Dalykas |
EKONOMIKA |
||
Kiti dalykai |
• Anglų kalba • Istorija • Pilietinis ugdymas |
||
Modulis/ Tema |
NEDARBAS / UNEMPLYMENT |
||
Uždaviniai/ |
Kalbiniai uždaviniai |
Naudojantis mokytojo pateikta medžiaga bei atlikus užduotis individualiai ir grupėse, mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai turės galimybę susipažinti su Lietuvos bei kitų Europos šalių situacijomis darbo rinkoje bei jas palyginti. |
||
Mokymo/si metodai |
Teorinės medžiagos analizė, darbas grupėse, užduočių atlikimas ir aptarimas. |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Skaidrės su teorine medžiaga: Ekonomika_Unemployed_priedas_2 ; |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Paruošiama padalomoji medžiaga, skaidrės (priedai 1-4). 2. Pasiskirstoma grupėmis. 3. Suderinami grupės vertinimo kriterijai. |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Aktyvių žodžių sąrašas. 2. Padalomoji medžiaga „Agreeing and Disagreeing in English“. 3. Klausimų sudarymo lentelė. 4. Skaitvardžių lentelė. 5. Mokytojo užrašai. |
1. Aktyvių žodžių sąrašas (Glossary). 2. Medžiaga skaitymui namuose. |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Parašoma tema lentoje ar parodome pirmoje skaidrėje (2 priedas). | 1. Klauso, pasižymi (užsirašo) temą, sąvokas. | ||
2. Supažindinama su pamokos tikslais, uždaviniu, primenami vertinimo kriterijai. Kviečia mokinius rašyti atsakymus, o vienam mokiniui pateikti juos garsiai. | 2. Išdalinami suderinti vertinimo kriterijai (1 priedas) Mokiniai rašo atsakymus. Palygina atsakymus su grupės draugais, pasitikrinama. Vienas iš grupės narių sako atsakymus. |
||
3. Prisimenamos pagrindinės sąvokos (pasitikriname ką mokiniai žino). Liepiama mokiniam atsakyti į klausimus, o po to patikslina atsakymus:
|
3. Mokiniai atsako į klausimus, o vėliau pasitikrina atsakymus. | ||
4. Pateikiama 1 užduotis. Liepiama pirma užduotį atlikti individualiai. Po to klasė suskaidoma į grupeles po 2-4 mokinius ir liepiama, kad atsakymai būtų aptarti grupelėje. Raginama išsirinkti kas iš kiekvienos grupelės atsakymus pateiks prieš klasę. | 1. Atliekama 1 užduotis (3 priedas). Mokiniai rašo atsakymus. Palygina atsakymus su grupės draugais, pasitikrinama. Vienas iš grupės narių sako atsakymus. | ||
5. Primenamos pagrindinės nedarbo rūšys. Pateikiamas tekstas. Kviečiama pasitikrinti ar mokiniai teisingai suprato klausimus. | 1. Skaitomas tekstas. Pasitikrina, ar teisingai suprato duoda klausimus, kitoms grupėms, mokytojui. | ||
6. Pateikiama 2 užduotis. | 6. Atliekama 2 užduotis (4 priedas) | ||
7. Pasitikrinami atsakymi. Mokinia atsakymus tikrinasi tose pačiose grupelėse. Vėliau vieną iš gripelės pakviečia pateikti atsakymus. Mokytojas patikslina atsakymus. | 7. Mokiniai rašo atsakymus. Palygina atsakymus su grupės draugais, pasitikrinama. Vis kitas iš grupės narių sako atsakymus. | ||
8. Įvertinimas ir įsivertinimas. | 8. Mokiniai žymisi įvertinimus. | ||
9. Pateikiama namų darbų užduotis. | 9. Mokiniai žymisi namų darbų užduotį. | ||
10. Refleksija. | 10. Refleksija. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Neteisingai suformuluotas atsakymas. 2. Neteisingi atsakymai dėl žinių trūkumo šia tema. |
1. Tikrinant, ar teisingai suformuluotas atsakymas, parodyti atsakymus, paaiškinti. Pasiruošti „išversti“ kai kuriuos žodžius, arba mokiniai turi naudotis IKT, kad suprastų visus žodžius. 2. Skatinti mokinius daugiau mąstyti, bendradarbiauti grupėje. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Vertinimas (taikant sudėtinio kaupiamojo vertinimo (taškais) principą) 1 taškas – lankomumas, 9 – taškai pagal suderintą grupės darbo vertinimą. |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Pavaizduoti ciklinį nedarbą grafiškai. Galima plačiau duoti paskaityti namie. Nuorodos: http://www.tutor2u.net/economics/content/topics/unemp/unempcause.htm; http://welkerswikinomics.com/blog/category/unemployment/. |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Kas pavyko, kas ne taip pasisekė. Pamąstymai, ką daryti, kad pamoka būtų efektyvesnė. |
Trumpai pasidalina, kas buvo įdomu, ką naujo sužinojo, su kokiais sunkumais susidūrė, kaip sieks spręsti keblumus. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Diana Virbickaitė, Šiaulių Didždvario gimnazija; Naudoti šaltiniai: |