Dalykas |
EKONOMIKA |
||
Kiti dalykai |
• Anglų kalba • Istorija • Pilietinis ugdymas |
||
Modulis/ Tema |
VYRIAUSYBĖS EKONOMINĖS FUNKCIJOS / ECONOMIC FUNCTIONS OF THE GOVERNMENT |
||
Uždaviniai/ |
Kalbiniai uždaviniai |
Naudojantis mokytojo pateikta medžiaga bei atlikus užduotis individualiai ir grupėse, mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai turės galimybę susipažinti su Lietuvos bei kitų šalių vyriausybių funkcijomis ekonomikoje bei jas palyginti, susipažins su vyriausybės svarba šalies ekonomikoje. |
||
Mokymo/si metodai |
Teorinės medžiagos analizė, darbas grupėse, užduočių atlikimas ir aptarimas. |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Skaidrės su teorine medžiaga: Ekonomika State Functions: Priedas 1; |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Paruošiama padalomoji medžiaga, skaidrės (priedai 1-3). 2. Pasiskirstoma grupėmis. 3. Suderinami grupės vertinimo kriterijai. |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Aktyvių žodžių sąrašas. 2. Padalomoji medžiaga: „Agreeing and Disagreeing in English“. 3. Klausimų sudarymo lentelė. 4. Mokytojo užrašai. |
1. Aktyvių žodžių sąrašas (Glossary). 2. Medžiaga savarankiškam ruošimuisi. |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Tema parašoma lentoje ar parodoma pirmoje skaidrėje (1 priedas), pateikiamos pagrindines sąvokos (Glossary). | 1. Klauso, pasižymi (užsirašo) temą, pagrindines sąvokas. | ||
2. Supažindinama su pamokos tikslais, uždaviniu, primenami vertinimo kriterijai. | 2. Skaito, analizuoja gautus suderintus vertinimo kriterijus (2 priedas). | ||
3. Išvardijamos pagrindinės vyriausybės funkcijos. | 3. Mokiniai pasižymi funkcijas (gauna išverstas sąvokos, kurių mokiniai gali nežinoti (3 priedas). | ||
4. Suskirsto mokinius š grupeles po 2-4 ir pateikia užduotį (1 priedas). Kiekvienai iš šešių grupių skiriama užduotis trumpai apibūdinti vieną iš funkcijų, pateikti pavyzdžių, t,y. būti grupe – „eksperte“. | 4. Mokiniai dirba grupėse, rašo atsakymus. Palygina atsakymus su grupės draugais, tariasi, diskutuoja, pasitikrina. Vienas iš grupės narių pristato atsakymą, kiti atsako į kitų grupių klausimus. | ||
5. Pateikia atsakymus (1 priedas). | 5. Pasitikrina atsakymus. Pasižymi pavyzdžius. | ||
6. Pateikia užduotis grupėms (1 priedas ir 4 priedas) - duotas laikraščių antraštes sugrupuoti pagal funkcijas. | 6. Mokiniai dirba grupėse, rašo atsakymus. Palygina atsakymus su grupės draugais, tariasi, diskutuoja. Grupės „ekspertės“ (t.y. ta grupė kuri pirmoje užduotyje aiškino vieną iš funkcijų) atstovas teikia savo atsakymą, atsako į kitų grupių klausimus. Mokiniai koreguoja savo atsakymus. | ||
7. Pamokos aptarimas. Įvertinimas ir įsivertinimas. | 7. Mokiniai žymisi pastabas, įvertinimus. | ||
8. Pateikiami namų darbai. | 8. Žymisi namų darbų užduotis. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Neteisingai suformuluotas atsakymas. 2. Neteisingi atsakymai dėl žinių trūkumo šia tema. |
1. Tikrinant, ar teisingai suformuluotas atsakymas, parodyti atsakymus, paaiškinti. Pasiruošti išversti kai kuriuos žodžius, arba mokiniai turi naudotis IKT, kad suprastų visus žodžius. 2. Skatinti mokinius daugiau skaityti, naudoti IKT, diskutuoti, bendradarbiauti grupėje. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Vertinimas (taikant sudėtinio vertinimo principą, sudėtinis pažymys rašomas už darbą 2-3 pamokose) 10 – taškų pagal suderintą grupės darbo vertinimą. |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
1. Paprašyti atlikti panašią užduotį, skaitant dienraštį namuose, t.y. paieškoti laikraščiuose straipsnių, kuriuose būtų kalbama apie vieną ar kitą valstybės funkciją, ir įvertinti aprašytą valstybės vykdomą politiką – sėkminga ji ar ne. 2. Galima plačiau duoti paskaityti namie. Nuorodos: http://www.unc.edu/depts/econ/byrns_web/PrinEcon/PrinText/CE04.pdf 15-23 p. http://highered.mcgraw-hill.com/sites/dl/free/0070901104/59726/colander_sample_ch05.pdf 119-123 p. |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius / nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Grupės nariai dalinasi darbo patirtimi grupėje: kaip jautėsi kiekvienas grupės narys, koks buvo kiekvieno nario indėlis į bendrą kūrybinį darbą, kokią naudą suteikė kiekvienam darbas grupėje, ko išmoko dirbdamas grupėje, ką galės panaudoti ateityje. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Diana Virbickaitė, Šiaulių Didždvario gimnazija; Naudoti šaltiniai: |