Dalykas MATEMATIKA

Kiti dalykai
(gali būti taikomas ir kituose dalykuose)

• Geometrija
• Fizika
• Braižyba

Modulis/ Tema

PANAŠUMAI, PANAŠIEJI TRIKAMPIAI / SIMILARITY, SIMILAR TRIANGLES

Uždaviniai/ mokymosi rezultatai

Kalbiniai uždaviniai

Naudojantis mokytojo pateikta medžiaga bei atlikus užduotis individualiai ir grupėse, mokiniai gebės:

  • taisyklingai vartoti trikampių  ir jų elementų pavadinimus anglų kalba.
  • trumpai nusakyti anglų kalba trikampio braižymo ir panašiųjų trikampių nustatymo procesą, naudojantis mokytojo pateikta lentele apie neveikiamosios rūšies veiksmažodžius.

Dalyko uždaviniai

  • Paaiškinti ir išmokyti panašiųjų trikampių požymių.

Kultūra, pažinimas

Mokiniai turės galimybę susipažinti su matematikos terminais anglų kalba, temos aiškinimo lietuvių ir anglų kalbomis skirtumais ir panašumais.

Mokymo/si metodai

Aiškinimas, konsultavimas, pratybos.

Medžiaga, priemonės,  įranga

• Vadovėlis;
• Internetas;
• Multimedija.

Pasirengimas pamokai

Paruošti padalomosios medžiagos kopijas (Priedas 1) ir Similar Triangles Worksheet.

Kalbinė parama

Parama mokytojui

Parama mokiniui

1. Užduotys: Priedas 1.
2. Atsakymai: Priedas 2.
3. Žodžių sąrašas.
4. Mokytojo užrašai.
5. Skaidrės: Similar Triangles.
6. Neveikiamosios rūšies veiksmažodžių lentelė.
1. Žodžių sąrašas.
2. Worksheet: Similar Triangles.

Pamokos eiga:
veiklos ir užduotys

Mokytojo veikla

Mokinio veikla ir užduotys

1. Mokytojas supažindina su pamokos tema lietuviškai ir angliškai, aptariami šios pamokos terminai (Mokytojo užrašai, Žodžių sąrašas). 1. Mokiniai klauso ir užsirašo temą, nagrinėja "Žodžių sąrašą".
2. Mokytojas pateikia panašiųjų trikampių apibrėžimą. Lygiagrečiai pateikiamas panašiųjų trikampių apibrėžimas angliškai, atsakoma į klausimus, aiškinama, kaip rasti, ar trikampiai panašūs (Mokytojo užrašai, Similar Triangles medžiaga skaidrėse). 2. Mokiniai kartu su mokytoju sprendžia per multimediją demonstruojamą užduotį – atsako į klausimus, aiškinasi terminus, užsirašo į sąsiuvinį.
3. Mokytojas pateikia užduotis: Task 1, Task 2 ir Task 3 (Priedas 1). 3. Mokiniai atlieka užduotis Task 1 – parašo terminus, Task 2 – atsako į Questions 1-5; Task 3 – Questions 1-5.
4. Mokytojas kartu su mokiniais aptaria atliktas užduotis. 4. Mokiniai pasitikrina atsakymus, aptaria neaiškius klausimus.
5. Mokytojas skiria užduotis namų darbams iš pasirinkto matematikos vadovėlio. Mokiniams siūloma užrašyti sprendimus anglų kalba, vartojant šią pamoką išmoktas sąvokas, naudojantis anksčiau aptartu "Žodžių sąrašu". 5. Mokiniai perskaito namų darbų užduotis. Iškilusius klausimus aptaria su mokytoju.
6. Neformalus mokinių darbo įvertinimas, pastabos. 6. Mokiniai žymisi įvertinimus
7. Refleksija. 7. Refleksija.

Galimos problemos
ir jų sprendimai

Problemos

Sprendimai
Klasėje nėra interneto ryšio ir/ar kompiuterio. Galima šias užduotis atspausdinti ir pateikti mokiniams arba dalį jų palikti namų darbams. Galima naudoti kitą matematikos vadovėlį ar parinkti užduotis pagal mokinių lygį.

Vertinimo formos,  kriterijai ir įrankiai

Pamokos metu vykdomas neformalus mokytojos vertinimas.
Skyriaus pabaigoje, kontroliniame darbe už šių užduočių sprendimo pateikimą angliškai galima skirti papildomų taškų.

Namų darbai, tolesnė veikla

Atlikti užduotis iš Similar Triangles Worksheet.

Refleksija

Mokytojo refleksija

Mokinio refleksija

Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. Pvz.: Pamoka gana sudėtinga, reikalingas platesnis žodynas anglų kalba. Mokiniams ganėtinai sudėtinga  nusakyti trikampių lyginimo veiksmus. Praverčia neveikiamosios rūšies veiksmažodžių lentelė.

Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti.Pvz.: Mokiniams patiko, nes sužinojo daugiau terminų anglų kalba, pamoka buvo įvairesnė. Sunku atsiminti visas sąvokas.

Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai

Parengė: Rasa Butkevičienė, Kauno Jėzuitų gimnazija;
Edita Batnikaitė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI;
Jurgita Šerniūtė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI.

Naudoti šaltiniai:
Viktorija Sičiūnienė, Danguolė Jonaitienė, Alvyda Ambraškienė ir kiti MATEMATIKA. Vadovėlis IX klasei. Antroji knyga. Vilnius:  „Šviesa“,  2011;
“Math is Fun“. Internetinė prieiga: http://www.mathsisfun.com/index.htm;
Similar Triangles: Angles, Sides and Similarity Ratio.
http://www.mathwarehouse.com/geometry/similar/triangles/sides-and-angles-of-similar-triangles.php;
“Math is Fun“. How to Find if Trangles are Similar?
http://www.mathsisfun.com/geometry/triangles-similar-finding.html.