Dalykas

MATEMATIKA

Kiti dalykai
(gali būti taikomas ir kituose dalykuose)

Informacinės technologijos

Modulis/ Tema

AUKSO PJŪVIS / GOLDEN RATIO

Tikslai/ mokymosi rezultatai

Kalbiniai tikslai

Remdamiesi mokytojo pateikta padalomąja medžiaga (vaizdo įrašais) bei individualiai internete surasta medžiaga, atlikdami teksto suvokimo, kūrybines ir komunikacines užduotis, dirbdami individualiai, grupėmis bei atlikdami projektinį darbą, mokiniai gebės:

  • suprasti B1-B2 lygmens skaitomo teksto pagrindinę mintį ir detales;
  • išmokti ir taisyklingai vartoti aktyvius žodžius ir pagrindinius terminus, susijusius su pamokos tema;
  • parengti ir pristatyti vieną iš pasirinktų temų apie aukšto pjūvį anglų kalba.

Dalyko tikslai

  • Susipažinti su „auksine proporcija“, apibūdinti ir diskutuoti, pateikti nuomonę ir argumentus;
  • Išmokti apytikslę skaičiaus  reikšmę.
  • surasti informacijos ir paruošti pristatymą apie muzikos kūrinių svarbą įvairiose kultūrose lietuvių arba anglų kalba

Kultūra, pažinimas

Susipažinti su aukso pjūvio istorija bei „aukso“ pjūviu pasauliniame mene, fotografijoje, architektūroje, muzikoje, gamtoje.

Mokymo/si metodai

Aiškinimas, konsultavimas, informacijos paieška, susisteminimas, apdorojimas, projektinis darbas - pateikties rengimas ir pristatymas, darbas grupėse.

Medžiaga, priemonės,  įranga

• Vaizdo įrašai.
• Kompiuteriai su internetiniu ryšiu.
• Multimedija.

Pasirengimas pamokai

1. Paieškokite medžiagos apie aukso pjūvį internete. Galima pristatymui pademonstruoti anglų kalba filmuką apie aukso pjūvį „The Golden Mean“.
2. Pasirenkite atsakyti į galimus mokinių klausimus apie aukso pjūvį kiekvienoje srityje.
3. Peržiūrėkite projektinio darbo „Aukso pjūvis“ pristatymo Kauno Jėzuitų gimnazijos matematikos pamokoje vaizdo įrašus, atkreipkite dėmesį į teigiamus ir taisytinus momentus.

Kalbinė parama

Parama mokytojui

Parama mokiniui

1. Aktyvių žodžių sąrašas.
2. Padalomoji Medžiaga How to make an effective presentation.
3. Vaizdo įrašas: „The Golden Mean“.
4. Vaizdo įrašas: Projektinio darbo “Aukso pjūvis” pristatymo Kauno Jėzuitų gimnazijos matematikos pamokoje pavyzdžiai.
1. Aktyvių žodžių sąrašas.
2. Padalomoji medžiaga  How to make an effective presentation.

Pamokos eiga:
veiklos ir užduotys

Mokytojo veikla

Mokinio veikla ir užduotys

I pamoka
Pamokos vyksta kompiuterių klasėje.
1. Pristato temą „Aukso pjūvis“. Remdamasi atkarpa, paaiškina, kas yra aukso proporcija.

I pamoka
1. Mokiniai klauso, pasižymi, klausia, jei ko nesupranta.

 

2. Parodo vaizdo įrašą „The Golden Mean“. Gali būti kitas vaizdo filmas, priklausomai nuo mokinių pasirengimo.

2. Mokiniai klauso ir žiūri filmuką.
Pateikia klausimus. Dalinasi savo įžvalgomis.

3. Aptaria aktyvių žodžių sąrašą, supažindina mokinius su matematiniais terminais „golden ratio“, „golden section“, „golden rectangle“, „golden triangle“ ir kitais panašiais terminais. Gali pasinaudoti parengta pateiktimi „Aukso pjūvis“, ją pakoreguoti pagal savo poreikius (papildyti, sutrumpinti).

