Dalykas |
ISTORIJA |
||
Kiti dalykai |
• Geografija • Anglų kalba • Informacinės technologijos |
||
Modulis/ Tema |
ISTORIJA ŽEMĖLAPIUOSE / HISTORY IN MAPS |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Teisingai naudoti esmines, su pamokos tema susijusias anglų k. sąvokas ir Present Passive veiksmažodžius projektų pateiktyse (skaidrėse) bei pristatymuose. |
|
Dalyko uždaviniai |
Atliekant pateiktis įsitikinti, kad žemėlapis – būdas vaizdžiai pateikti išmoktą temą. |
||
Kultūra, pažinimas |
Lavinami kalbėjimo, klausymo, argumentuoto įvertinimo ir įsivertinimo gebėjimai; praplečiamas akiratis. |
||
Mokymo/si metodai |
Projektų (darbo grupėse po 3) pristatymas, diskusija. |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
Multimedija (skaidrių pristatymui) |
||
Pasirengimas pamokai |
Present Passive veiksmažodžių konstrukcijos analizė. |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Gramatinė medžiaga „Active/ Passive verb forms" (aktyvios ir pasyvios veiksmažodžių konstrukcijos medžiaga); 2. Pristatymas skaidrių formatu („Istorija žemėlapiuose“). |
Gramatinė medžiaga „Active/ Passive verb forms“ | ||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Mokytojas nurodo pamokos temą, įvardina kalbinius ir dalykinius pamokos uždavinius (Pristatymas skaidrių formatu „Projektas“). | 1. Mokiniai užsirašo pamokos temą ir kartu su mokytoju išsiaiškina pamokos uždavinius. | ||
2. Mokytojas paaiškina mokiniams reikalavimų - projektų vertinimo ir įsivertinimo kriterijus, pagal kuriuos turės pristatyti bei vertinti projektus, lentelę (Pristatymas „Projektas“). | 2. Mokiniai užsirašo reikalavimus ir vertinimo kriterijus. | ||
3. Mokytojas nurodo projektų pristatymų eigą ir stebi mokinių pristatymus. | 3. Mokiniai pristato projektus. | ||
4. Mokiniams pristačius projektus, mokytojas suskirsto mokinius į grupes (mokinių skaičius grupėje – pagal mokytojo nuožiūrą) ir paprašo į(si)vertinti savo grupės narių projektus pagal anksčiau pateiktus kriterijus, pateikti po du darbo privalumus ir tobulintinus dalykus. | 4. Mokiniai grupėse (įsi)vertina projektus. | ||
5. Mokytojas prašo žodžiu argumentuotai įvertinti pristatytą(us) projektą(us) anglų kalba (pateikiant du darbo privalumus bei du tobulintinus dalykus) naudojat Present Passive veiksmažodžio konstrukciją. | 5. Mokiniai žodžiu pristato savo vertinimus, naudodami Present Passive veiksmažodžio konstrukciją. | ||
6. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai, išvados, mokinių įvertinimas, refleksija. | 6. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||
7. Pateikiami namų darbai. | 7. Žymisi namų darbus. | ||
Galimos problemos |
Neteisingai panaudoti veiksmažodžių Present Passive konstrukcija. |
Priminti Present Passive veiksmažodžių formulę. |
|
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Mokiniams rašomi pažymiai pagal anksčiau nurodytus kriterijus bei papildomi taškai už argumentuotą projektų pristatymų vertinimą. |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Pasiruošti atsakyti į klausimus kitos pamokos tema (pateikiama pagal programą). |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė:
Valda Kizevičiūtė, Šiaulių Didždvario gimnazija; Naudoti šaltiniai: |