigrupuoja į A ir B grupes. A grupės nariai gauna korteles su orkestro grupių pavadinimais. | |||||
4. Ekrane parodo orkestro schemą. Paprašo grupės A narių sustoti pagal savo poziciją schemoje. | 4. Grupės A nariai, remdamiesi kortelėse nurodytais orkestro grupių pavadinimais, sustoja į savo vietas pagal orkestro schemą. | |||||
5. Paprašo grupės B mokinių perstatyti grupės A mokinius, jei šie atsistojo klaidingai. | 5. B grupės mokiniai (kurie vis dar turi tekstą apie orkestrą) pataiso A grupės mokinius, jeigu šie atsistojo neteisingai. | |||||
6. Iš grupės B mokinių paimamas tekstas ir išdalinamos kortelės su instrumentų pavadinimais (kortelių rinkinys Nr.2). B grupės mokinių paprašoma eiti prie atitinkamos orkestro grupės – A mokinių. | 6. B grupės mokiniai atsistoja prie A grupės mokinių. | |||||
7. Paprašo mokinių papasakoti vieni kitiems (porose ar grupelėse) apie savo instrumentą ar orkestro grupę. | 7. Mokiniai pasakoja vieni kitiems (porose ar grupelėse) apie savo instrumentą ar orkestro grupę. | |||||
8. Mokiniai sugrupuojami po tris (vienas iš A grupės ir du iš B). Mokiniams išdalinamas nepilnas tekstas apie orkestrą (padalomoji medžiaga Nr 2.), kurie jį užpildo kartu. | 8. Mokiniai grupelėse užpildo nepilną tekstą apie orkestrą. | |||||
9. Užduoties atsakymų aptarimas. | 9. Pateikia užduoties atsakymus. | |||||
10. Mokytojas suformuluoja kitą užduotį – mokiniai turi nusikopijuoti orkestro schemą į savo užrašus ir ją užpildyti. | 10. Mokiniai nusikopijuoja orkestro schemą į savo užrašus ir ją užpildo. | |||||
11. Namų darbų skyrimas. Mokytojas supažindina mokinius su pristatymų temomis, reikalavimais ir vertinimo kriterijais. | 11. Namų darbams skiriama: grupelėmis paruošti pristatymą anglų arba lietuvių kalba apie vieną iš orkestro grupių arba apie vieną instrumentą. | |||||
12. Refleksija. | 12 Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir dar norėtų sužinoti. | |||||
Galimos problemos ir jų sprendimai |
Mokiniai gali nesuprasti žaidimo esmės, todėl mokytojas turėtų labai aiškiai pateikti instrukcijas. |
|||||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Vertinamas užduočių atlikimas ir kalbėjimas. |
|||||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Grupelėmis paruošti pristatymą anglų arba lietuvių kalba apie vieną orkestro grupę ar muzikos instrumentą. |
|||||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
||||
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius ar nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | |||||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Jurgita Cvilikaitė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI |