Dalykas |
Istorija |
||
Kiti dalykai |
|
||
Modulis/ Tema |
True Heroes of War |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo pateikta mokomąja medžiaga (straipsniu apie Oskarą Šindlerį, interviu apie filmo „Šindlerio sąrašas“ kūrimą ir audio pasakojimu apie Giorgio Perlasca), atlikdami teksto / audio medžiagos suvokimo ir kūrybines užduotis, dirbdami individualiai, porose, grupėmis bei atlikdami projektinį namų darbą, mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai susipažins su istoriniais faktais apie masinį žydų genocidą, sužinos, kaip buvo gelbėjami žydai įvairiose šalyse ir kas buvo tie žmonės, kurie prisidėjo prie žydų gelbėjimo. Taip pat mokiniai sužino apie režisieriaus, sukūrusio filmą Šindlerio sąrašas, asmenybę ir jo santykį su kitais filmo kūrėjais. |
||
Mokymo/si metodai |
Teksto ir audio medžiagos analizė, darbas individualiai, porose, grupėse, diskusijos, projektinis darbas raštu. |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
|||
Pasirengimas pamokai |
|
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
|
Aktyvūs žodžiai: |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Sudominantis įvadas į temą: mokytojas parodo skaidrę su nuotraukomis iš filmo Schindler‘s List ir diskutuoja su mokiniais apie tai, ką jie žino apie šį filmą, kokia kalba jį žiūrėjo ir pan. | 1. Mokiniai dalijasi mintimis apie filmą ir jo sąsają su istorija. | ||
2. Mokytojas supažindina mokinius su pagrindiniais kalbiniais ir dalyko pamokos uždaviniais. | 2. Mokiniai kartu su mokytoju išsiaiškina pagrindinius kalbinius ir dalyko pamokos uždavinius. | ||
3. Mokytojas išdalina aktyvių žodžių sąrašą ir kartu su mokiniais išsiaiškina pagrindinius pamokos terminus anglų kalba. |
3. Mokiniai susipažįsta su aktyviais žodžiais, jų definicijomis ir vertimu į lietuvių kalbą. | ||
4. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą Oskar Schindler ir Užduotys bei suformuluoja užduotį mokiniams: perskaityti tekstą Oskar Schindler ir atlikti 1 (b,c) užduotis. | 4. Mokiniai skaito tekstą ir atlieka 1 (b,c) užduotis. | ||
5. Grįžtamasis ryšys ir mokytojo komentarai. |
5. Mokiniai aptaria perskaityto teksto turinį anglų kalba. | ||
6. Mokytojas išdalina mokiniams padalomąją medžiagą Schindler‘s List ir pristato nuotrauką joje bei sekantį pamokos etapą: mokiniai klausysis inteviu apie tai, kaip buvo kuriamas filmas Šindlerio sąrašas ir koks svarbus buvo režisieriaus Stiveno Spilbergo vaidmuo šio filmo kūrimo procese. | 6. Mokiniai klausosi interviu su vertėja, daug prisidėjusia verčiant filmo scenarijų, ir atlieka a-e užduotis bei jas aptaria su mokytoju. | ||
7. Mokytojas suformuluoja namų darbų užduotį: surasti medžiagos apie kitą asmenybę, glaudžiai susijusią su pamokos tema, Giorgio Perlasca. Kitai pamokai kiekvienas mokinys turi paruošti 5 klausimus apie Giorgio Perlasca anglų kalba ir žinoti atsakymus į juos. | 7. Mokiniai užsirašo namų darbų užduotį. | ||
8. Kitą pamoką tęsiama karo herojų tema. Mokytojas sugrupuoja mokinius po du ir suformuluoja užduotį: mokiniai turi apsikeisti informacija, kurią rado apie Giorgio Perlasca. | 8. Mokiniai dirba porose: angliškai klausiami klausimai apie Giorgio Perlasca ir apsikeičiama informacija, kurią mokiniai rado atlikdami namų darbų užduotį. | ||
9. Grįžtamasis ryšys. Mokytojas teiraujasi, ar mokiniams buvo sudėtinga formuluoti klausimus anglų kalba. Reikalui esant, tiktų trumpai pristatyti klausimų darybos ypatumus anglų kalboje. | 9. Mokiniai dalijasi mintimis apie tai, ką naujo jie sužinojo apie Giorgio Perlasca iš savo kolegų- kitų mokinių. Taip pat klausia mokytojo, jeigu kilo neaiškumų formuluojant klausimus anglų kalba. | ||
10. Mokytojas pakviečia mokinius pasiklausyti biografinių faktų apie Giorgio Perlasca ir paprašo mokinių užpildyti lentelę padalomoje medžiagoje Užduotys. | 10. Mokiniai klauso pasakojimo apie Giorgio Perlasca gyvenimą ir jo nuopelnus, gelbėjant žydus, pildo lentelę, lygina savo užrašus su suolo draugo užrašais bei aptaria teisingus atsakymus su mokytoju. | ||
11. Mokytojas moderuoja trumpą diskusiją apie Oskaro Schindlerio ir Giorgio Perlasca nuopelnus, gelbėjant žydus ir apie tai, kas šias dvi asmenybes siejo. | 11. Mokiniai dalyvauja diskusijoje, stengiasi angliškai reikšti savo nuomonę ir ją argumentuoti. | ||
12. Mokytojas suformuluoja namų darbų užduotį – projektinį darbą anglų kalba: mokiniai turi surasti informacijos apie tai, kaip pasaulyje minima Holokausto aukų atminimo diena, kaip ši diena minima mokyklose įvairiose pasaulio šalyse. Užduoties atlikimo forma – 150 žodžių straipsnelis anglų kalba su įžanga, dėstymu ir baigiamąja dalimi. | 12. Mokiniai užsirašo namų darbų užduotį. | ||
13. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai ir išvados. Mokinių įvertinimas. | 13. Kaupiamuoju vertinimu įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. | ||
14. Refleksija. | 14. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||
Galimos problemos ir jų sprendimai |
|
|
|
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, dalyvavimas įvairiose veiklose ir projektinis darbas raštu. |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Namų darbams skiriama: |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. |
||
Mokymo medžiagos autorius ir šaltiniai |
Parengė: lektorė Daiva Pundziuvienė, VDU UKI Naudota literatūra:
|