Dalykas |
GEOGRAFIJA | ||
Kiti dalykai |
• Anglų kalba |
||
Modulis/Tema |
URBANIZACIJA / URBANISATION |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi savo turimomis žiniomis, mokytojo spausdinta medžiaga anglų kalba, video medžiaga bei žemėlapiais, dirbdami individualiai ir grupėmis mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai susipažįsta su urbanizacijos procesais, vykstančiais visame pasaulyje nuo 1955 m. bei aptaria tai, kaip įvairiose pasaulio šalyje kovojama su neigiamais urbanizacijos padariniais gamtai ir visuomenei. |
||
Mokymo/si metodai |
Teksto analizė, darbas porose ir grupėse, diskusija, darbas su žemėlapiu, kryžiažodis, filmo peržiūra ir aptarimas. |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Padalomoji medžiaga: 1 užduotis, 2 užduotis, 3 užduotis, 4 užduotis; • Multimedija; • Pasaulio urbanizacijos žemėlapis; • Interaktyvus žemėlapis: „Urbanizacijos augimas“. • Pasaulio politinis žemėlapis; • Filmas: "The Favela and the Future". |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Medžiagos apie urbanizaciją rinkimas anglų kalba. 2. Užduočių mokiniams sudarymas. |
td>
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui | |
1. Padalomoji medžiaga su tekstu „Urban problems“ ir 1-4 užduotimis: 1 užduotis, 2 užduotis, 3 užduotis, 4 užduotis; |
1. Raktiniai žodžiai: |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Mokytoja organizuoja praeitos pamokos temos „Miesto ir kaimo gyvenvietės“ kartojimą, ragindama mokinius išvardinti kriterijus, kuriais remiantis gyvenvietės skirstomos į miestus ir kaimus. | 1. Mokiniai išvardina kriterijus, kuriais remiantis gyvenvietės skirstomos į miestus ir kaimus (gyventojų skaičius, gyventojų ūkinė veikla, architektūra, infrastruktūra). | ||
2. Skelbiamas pamokos uždavinys. Mokytojas lentoje užrašo temą ir raktinius žodžius. | 2. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo pamokos temą ir raktinius žodžius. | ||
3. Mokytojas išdalina 1 užduoties „Push and pull factors“ kopijas. | 3. Mokiniai dirba porose, pildydami lentelę „Push and pull factors“ (žr. 1 užduotis). | ||
4. Mokytojas aptaria 1 užduotį, pateikia klausimus. | 4. Mokiniai atsakinėja į mokytojo užduotus klausimus. | ||
5. Mokytojas paaiškina, kas tai yra urbanizacija (galimas atsakymas: Urbanisation is the increase in the proportion of people living in towns and cities). | 5. Mokiniai urbanizacijos sąvoką užsirašo į sąsiuvinius. | ||
6. Mokytojas per Multimedia projektorių rodo Pasaulio urbanizacijos žemėlapį, paaiškina sutartinius ženklus. Mokiniams išdalinamos 2 užduoties kopijos. | 6. Mokiniai individualiai atlieka 2 užduotį (žr. 2 užduotis). | ||
7. 2 užduoties aptarimas. Kviečiama mokinius diskutuoti apie vietoves, kuriose yra didžiausia urbanizacija ar mažiausia, aptarti priežastis. | 7. Diskusijos metu mokiniai ieško atsakymų, kuriuose pasaulio regionuose (valstybėse) urbanizacija didžiausia, kuriuose – mažiausia, taip pat aiškinasi priežastis. | ||
8. Mokytojas paaiškina globalaus megamiesto sąvoką (galimas atsakymas: Global Megacities are cities with a population over 10 million.). | 8. Mokiniai išvardina kokius žino megamiestus. Užsirašo mokytojo pateiktą sąvoką. | ||
9. Mokytojas per Multimedia projektorių demonstruoja interaktyvų žemėlapį „Urbanizacijos augimas“. Mokiniai prieš tai suskirstomi į grupes po 4-5 mokinius ir jiems liepiama grupelėse atsakyti į klausimus, atsakymus pasižymėti. | 9. Demonstracijos metu mokiniai dirbdami grupėse turi stebėti urbanizacijos augimą pasaulyje 1955-2015 m. ir atsakyti į pateiktus klausimus lapuose (žr. 3 užduotis). | ||
10. 3 užduoties aptarimas. Kviečiama mokinius diskutuoti apie urbanizacijos augimą įvardinant šio reiškinio laikotarpius ir regionus. | 10. Diskusijos metu mokiniai turi įvardyti urbanizacijos augimą duotais laikotarpiais atskiruose regionuose (valstybėse) ir nurodyti didžiausius miestus. Užduočiai atlikti mokiniai naudoja ir pasaulio politinį žemėlapį. | ||
11. Mokytojas grupelėms išdalina tekstą „Urban problems“ ir liepia mokiniams skaityti tekstą, o perskaičius atlikti 4 užduotį. | 11. Mokiniai skaito, analizuoja tekstą ir atlieka 4 užduotį. | ||
12. 4 užduoties aptarimas ir diskusija apie urbanizacijos keliamas problemas. | 12. Diskusijos metu mokiniai turi įvardinti 2-3 urbanizacijos keliamas problemas ekonomiškai stipriose ir silpnose valstybėse bei užduoti klausimus kitų grupių mokiniams. | ||
13. Mokytojas demonstruoja filmą "The Favela and the Future". | Mokiniai žiūri filmą "The Favela and the Future". | ||
14. Filmo aptarimas. Inicijuoja diskusiją apie lūšnynų kvartalų augimą. | 14. Diskusijos metu mokiniai aptaria lūšnynų kvartalų augimą ekonomiškai silpnose pasaulio valstybėse, jo keliamas problemas visuomenei ir gamtai. | ||
15. Kaupiamuoju vertinimu įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. | 15. Mokiniai žymisi pastabas, įvertinimus. | ||
16. Namų darbų skyrimas. | 16. Mokiniai pasižymi namų darbus. | ||
17. Refleksija. | 17. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Neteisingai suformuluotas klausimas. |
1. Ekrane rodyti lentelę su klausimo struktūra. 2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą. 3. Supažindinti mokinius su pagrindinėmis angliškomis frazėmis, naudojamomis asmeninei nuomonei reikšti, argumentuoti, pritarti išsakytai nuomonei ar mandagiai jai prieštarauti. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, dalyvavimas diskusijose, namų darbas (kryžiažodis). |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Namų darbams skiriama užduotis sukurti kryžiažodį „Didžiausi pasaulio miestai“ (iki 10 žodžių). |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Loreta Latvienė, Kauno Jėzuitų gimnazija Naudoti šaltiniai: |