Dalykas

MATEMATIKA (2 pamokos)

Kiti dalykai
(gali būti taikomas ir kituose dalykuose)

• Fizika
• Braižyba
• Informacinės technologijos
• Anglų kalba

Modulis/ Tema

GEOMETRIJA (PAKARTOJIMAS) / GEOMETRY (REVISION)

Uždaviniai/ mokymosi rezultatai

Kalbiniai uždaviniai

Remdamiesi mokytojo pateikta padalomąja medžiaga (užduotimis ir sąvokų iliustracijomis) bei dirbdami grupėse ir individualiai, mokiniai gebės:

  • Taisyklingai vartoti pagrindines geometrijos  sąvokas anglų kalba. 
  • Įvardinti geometrines figūras anglų kalba.
  • Trumpai nusakyti Pitagoro teoremos esmę (anglų kalba).

Dalyko uždaviniai

  • Pakartoti pagrindines geometrijos sąvokas, taisykles, teoremas.
  • Išmokti pagrindinių geometrijos figūrų pavadinimus anglų kalba.
  • Pakartoti kampų skaičiavimo taisykles.

Kultūra, pažinimas

Mokiniai turės galimybę susipažinti su geometrijos sąvokomis anglų kalba, sužinoti apie geometrinių figūrų pavadinimų sąsajas su lotynų ir graikų kalbomis.

Mokymo/si metodai

Individuali veikla, darbas grupėse, diskusijos.

Medžiaga, priemonės,  įranga

• Padalomoji medžiaga;
• Rašikliai, popierius, žirklės;
• Multimedija.

Pasirengimas pamokai

1. Padalomosios medžiagos su sąvokomis paruošimas.
2. Papildomos medžiagos paieška ir kopijavimas.

Kalbinė parama

Parama mokytojui

Parama mokiniui

1. Priedas Geometric Shapes;
2. Priedas 1;
3. Priedas 2;
4. Priedas 3;
5. Priedas 4;
6. Žodžių sąrašas;
7. Definitions – užrašai mokytojui.

1. Žodžių sąrašas  (Geometry Terms);
2. Priedas 1;
3. Priedas 2;
4. Priedas 3;
5. Priedas Geometric Shapes.

Pamokos eiga:
veiklos ir užduotys

Mokytojo veikla

Mokinio veikla ir užduotys

1. Paskelbia pamokos temą ir uždavinius bei nusako pamokos planą. 1. Mokiniai klauso pamokos uždavinio.
2. Mokytojas supažindina mokinius su angliškais terminais, kuriuos naudos pamokoje (Geometric Shapes bei Geometry Terms). 2. Mokiniai užsirašo informaciją ir kartu sprendžia mokytojo pateiktas užduotis pristatyme.
3. Pakartojama Pitagoro teorema (Priedas 4 arba vaizdo įrašas "Pythagorean theorem".) 3. Mokiniai žiūri vaizdo filmuką arba skaidres (Priedas 4), aptaria terminus.
4. Mokytojas išdalina ir paaiškina pirmąją užduotį (Priedas 1). 4. Mokiniai atlieka pirmąją užduotį ir kartu su mokytoju aptaria atsakymus į klausimus užduoties pradžioje. Visi bendrai aiškinasi atsakymą į klausimą „Talking Point“ dalyje (Why 360 ̊  is used for a full circle?).
5. Mokytojas suskirsto mokinius į grupes ir pateikia antrąją užduotį (Priedas 3). 5. Mokiniai susėda į grupes, išsiaiškina, kaip atlikti užduotį.
6. Mokytojas konsultuoja mokinius, dirbančius grupėse. 6. Mokiniai atlieka nurodytą užduotį grupėje.
7. Mokytojas komentuoja grupių atsakymus ir kartu su mokiniais aiškinasi užduočių sprendimo būdus. 7. Mokiniai pateikia  savo grupės užduoties sprendimą klasei ir dalyvauja kitų grupių užduoties sprendimų aptarime..
8. Mokytojas apibendrina pamoką ir pateikia įvertinimus. Taip pat paaiškina namų darbų užduotį. 8. Mokiniai klauso, žymisi namų darbų užduotį.
9. Pamokos pabaigoje galima paklausyti Pitagoro teoremos repo - Pythagorean Theorem Rap. 9. Mokiniai klausosi studentų sukurto linksmai pateikiamo Pitagoro teoremos aiškinimo.

Galimos problemos
ir jų sprendimai

Problemos

Sprendimai

Neteisingi atsakymai dėl žinių trūkumo šia tema. Reikėtų platesnių sąvokų paaiškinimų. Skatinti mokinius daugiau skaityti, mąstyti, ieškoti ryšių tarp sąvokų ir reiškinių.

Vertinimo formos,  kriterijai ir įrankiai

Mokiniai vertinami kaupiamuoju balu už aktyvų dalyvavimą pamokos veiklose.

Namų darbai, tolesnė veikla

Mokiniai turi išmokti geometrinių figūrų ir elementų pavadinimus bei jų lietuviškus atitikmenis. (Priedas 2, Geometric Shapes, Geometry Terms). Atlikti veiklą „A Walk in the Desert (Pasivaikščiojimas dykumoje)".

Refleksija

Mokytojo refleksija

Mokinio refleksija

Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis.

Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti.

Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai

Parengė: Aistė Venclovienė, Kauno Jėzuitų gimnazija;
Edita Bartnikaitė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI.

Naudoti šaltiniai:
Mathematics. Oxford content and language support;
Vadovėlis „Matematika Tau“;
Math is Fun. Pythagoras‘ Theoremhttp://www.mathsisfun.com/pythagoras.html;
Math is Fun. Geometry: http://www.mathsisfun.com/geometry/;
ORACLE ThinkQuest Geometry Glossary. Projects by Students for Students.http://library.thinkquest.org/2647/geometry/glossary.htm;
Index for Geometry. http://www.mathwords.com/index_geometry.htm;
Geometric Terms http://www.aplusmath.com/games/geoterms.html;
Pythagorean Theorem Rap http://www.youtube.com/watch?v=DRRVu-RHQWE;
Shapes Quiz; http://iteslj.org/v/ei/shapes.html;
„A Walk in the Desert (Pasivaikščiojimas dykumoje) http://www.mathsisfun.com/pythagoras.html;