Dalykas |
FIZINIS LAVINIMAS / KŪNO KULTŪRA |
|||||
Kiti dalykai |
• Biologija • Anglų k. |
|||||
Modulis/ Tema |
LENGVOJI ATLETIKA: ŠUOLIS Į AUKŠTĮ PER KARTELĘ „ŽIRKLĖS“ TECHNIKA / HIGH JUMP: SCISSOR TECHNIQUE |
|||||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Pamokos pabaigoje mokiniai gebės:
|
||||
Dalyko uždaviniai |
Supažindinti su šuolio į aukštį technika „žirklės“. |
|||||
Kultūra, pažinimas |
Lavinti fizinį aktyvumą ir šoklumą. |
|||||
Mokymo/si metodai |
Šuolio į aukštį „žirklės“ technikos analizė. |
|||||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Paklotai, stovai su kartele; • Multimedija; • Vaizdo įrašas „High Jump – Scissor Technique“; • Tekstai. |
|||||
Pasirengimas pamokai |
1. Šuolio į aukštį sektoriaus paruošimas. 2. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą) |
|||||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui | ||||
1. Aktyvių žodžių ir frazių sąrašas – Worksheet 1; 2. Tekstas „Beginners Track and Field: Learning the High Jump“ – Worksheet 2; 3. Vaizdo įrašas „High Jump – Scissor Technique“; 4. Detalus šuolio į aukštį aprašymas – taisyklės ir trenerio patarimai - Worksheet 3; 5. Tekstas „Common approach problems“ - Worksheet 4. |
1. Aktyvūs žodžiai: high jump, scissor kick/ drill, approach, take off, clearance, land, leading foot, leg, free leg, bar, height, matt, back side, back. 2. Tekstas „Beginners Track and Field: Learning the High Jump“; 3. Tekstas „Common approach problems“ - Worksheet 3". |
|||||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys | ||||
1. Mokytojas supažindina su pamokos tema. | 1. Mokiniai susipažįsta su pamokos tema. | |||||
2. Mokytojas pateikia mokiniams svarbiausių žodžių sąrašą lentoje/padalomojoje medžiagoje – Worksheet 1. | 2. Mokiniai susipažįsta ir stengiasi įsiminti svarbiausius su pamokos tema susijusius žodžius - – Worksheet 1. | |||||
3. Kviečia mokinius aptarti namie skaitytą tekstą „Beginners Track and Field: Learning the High Jump“ – Worksheet 2. Pateikia klausimus. | 3. Mokiniai aptaria namie skaitytą tekstą „Beginners Track and Field: Learning the High Jump“ – Worksheet 2 – aiškinasi terminus ir tai, kas buvo nauja. Atsako į klausimus. | |||||
4. Mokytojas rodo vaizdo įrašą „High Jump – Scissor Technique“ ir komentuoja šuolio atlikimą – detalus šuolio aprašymas, taisyklės ir trenerio patarimai – Worksheet 3. | 4. Mokiniai žiūri vaizdo medžiagą ir stengiasi įsiminti šuolio atlikimo techniką. | |||||
5. Mankšta, tempimo pratimų rodymas ir paaiškinimas. | 5. Mokiniai atlieka mankštą, tempimo pratimus. | |||||
6. Mokytojas paprašo mokinius savarankiškai atlikti šuolį, stebi mokinius, koreguoja jų techniką, konsultuoja. | 6. Mokiniai savarankiškai atlieka šuolį, konsultuojasi su mokytoju. | |||||
7. Pamokos refleksija, supažindinimas su kitos pamokos tema. | 7. Mokiniai papasakoja, kas jiems pamokos metu buvo sunkiausia/lengviausia. | |||||
8. Pateikia namų darbų užduotį. | 8. Žymisi namų darbų užduotį. | |||||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai | ||||
1. Netaisyklingai atliekamas šuolis. |
1. Priminti/ pademonstruoti šuolio atlikimo techniką. 2. Pateikti svarbiausių žodžių sąrašą pamokos pradžioje. |
|||||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju balu vertinamas mokinių gebėjimas teisingai suprasti ir atlikti mokytojo rodomus pratimus bei techniką. |
|||||
Namų darbai, tolesnė veikla |
1. Tempimo pratimų kartojimas namuose. 2. Perskaityti "Common approach problems“ ir pasirengti pristatyti klasėje pagrindines problemas, iškylančias rengiantis šuoliui - Worksheet 4. |
|||||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
||||
Mokytojas pamokos plano pastabose pasižymi labiausiai pavykusias/ nepavykusias pamokos dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti šuolį, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. |
|||||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Ligita judickaitė-Pašvenskienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI. Naudoti šaltiniai: |