Dalykas

ISTORIJA

Kiti dalykai
(gali būti taikomas ir kituose dalykuose)

• Geografija
• Anglų k.

Modulis/ Tema

HITLERIS IR VERSALIO SUTARTIS / HITLER AND THE TREATY OF VERSAILLES

Uždaviniai/ mokymosi rezultatai

Kalbiniai uždaviniai

Teisingai  naudoti  esmines su pamokos tema susijusias sąvokas  ir Present Passive veiksmažodžius.

Dalyko uždaviniai

Užpildyti lentelę, nurodant Hitlerio veiklą, susijusią su Versalio sutartimi, nurodyti tos veiklos priežastis ir atsaką į ją.

Kultūra, pažinimas

Praplėsti žinias apie tarpukario užsienio politiką.

Mokymo/si metodai

Versalio sutarties sąlygų prisiminimas, naujos medžiagos vadovėlyje paieška, darbas poromis, lentelės pildymas.

Medžiaga, priemonės,  įranga

• Žemėlapis;
• Vadovėlis “Laikas. Istorijos vadovėlis 10 klasei”, 81 – 84 psl.;
• Padalomoji medžiaga – lentelė.

Pasirengimas pamokai

1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą);
2. Padalomosios medžiagos paruošimas.

Kalbinė parama

Parama mokytojui

Parama mokiniui

1. Aktyvių žodžių sąrašas („Wordlist“);
2. Padalomoji medžiaga – lentelė („Table for students“);
3. Frazės grįžtamajam ryšiui (“Giving feedback”);
4. Lentelė su atsakymais („Table for teachers“)
Aktyvūs žodžiai:
the Rhineland
, demilitarized zone, the League of Nations, the Sudetenland, the Munich Agreement, the Polish Corridor, the Saar region

Pamokos eiga:
veiklos ir užduotys

Mokytojo veikla

Mokinio veikla ir užduotys

1. Mokytojas užrašo ant lentos pamokos temą, supažindina mokinius su pagrindiniais kalbiniais ir dalyko pamokos uždaviniais. 1. Mokiniai užsirašo pamokos temą,  kartu su mokytoju išsiaiškina pagrindinius kalbinius ir dalyko pamokos uždavinius.
2. Mokytojas išdalina mokiniams lenteles ir prisimena Versalio sutarties sąlygas. 2. Mokiniai mokytojo primintas sąlygas surašo pirmoje lentelės grafoje.
3. Mokytojas suskirsto mokinius poromis ir paprašo užpildyti dar tris lentelės grafas, naudojant Present Passive veiksmažodžio konstrukciją, pagal analizuojamą vadovėlio tekstą. 3. Mokiniai pildo lentelę (anglų kalba) poromis, stengiasi taisyklingai naudoti Present Passive veiksmažodžio konstrukciją. Mokytojas konsultuoja.
4. Mokytojas paprašo mokinius individualiai pristatyti savo atsakymus anglų k. naudojant Present Passive veiksmažodžio konstrukciją. Mokytojas Hitlerio pažeidimus žemėlapyje.   4. Mokiniai pasitikrina atsakymus, lokalizuoja  įvykius žemėlapyje.
5. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai, išvados, mokinių įvertinimas. Refleksija. 5. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti.
6. Mokytojas skiria namų darbus. 6. Mokiniai pasižymi namų darbų užduotį.

Galimos problemos
ir jų sprendimai

Neteisingai panaudoti Present Passive veiksmažodžiai. Priminti Present Passive veiksmažodžių formulę.

Vertinimo formos,  kriterijai ir įrankiai

Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas ir atlikto darbo tikslumas.

Namų darbai, tolesnė veikla

Lokalizuoti Hitlerio veiksmus žemėlapyje.

Refleksija

Mokytojo refleksija

Mokinio refleksija

Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis.

Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti.

Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai

Parengė:   Ligita judickaitė-Pašvenskienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI.

Naudoti šaltiniai:
I. Kapleris, A. Meištas ir kt. “Laikas. Istorijos vadovėlis 10 klasei. I dalis” .Vilnius, Briedis, 2007;
Present Passive: http://www.englishpage.com/verbpage/activepassive.html.