3. Mokiniai kartu su mokytoju aptaria aktyvių žodžių sąrašą, susipažįsta su nežinomais terminais.

4.Padeda  mokiniams pasiskirstyti  į grupes po 3 – 4, pasirinkti darbo temą ir pasiskirsti darbo sritimis.

4. Mokiniai pasiskirsto į grupes. Grupės pasirenka vieną iš temų: „Aukso pjūvis“ matematikoje, geometrijoje, architektūroje, dailėje, gamtoje, muzikoje, žmoguje, fotografijoje, astronomijoje. Pasiskirsto darbo sritimis: informacijos paieška, prezentacijos rengimas anglų kalba, pristatymas.

5. Padeda mokiniams ieškoti informacijos internete.

5.Naudodami raktinius žodžius „golden ratio“ arba „golden section“ ieško informacijos internete.

II pamoka
1. Primena mokiniams darbo tikslus.

II pamoka
1. Mokiniai toliau ieško informacijos ir rengia pateiktį.

2. Padeda mokiniams ieškoti informacijos internete ir rengti pateiktį. Padeda mokiniams „sutraukti“ tekstą ir kitą informaciją bei išrinkti iš viso to esminius dalykus. 2. Pasitardami vienas su kitu ar mokytoja apibendrina darbus ir padaro išvadas.
3. Padeda mokiniams apibendrinti darbą  ir padaryti išvadas. Pateikia mokiniams padalomąją medžiagą How to make an effective presentation? kuria mokiniai gali pasinaudoti rengiant pateikties pristatymą. 3. Išrenka iš padalomosios medžiagos How to make an effective presentation? naudingas frazes pateikties pristatymui.

 

III pamoka
1. Supažindina mokinius su darbų pristatymo tvarka ir kriterijais. Po kiekvieno pristatymo pateikia savo vertinimą ir klausimus.

III pamoka
1. Mokiniai pristato savo darbus. Pateikia klausimus draugams. Atsižvelgdami į pastabas pataiso darbus.

2. Pamokos pabaigoje aptaria pristatymus. 2. Kartu su mokytoja aptaria šią temą ir pasidalina savo įspūdžiais.

Galimos problemos
ir jų sprendimai

Problemos

Sprendimai

Darbas kūrybinis, vertinimas pažymiu yra sudėtingas, nes sunku nustatyti vertinimo kriterijus. Geriau būtų, kad mokiniai temą pasirinktų pagal savo pomėgius ir grupėse dirbtų su draugais.

Vertinimo formos,  kriterijai ir įrankiai

Neformalus mokytojos vertinimas pristatant darbus. Formalus vertinimas įskaita.

Namų darbai, tolesnė veikla

Mokiniai gali darbus pristatyti savo šeimos nariams. Namų darbų užduotis gali būti parinkta iš vadovėlio.

Refleksija

Mokytojo refleksija

Mokinio refleksija

Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis.

Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti.

Mokymo medžiagos rengėjai ir  naudoti šaltiniai

Parengė: Rasa Butkevičienė, Jėzuitų gimnazija;
Kalbinė parama: Nemira Mačianskienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI.

Naudoti šaltiniai:
„The Golden Mean“ http://www.youtube.com/watch?v=2zWivbG0RIo;
N. Mačianskienė (2009). “English for Intercultural Communication”. Kaunas: VDU.
Projektinio darbo “Aukso pjūvis” pristatymo Kauno Jėzuitų gimnazijos matematikos pamokoje pavyzdžiai. Vaizdo įrašai.

Pastaba: Įvedus raktinį žodį „golden ratio“ internete rasite labai daug mokymo medžiagos. Reikia ją pasirinkti atsižvelgiant į mokinių pasirengimo lygį, tiek matematinį tiek kalbinį.