Dalykas

ETIKA

Kiti dalykai
(gali būti taikomas ir kituose dalykuose)

• Anglų k.
• Neformalusis ugdymas

Modulis/ Tema

VEIKIAME KARTU! / LET’S DO IT TOGETHER!

Tikslai/ mokymosi rezultatai

Kalbiniai tikslai

Atlikę užduotis, išklausę mokytojo dėstomos teorijos ir peržiūrėję vaizdo įrašą mokiniai gebės:
  • Taisyklingai vartoti aktyvius žodžius, susijusius su pamokos tema;
  • Išreikšti savo mintis, susijusias su pamokos tema, angliškai;
  • Parengti ir pristatyti kūrybinį pranešimą (prezentaciją) anglų kalba.

Dalyko tikslai

  • Vystyti darbo grupėse įgūdžius;
  • Vystyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius;
  • Vystyti kūrybingumą, lavinti vaizduotę.

Kultūra, pažinimas

Mokiniai susipažins su grupinio darbo taisyklėmis.

Mokymo/si metodai

Darbas grupėmis, diskusija, projektinis darbas.

Medžiaga, priemonės,  įranga

• Vaizdo įrašas „The legend of pig and chicken and effective group work“;
• Popierius, žirklės, klijai, pieštukai, markeriai, lipnūs lapeliai ir pan.;
• Multimedija.

Pasirengimas pamokai

Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą).

Kalbinė parama

Parama mokytojui

Parama mokiniui

1. Tekstas „Tips for Effective Group Work“;
2. Pristatymas skaidrių formatu „Group work“;
3. Žodžių sąrašas Wordlist.

Aktyvūs žodžiai:
contribution, participation, commitment, consider, fair, establish, assign, outline, conquer, equal, resolve, wary

Pamokos eiga:
veiklos ir užduotys

Mokytojo veikla

Mokinio veikla ir užduotys

1. Mokytojas parodo vaizdo filmuką ir paprašo mokinių 1 minutę pagalvoti, kokios mintys jiems kyla pažiūrėjus filmuką.

1. Mokiniai žiūri vaizdo filmuką, pamąsto apie tai, ką matė.

2. Mokytojas kartu su mokiniais aptaria išsakytas mintis.

2. Mokiniai pasidalina savo mintimis su klasės draugais ir mokytoju.

3. Mokytojas lentoje užrašo pamokos temą, pristato svarbiausius grupinio darbo aspektus (pristatymas „Group work“) ir kiekvieną jų pakomentuoja.

3. Mokiniai užsirašo pamokos temą ir pasižymi svarbiausius grupinio darbo aspektus.

4. Mokytojas lentoje užrašo aktyvius žodžius ir juos paaiškina.

4. Mokiniai užsirašo aktyvius žodžius ir stengiasi juos įsiminti.

5. Mokytojas suskirsto mokinius į grupes (4-5 mokiniai) ir paprašo paruošti kūrybinę prezentaciją „What is effective group work?“, naudojant aktyvius žodžius.

5. Mokiniai grupėse ruošia kūrybinę prezentaciją.

6. Mokytojas paprašo kiekvienos grupės pateikti savo pristatymus, naudojant aktyvius žodžius.

6. Mokiniai grupėmis pateikia savo pristatymus, naudodami aktyvius žodžius.

7. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai, išvados, mokinių įvertinimas. Aktyviausi mokiniai įvertinami kaupiamuoju balu.

7. Žymisi pastabas, klausia, jei ko nesupranta.

8. Refleksija. 8. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti

Galimos problemos
ir jų sprendimai

Problemos

Sprendimai

Neteisingai suprastas angliškai suformuluotas klausimas ar užduotis. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant angliškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą.

Vertinimo formos,  kriterijai ir įrankiai

Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, dalyvavimas diskusijose ir kūrybinis pristatymas.

Namų darbai, tolesnė veikla

Pasikartoti pamokoje naudotus žodžius.

Refleksija

Mokytojo refleksija

Mokinio refleksija

Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis.

Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti.

Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai

Parengė:  Ligita judickaitė-Pašvenskienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI.

Naudoti šaltiniai:
Vaizdo įrašas „The legend of pig and chicken and effective group work“: http://www.youtube.com/watch?v=WPoBA18Q_3g;
„Ten tips for workinf effectively in groups“: http://www.macewan.ca/web/services/ims/client/upload/10%20tips%
20for%20Working%20Effectively%20in%20Groups%20-%20Web.pdf