Dalykas |
GEOGRAFIJA |
||
Kiti dalykai |
Ekonomika |
||
Modulis/ Tema |
ŽEMDIRBYSTĖ / AGRICULTURE |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Baigę šią temą moksleiviai bus patobulinę kalbinę kompetenciją ir gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
Baigę šią temą moksleiviai bus susipažinę su žemės ūkio šakomis, ūkininkavimo tipais, sistemomis ir jų geografiniu paplitimu bei gebės:
|
||
Kultūra, pažinimas |
Moksleiviai susipažins su ūkininkavimo ypatybėmis įvairiose kultūrose ir jų sąsajomis su geografinėmis bei klimatinėmis sąlygomis. |
||
Mokymo/si metodai |
Teksto analizė, individualus darbas, darbas poroje, diskusija. |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
|
||
Pasirengimas pamokai |
Medžiagos analizė ir atrinkimas, nežinomų žodžių išsiaiškinimas, papildomos medžiagos paieška. Užduočių ir veiklų atrinkimas ir parengimas. Pasirengimas, kiek pamokoje bus vartojama anglų ir kiek lietuvių kalbos. |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
|
|
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Parašo temą, naujas sąvokas lentoje ( arba skaidrėje), pateikia pamokos uždavinius. |
1. Klauso užduoties. |
||
2. Aptaria su mokiniais diagramą (Worksheet 1), kurą jie turės užpildyti perskaitę tekstą „Agriculture and Farming“ ir pateikia mokiniams klausimus, į kuriuos jie turės atsakyti (Worksheet 1). Užduoda mokiniams skaityti tekstą. | 2. Skaito tekstą „Agriculture and Farming“ , porose užpildo diagramą ir atsako į mokytojo pateiktus klausimus (Worksheet 1). Visa klasė kartu pasitikrina atsakymus. | ||
3. Prašo mokinių sudaryti dar tris klausimus kolegai. Stebi kaip mokiniai dirba porose, teikia pagalbą. | 3. Sudaro dar tris klausimus ir pateikia kolegai, išgirdę klausimus, rašo atsakymus, juos aptaria su kolega. | ||
4. Užduoda mokiniam atlikti žodyno užduotis (Worksheet 1). Priklausomai nuo klasės stiprumo, parenka, kiek užduočių bus atliekama klasėje, o kurios bus skirtos namų darbams. Stebi darbą porose ir teikia pagalbą. | 4. Porose atlieka žodyno užduotis (Worksheet 1), konsultuojasi su mokytoju. Pasitikrina visa klasė. | ||
5. Pateikia neveikiamosios rūšies sudarymo užduotis (Worksheet 3), atsižvelgiant į klasės kalbinių kompetencijų lygį, aptaria neveikiamosios rūšies struktūrų sudarymo lentelę. | 5. Atlieka neveikiamosios rūšies sudarymo užduotis (Worksheet 3), aptaria su kolega, atsakymai aptariami kartu su visa klase. | ||
6. Paklausia mokinių, ką jie žino apie ekologinį ūkininkavimą ir pakviečia juos apie tai padiskutuoti užduodant klausimą „Kodėl tai nėra pelninga? (Why is it not profitable?)“ | 6.Diskutuoja apie ekologinį ūkininkavimą. | ||
7. Apibendrina diskusiją, užduoda namų darbą. | 7. Išklauso namų darbo užduotį. | ||
Galimos problemos |
|
1. Skatinti mokinių domėjimąsi, raginti logiškai mąstyti. |
|
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Už teisingai atliktas užduotis bei aktyvumą pamokoje moksleiviai įvertinami kaupiamojo vertinimo pažymiais. |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
|
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Diskomfortas dėl prastos mokytojo anglų kalbos. Trūksta gramatinių žinių. Apmąsto, kaip daugiau kalbėjimo duoti mokiniams, kiek naudoti lietuvių kalbos. |
Mokiniai aptaria kaip sekėsi jiems atlikti užduotis, su kokiais sunkumais jie susidūrė. |
||
Mokymo medžiagos autorius ir šaltiniai |
Medžiagą parengė: |