Dalykas |
MUZIKA |
||
Kiti dalykai |
• Dailė |
||
Modulis/ Tema |
MUZIKOS PAMOKOS PADEDA MĄSTYTI / MUSIC LESSONS IMPROVE THE MIND |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo pateikta padalomąja medžiaga (straipsniu apie muzikos pamokų ankstyvajame amžiuje naudą kognityvinių gebėjimų vystymuisi), atlikdami teksto suvokimo, kūrybines ir komunikacines užduotis, dirbdami individualiai, grupėmis bei atlikdami projektinį darbą, mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai susipažins su Kanadoje atliktų mokslinių tyrimų apie muzikos pamokų naudą kognityvinių gebėjimų vystymuisi rezultatais ir turės galimybę palyginti, kaip mokoma muzikos Lietuvoje ir Kanadoje, koks šių skirtingų tautų požiūris į muzikos pamokas. |
||
Mokymo/si metodai |
Teksto analizė, darbas grupėse, diskusijos, projektinis darbas (pristatymas skaidrėmis). |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Padalomoji medžiaga: Worksheet 2, Worksheet 3; • Užduotys: Mokomoji medžiaga; • Multimedija. |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą). 2. Padalomosios medžiagos paruošimas. |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Skaidrės: Įvadas į temą. 2. Padalomoji medžiaga su užduotimis: Worksheet 2, Worksheet 3. 3. Tekstas „Study finds music lessons improve the mind": Worksheet 1. 4. Aktyvių žodžių sarašas: Zodziai_muzika. 5. Padalomoji medžiaga: „Agreeing and Disagreeing in English“. 6. Mokytojo užrašai. |
Aktyvūs žodžiai: |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Sudominantis įvadas į temą: mokytojas skaidrėje parodo 10 daiktų (pvz. 10 muzikos instrumentų) ar 10 įžymių muzikantų pavardžių ar muzikos kūrinių pavadinimų. Mokiniai turi 1 minutę viską įsiminti. Mokytojas paprašo išvardinti tai, ką matė skaidrėje ir papasakoti, ar mokiniai naudojo kokias nors ypatingas technikas, padedančias įsiminti. | 1. Mokiniai stengiasi įsiminti viską, kas buvo pavaizduota mokytojo pademonstruotoje skaidrėje ir dalijasi patirtimi apie tai, kokios strategijos gali būti naudojamos įsiminti informacijai. | ||
2. Mokytojas užrašo ant lentos pamokos pavadinimą „Music lessons improve the mind“ ir paprašo mokinių padiskutuoti grupelėse apie tai, kaip muzikos pamokos galėtų padėti lavinti atmintį ir mąstymą. | 2. Mokiniai diskutuoja apie tai, kaip muzikos pamokos galėtų padėti lavinti atmintį ir mąstymą. | ||
3. Mokytojas paprašo mokinių apibendrinti jų pamąstymus ir pagrindines mintis užrašo ant lentos. | 3. Mokiniai pristato žodžiu savo pamąstymus, juos argumentuodami. | ||
4. Mokytojas supažindina mokinius su pagrindiniais kalbiniais ir dalyko pamokos uždaviniais. | 4. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo pamokos temą ir kartu su mokytoju išsiaiškina pagrindinius kalbinius ir dalyko pamokos uždavinius. | ||
5. Mokytojas pristato pagrindinius angliškus terminus skaidrėje arba užrašo ant lentos. | 5. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo angliškus raktinius žodžius, bando juos paaiškinti angliškai arba verčia į lietuvių kalbą ir stengiasi juos įsiminti. | ||
6. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą Worksheet 1 ir suformuluoja užduotį – perskaityti tekstą „Study finds music lessons improve the mind‘‘, palyginti savo mintis ir teiginius tekste bei atsakyti į klausimą užduotyje A. | 6. Mokiniai skaito tekstą, palygindami ką tik išreikštas savo mintis ir teiginius tekste bei atsako į klausimą užduotyje A. | ||
7. Užduoties A aptarimas. | 7. Mokiniai pateikia angliškus žodžio bullying paaiškinimus su savo sugalvotais pavyzdžiais. | ||
8. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą Worksheet 2, kurioje mokiniai ieško aktyviųjų žodžių definicijų, naudodamiesi kontekstu ką tik perskaitytame tekste, kaip pagalbine priemone. | 8. Mokiniai ieško aktyviųjų žodžių definicijų, naudodamiesi kontekstu ką tik perskaitytame tekste, kaip pagalbine priemone. | ||
9. Užduoties B (Worksheet 2) aptarimas. | 9. Mokiniai atsakinėja į mokytojo užduotus klausimus, pateikdami savo sugalvotų pavyzdžių. | ||
10. Mokiniai užverčia ką tik atliktą užduotį ir sugrupuojami po 4 mokinius kiekvienoje grupėje. Jiems pateikiamos sukarpytos juostelės su aktyviais žodžiais ir jų definicijomis. Mokytojas suformuluoja užduotį: kiek įmanoma greičiau surasti derančias poras – aktyviuosius žodžius ir jų definicijas. Užduoties aptarimas. | 10. Mokiniai atlieka užduotį, stengdamiesi kiek įmanoma greičiau surasti derančias poras – aktyviuosius žodžius ir jų definicijas. Mokiniai dalijasi įspūdžiais, kas jiems padėjo geriau įsiminti žodžių definicijas. | ||
11. Mokiniai dar kartą turi remtis tekstu „Study finds music lessons improve the mind‘‘ ir atlikti užduotį D. Kad mokiniams būtų įdomiau, darbas vyksta grupelėse, paskelbiami laimėtojai. | 11. Remdamiesi tekstu „Study finds music lessons improve the mind‘‘, mokiniai atlieka užduotį D. | ||
12. Mokiniai sugrupuojami po 3. Jiems išdalinama padalomoji medžiaga Worksheet 3, kuriojeiš pradžių jie atsako į klausimus individualiai ir pildo patektą lentelę, tada pasidalina informacija su kolegomis grupėje. | 12 Mokinai pildo lentelę padalomojoje medžiagoje Worksheet 3 bei pasidalina informacija su kolegomis savo grupėje. | ||
13. Mokytojas suformuluoja naują užduotį: mokiniai turi surinkti kuo daugiau informacijos apie klasės draugų nuomonę lentelėje (Worksheet 3) pateiktais klausimais. | 13. Mokiniai ima trumpus interviu iš klasės draugų. | ||
14. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai ir išvados. | 14. Mokiniai dalijasi surinkta informacija. | ||
15. Mokytojas organizuoja diskusiją tema „Music and art lessons are fun, but not essential“. | 15. Mokiniai dalyvauja diskusijoje ir stengiasi argumentuoti savo nuomonę bei pagarbiai išklausyti klasės draugų teiginius. | ||
16. Kaupiamuoju vertinimu įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. | 16. Mokiniai žymisi pastabas, įvertinimus. | ||
17. Namų darbų skyrimas. Mokytojas supažindina mokinius su temomis, reikalavimais ir vertinimo kriterijais. | 17. Mokiniai žymisi namų darbų užduotį. | ||
18. Refleksija. | 18. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Neteisingai suprastas angliškai suformuluotas klausimas ar užduotis. 2. Per sudėtingas angliškas tekstas. 3. Mokytojui sudėtinga organizuoti / moderuoti diskusiją, o mokiniams sudėtinga reikšti savo nuomonę. |
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant angliškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą. 3. Supažindinti mokinius su pagrindinėmis angliškomis frazėmis, naudojamomis asmeninei nuomonei reikšti, argumentuoti, pritarti išsakytai nuomonei ar mandagiai jai prieštarauti. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, dalyvavimas diskusijose ir projektinis darbas (pristatymas skaidrėmis). |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Grupelėmis parengti pristatymą skaidrių formatu anglų kalba viena iš pasirinktų temų: |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Daiva Pundziuvienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI. Naudota šaltiniai: |