Dalykas |
GEOGRAFIJA |
|||
Kiti dalykai |
Ekonomika, |
|||
Modulis/ Tema |
MIGRACIJA / MIGRATION |
|||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Baigę šią temą moksleiviai bus patobulinę kalbinę kompetenciją ir gebės:
|
||
Dalyko uždaviniai |
Baigę šią temą moksleiviai bus susipažinę su migracija, jos priežastimis bei migracijos rūšimis ir gebės:
|
|||
Kultūra, pažinimas |
Moksleiviai susipažins su migracijos fenomenu įvairiose šalyse, išsiaiškins sąsajas tarp kultūrų, migracijos ypatybių bei geografinių ir istorinių sąlygų. |
|||
Mokymo/si metodai |
Teksto analizė, individualus darbas, darbas grupėse |
|||
Medžiaga, priemonės, įranga |
|
|||
Pasirengimas pamokai |
Medžiagos analizė ir atrinkimas, nežinomų žodžių išsiaiškinimas, papildomos medžiagos paieška. Užduočių ir veiklų atrinkimas ir parengimas. Multimedijos paruošimas. Pasirengimas, kiek pamokoje bus vartojama anglų ir kiek lietuvių kalbos. |
|||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
||
Terminų žodynas su definicijomis, vertimu į lietuvių kalbą, sudėtingų terminų tarimu. |
Pagrindinės sąvokos: Judėjimo veiksmažodžiai: to arrive in/at; to reach, to get to, to come to, to enter, to leave for/from, to depart, to set off (= to leave for), to go. |
|||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
||
1. Pateikia pamokos temą ir pamokos uždavinį. | 1. Išklausę užduotį, grupelėse po 4-6 diskutuoja įvadinės užduoties klausimais. |
|||
2. Pateikia padalomąją medžiagą: tekstą „Migration: Types and Reasons“, sugrupuoja mokinius į gupeles po 4-6 bei paprašo padiskutuoti įvadinės užduoties (engaging task) klausimais. Stebi mokinių diskusijas, teikia pagalbą. Užduoda mokiniams skaityti tekstą, pasižymėti sąvokas bei nežinomus žodžius savo žodynėlyje bei atlikti tekste esančią užduotį. | 2. Skaito tekstą ir pasižymi sąvokas savo žodynėlyje, įrašo praleistas sąvokas teksto užduotyje, pasitikrina atsakymus su kolegomis. | |||
3. Pateikia užduotį išanalizuoti migracijos kryptis migracijų žemėlapyje (naudojamas 9 kl. atlasas) | 3. Analizuoja migracijų kryptis žemėlapyje. | |||
4. Prašoma mokinių pateikti jų žinomų įvairių migracijos tipų pavyzdžių. | 4.Prisimena ir pateikia jiems žinomų iš savo aplinkos įvairių migracijų tipų pavyzdžių. | |||
5. Pateikia klausymo užduotį (worksheet 1), paprašo mokinių perskaityti pirmosios užduoties sąlygą paleidžia įrašą. Prašoma atlikti antrą užduotį, pirmiausia perskaitant sąlygą ir sakinius. Pasitikrinami atsakymai. Jei mokiniams sunku suprasti, galima pateikti ir visiems kartu išanalizuoti įrašo tekstą (žr. mokytojo kalbinę paramą) |
5. Atlieka klausymo užduotį (worksheet 1): perskaito pirmosios užduoties sąlygą, klauso įrašo, pasižymi atsakymus. Perskaito antrosios užduoties sąlygą ir sakinius. Klauso įrašo antrą kartą. Abiejų užduočių atsakymus peržiūri su kolega, vėliau visa klasė pasitikrina kartu. | |||
6. Prašo mokinių perskaityti diskusijos klausimus. Stebi diskusiją, teikia pagalbą. | 6. Perskaito diskusijos klausimus, diskutuoja, pateikia išvadas naudoja terminus ir aktyvų žodyną. | |||
7. Pristato ir aptaria namų darbui skirtą užduotį. | 7. Išklauso namų darbo užduotį. | |||
Galimos problemos |
|
1. Skatinti mokinių domėjimąsi, raginti logiškai mąstyti. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Užduočių atlikimas ir aktyvus dalyvavimas pamokoje vertinamas kaupiamojo vertinimo pažymiais. |
|||
Namų darbai, tolesnė veikla |
|
|||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
||
Mokytojo anglų kalbos komunikacinių kompetencijų stoka gali apsunkinti pamokos pravedimą, apsvarstoma, kaip daugiau kalbėjimo pamokoje perduoti mokiniams, kiek reikėtų naudoti lietuvių pagalbinės kalbos, jei dėl kalbinių trukdžių strigtų mokymosi procesas. |
Mokiniai aptaria kaip sekėsi jiems atlikti užduotis, su kokiais sunkumais jie susidūrė, kokios kalbinės srities užduotis atlikti sunkiau/ lengviau: kalbėjimo, skaitymo, klausymo ar rašymo. |
|||
Mokymo medžiagos autorius ir šaltiniai |
Medžiagą parengė: |