Dalykas |
DAILĖ |
||
Kiti dalykai |
• Anglų kalba • Istorija • Neformalusis ugdymas |
||
Modulis/ Tema |
MENO ISTORIJA: MENAS JUNGTINĖJE KARALYSTĖJE / HISTORY OF ART: ART IN THE UK |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo pateikta medžiaga (straipsniu apie Tate Modern muziejų), atlikdami teksto suvokimo, kūrybines ir komunikacines užduotis, dirbdami individualiai, grupėmis bei atlikdami namų užduotį mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai susipažins su vienu populiariausių Tate Modern meno muziejumi Britanijoje ir meno srovėmis – siurrealizmu, kubizmu, abstrakcija ir populiariuoju menu. |
||
Mokymo/si metodai |
Teksto analizė, darbas grupėse, diskusijos, projektinis darbas (pristatymas). |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Vaizdo filmukas „Art History in 3 Minutes“; • Padalomoji medžiaga: tekstas „Tate Modern“; Reading & Speaking, Reading, Listening & Speaking Listening su užduotimis: Worksheet 1; • Žodžių sąrašas; • Multimedija. |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą). 2. Padalomosios medžiagos paruošimas |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Skaidrė įvadui į temą „Pradinė skaidrė“. 2. Aktyvių žodžių sąrašas. 3. Padalomoji medžiaga: Worksheet 1. 4. Garso įrašas. 5. Klausimų formavimo taisyklės ir pvz. („Question formation 1“, „Question formation 2“). |
1. Aktyvūs žodžiai: bank, turbine, contemporary, installation, arrange, extend, display, chimney, slide, chronologically, image, comic strip, canned, angle. 2. Frazių sąrašas sėkmingam pokalbiui (“Phrases to give opinions in discussions, to keep a discussion going, etc.”). |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Įvadas į temą - mokytojas parodo filmuką „Art History in 3 minutes“. | 1. Mokiniai žiūri filmuką. | ||
2. Mokytojas suskirsto mokinius poromis ir paprašo juos per 3-4 minutes padiskutuoti trimis klausimais, pateiktais pirmoje skaidrėje („Pradinė skaidrė“). | 1. Mokiniai diskutuoja apie meno galerijas. | ||
3. Mokytojas aptaria su mokiniais jų atsakymus/ pamąstymus. | 3. Mokiniai pristato žodžiu savo pamąstymus, juos argumentuodami. | ||
4. Mokytojas lentoje užrašo pamokos temą, išdalina padalomąją medžiagą ir paprašo atlikti 1. Reading & Speaking užduotis a ir b individualiai (Worksheet 1). | 4. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo pamokos temą, kartu su mokytoju išsiaiškina pagrindinius kalbinius ir dalyko pamokos uždavinius ir atlieka pateiktas užduotis a ir b (Worksheet 1). | ||
5. Mokytojas aptaria su mokiniais jų atsakymus. | 5. Mokiniai kartu su mokytoju aptaria atsakymus. | ||
6. Mokytojas paprašo mokinių poromis atlikti 1. Reading & Speaking c užduotį (Worksheet 1). | 6. Mokiniai poromis atlieka C užduotį. | ||
7. Mokytojas paprašo uždengti padalomoje medžiagoje esantį tekstą, užrašo lentoje skaičius: 2000, 1981, 200, 99, 5 ir paprašo mokinių per 1 minutę prisiminti, ką šie skaičiai reiškia tekste. | 7. Mokiniai bando prisiminti, ką reiškia mokytojo užrašyti lentoje skaičiai. | ||
8. Mokytojas prašo atlikti 1. Reading & Speaking d ir f užduotis porose (Worksheet 1). Taupant pamokos laiką, šias užduotis galima skirti savarankiškam darbui namie. | 8. Mokiniai porose atlieka Reading & Speaking d ir f užduotis porose (Worksheet 1). | ||
9. Mokytojas su mokiniais aptaria mokinių atsakymus. | 9. Mokytojas su mokiniais aptaria mokinių atsakymus. | ||
10. 2 Reading (Worksheet 1). Mokytojas paprašo atlikti A, B, C, D užduotis individualiai. | 10. Mokiniai individualiai atlieka A, B, C ir D užduotis. | ||
11. Mokytojas su mokiniais aptaria mokinių atsakymus. | 11. Mokiniai su mokytoju aptaria atsakymus. | ||
12. Mokytojas paaiškiną klausymo (A) užduotį 3 Listening & Speaking (Worksheet 1), paleidžia klausymo įrašą. | 12. Mokiniai su mokytoju išsiaiškina 3 Listening & Speaking klausymo užduotį (A) ir ją atlieka. | ||
13. Mokytojas paaiškina užduotį (B), duoda minutę laiko perskaityti teiginius, paleidžia klausymo įrašą. Jei reikia, įrašą galima pakartoti. | 13. Mokiniai su mokytoju išsiaiškina klausymo užduotį (B), perskaito teiginius, klauso įrašo ir atlieka užduotį. | ||
14. Mokytojas suskirsto mokinius į grupes po 3-4 ir lentoje užrašo diskusijos klausimus (Are you interested in art? Why (not)? Who is your favourite artist? Why?) Po diskusijos kiekviena grupė apibendrintai pristato savo mintis. | 14. Mokiniai grupėmis diskutuoja mokytojo pateiktais klausimais. Mokiniai apibendrina savo diskusiją ir glaustai išsako savo grupės nuomonę. | ||
15. Kaupiamuoju įvertinimu įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. | 15. Žymisi pastabas. | ||
16. Namų darbų skyrimas. Mokytojas supažindina mokinius su namų darbų tema, reikalavimais ir vertinimo kriterijais. | 16. Žymisi namų darbams skiriamą užduotį: individualiai paruošti 100 žodžių žymaus menininko aprašymą, įtraukiant tokią informaciją: gyvenimo faktai, išsilavinimas, žymūs kūriniai, kur galima pamatyti šio menininko kūrinius šiomis dienomis. | ||
17. Refleksija. | 17. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Neteisingai suprastas angliškai suformuluotas klausimas ar užduotis. 2. Per sudėtingas angliškas tekstas. 3. Mokytojui sudėtinga organizuoti / moderuoti diskusiją, o mokiniams sudėtinga reikšti savo nuomonę. |
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant angliškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą. 3. Supažindinti mokinius su pagrindinėmis angliškomis frazėmis, naudojamomis asmeninei nuomonei reikšti, argumentuoti, pritarti išsakytai nuomonei ar mandagiai jai prieštarauti. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, dalyvavimas diskusijose ir namų darbai. |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Individualiai paruošti 100 žodžių apimties žymaus menininko aprašymą, įtraukiant tokią informaciją: gyvenimo faktai, išsilavinimas, žymūs kūriniai, kur galima pamatyti šio menininko kūrinius šiomis dienomis. |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Ligita Judickaitė – Pašvenskienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI. Naudota literatūra: |