Dalykas |
DARBAI IR TECHNOLOGIJOS |
||
Kiti dalykai |
• Darbai • Fizika |
||
Modulis/ Tema |
VIDAUS DEGIMO VARIKLIŲ SANDARA / STRUCTURE OF INTERNAL COMBUSTION ENGINE |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Baigę šią temą moksleiviai bus patobulinę kalbinę kompetenciją ir gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
Baigę šią temą moksleiviai bus susipažinę su vidaus degimo variklio struktūra ir kuro padavimo sistemos komponentais ir gebės:
|
||
Kultūra, pažinimas |
Susipažinti ir palyginti, kaip vidaus degimo variklio sandara pristatoma Lietuvoje išleistoje mokomojoje medžiagoje ir internetinėje erdvėje anglų kalba. |
||
Mokymo/si metodai |
Teksto ir vaizdo medžiagos analizė, darbas porose ir grupėse, individualus darbas, diskusija. |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Padalomoji medžiaga; |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą). 2. Padalomosios medžiagos paruošimas. |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Skaidrės „Vidaus degimo variklio sandara“. 2. Medžiaga mokytojui “Structure: teacher / student handouts“. 3. Aktyvių žodžių sąrašas. |
1. Aktyvių žodžių sąrašas – ACTIVE WORDS. |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Mokytojas supažindina mokinius su pamokos tema, pagrindiniais pamokos uždaviniais. |
1. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo pamokos temą ir kartu su mokytoju išsiaiškina pagrindinius kalbinius, dalyko ir su kultūra susijusius pamokos uždavinius. | ||
2. Kaip įvadą į temą, mokytojas paprašo mokinių prisiminti, kiek cilindrų gali sudaryti variklį, kokias variklių konfigūracijas jie žino. | 2. Mokiniai atsako į klausimus, spėlioja, diskutuoja. Stebi mokytojo rodomas animacines schemas-atsakymus. | ||
3. Pirma žodyno plėtojimo užduotis (Task 1.) – mokytojas prašo paanalizuoti pirmąją pagrindinių terminų sąrašo dalį ir padėti pliusą prie jau žinomų žodžių bei pabraukti nežinomus. | 3. Pirma žodyno plėtojimo užduotis (Task 1.) - mokiniai susipažįsta su keliais pagrindiniais terminais Mokiniai nagrinėja Key tems – pagrindinius terminus -Worksheet 1, užsirašo tarimą, padeda pliusą šalia jau žinomų žodžių, pasibraukia naujus terminus. Tam skiriamos kelios minutės. | ||
4. Antroji užduotis (Task 2.), skirta naujų terminų įsiminimui. Mokytojas paprašo dirbti porose ir padėti vienas kitam rasti lietuviškus atitikmenis kiekvienam angliškam terminui. | 4. Mokiniai dirba porose, atlieka antrąją užduotį (Task 2) – ieško lietuviškų atitikmenų kiekvienam angliškam terminui – Worksheet 2. | ||
5. Trečioji užduotis (Task 3) Mokytojas rodo skaidrę keturtakčio variklio schema ir prašo mokinių prisiminti, kokias pagrindines variklio dalis mokiniai žino. Išdalinami darbo lapai su keturtakčio variklio schema. | 5. Trečioji užduotis (Task 3). Mokiniams pateikiamas darbo lapas su keturtakčio variklio schema, prie kiekvienos rodyklės mokiniai parašo variklio dalį –Worksheet 3. | ||
6. Ketvirtoji užduotis (Task 4). Mokytojas rodo skaidrę su pagrindinėmis anglų kalba sužymėtomis keturtakčio variklio dalimis ir prašo užrašyti angliškus terminus greta lietuviškų. | 6. Task 4. Prie kiekvieno lietuviško termino savo darbo lape mokiniai užrašo variklio dalis anglų kalba ir tokiu būdu sudaro dvikalbę pagrindinių variklio dalių schemą – aktyvių žodžių žodyną abejomis kalbomis. | ||
7. Mokytojas supažindina mokinius su pamokos aktyviais žodžiais – pagrindiniais keturtakčio variklio komponentais (2 žodyno dalis). | 7. Mokiniai analizuoja Worksheet 4 – „Basic Components“ - palygina, ar taip užsirašė terminus prie pagrindinių komponentų schemoje. | ||
8. Namų darbų skyrimas. Mokytoja prašo pažiūrėti animacinius filmukus apie variklių tipus ir atsakyti į klausimus - Animated Engines. |
8. Atlikdami namų darbą mokiniai žiūri animacinius filmukus apie variklių tipus ir atsako į klausimusWorksheet 5. | ||
9. Mokinių įvertinimas: kaupiamuoju vertinimu įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. | 9. Mokiniai žymisi įvertinimus. | ||
10. Refleksija. | 10. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Neteisingai suprastas angliškai suformuluotas klausimas ar užduotis. | 1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant angliškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Leisti mokiniams klausti ar prašyti paaiškinti, kada tik ko nors nesupranta. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, refleksija raštu ir darbas grupėse. |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
1. Pažiūrėti animacinius filmukus apie variklių tipus ir atsakyti į pateiktus 10 klausimų. 2. Mokiniams išdalinamas šios pamokos aktyvių žodžių sąrašas – ACTIVE WORDS – aktyvius žodžius reikia atsiminti. Žodžių įsiminimui siūloma pasirinktinai taikyti žodyno plėtojimo strategijas. |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Tomas Stražnickas, Alytaus profesinio rengimo centras; |