Dalykas |
MATEMATIKA |
|||
Kiti dalykai |
• Fizika • Braižyba • Geometrija • Anglų kalba |
|||
Modulis/ Tema |
APSKRITIMAS / CIRCLE |
|||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Naudojantis mokytojo pateikta medžiaga bei atlikus užduotis individualiai ir grupėse, mokiniai gebės:
|
||
Dalyko uždaviniai |
|
|||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai turės galimybę susipažinti su matematikos terminais anglų kalba (pagal pamokos temą) ir pritaikyti juos praktiškai. |
|||
Mokymo/si metodai |
Aiškinimas, konsultavimas, pratybos. |
|||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Vadovėlis; • Vaizdo įrašas: "Circles Radius Diameter & Pi Math Learning Upgrade"; • Internetas; • Multimedija. |
|||
Pasirengimas pamokai |
1. Susipažinkite su internetinėje svetainėje “Math is Fun“ esančia medžiaga. 2. Parenkite šios temos žodžių sąrašo (Žodžių sąrašas (Priedas 3)) kopijas mokiniams. |
|||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
||
1. Neveikiamosios rūšies veiksmažodžių lentelė. 2. Medžiaga apie skaitvardžius (skaitvardžių lentelė 1, skaitvardžių lentelė 2). 3. Mokytojo užrašai: Apskritimas. 4. Žodžių sąrašas. 5. Parama mokytojui: Matematika_apskritimas_Priedas 1; 6. Užduotys: Matematika_apskritimas_Priedas_2. |
Žodžių sąrašas: |
|||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
||
1. Mokytojas supažindina su pamokos tema ir kartu su mokiniais pakartoja apskritimo apibrėžimą. Šiame etape tikslinga pateikti anglišką apskritimo apibrėžimo variantą. (Mokytojo užrašai arba "Math is Fun" tinklapis). | 1. Mokiniai klauso, brėžia apskritimą. Užsirašo į sąsiuvinį sąvoką angliškai. | |||
2. Mokytojas pakartoja, kas yra apskritimo spindulys, skersmuo, skaičius π; kaip skaičiuojamas apskritimo ilgis, skritulio plotas. Mokytojas pateikia visų šių elementų anglišką versiją (Mokytojo užrašai, Žodžių sąrašas arba muzikinis vaizdo klipas: Circles Radius Diameter & Pi Math Learning Upgrade). | 2. Mokiniai brėžia, užsirašo sąvokas, pakartoja sąvokas anglų kalba kartu su mokytoju, klausosi muzikinio terminų aiškinimo žiūrėdami animacinį video klipą. | |||
3. Mokytojas pateikia užduotis: Question 1-6 ( Užduotys prieduose (Priedas 2). | 3. Mokiniai sprendžia užduotis: Question 1, Question 2, Question 3, Question 4, Question 6. Užduotis Question 5 atliekama tada, kai mokiniai jau susipažinę su nemetrine matavimo vienetų sistema (pėdomis). |
|||
4. Mokytojas supažindina mokinius su naujomis sąvokomis: apskritimo styga, liestine, išpjova, nuopjova ir pateikia jas anglų kalba (Žodžių sąrašas). | 4. Mokiniai brėžia, užsirašo sąvokas. | |||
5. Mokytojas kartu su mokiniais atlieka užduotis: Question 9-10, 8. Užduotys prieduose (Priedas 2). | 5. Mokiniai sprendžia užduotis: Question 9, Question 10. Užduotis Question 8 atliekama tada, jeigu mokiniai susipažinę su nemetrine matavimo vienetų sistema (pėdomis). |
|||
6. Mokytojas skiria užduotis namų darbams iš pasirinkto matematikos vadovėlio. Mokiniams rekomenduojama užrašyti sprendimus, vartojant šią pamoką išmoktas sąvokas anglų kalba (Žodžių sąrašas) | 6. Mokiniai kartu su mokytoju aptaria paskirtą namų darbą. | |||
7. Refleksija. | 7. Refleksija. | |||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
||
Neteisingai suformuluotas atsakymas. | Jei mokinių anglų kalbos žinios nėra pakankamos, reikėtų apsiriboti tik sąvokų anglų kalba pateikimu. Apibrėžimai pateikiami lietuviškai. | |||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Pamokos metu neformalus mokytojos vertinimas. Skyriaus pabaigoje, kontroliniame darbe, už sprendimuose panaudotus angliškus terminus galima skirti papildomų taškų. |
|||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Parinktos užduotys iš vadovėlio. | |||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
||
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. Pvz.: Pamoka gana sudėtinga, reikalingas platesnis žodynas anglų kalba. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. Pvz.: Patiko, nes sužinojo daugiau terminų anglų kalba, pamoka buvo įvairesnė. |
|||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Rasa Butkevičienė, Kauno Jėzuitų gimnazija; Naudoti šaltiniai: |