Dalykas |
DAILĖ |
||
Kiti dalykai |
• Istorija |
||
Modulis/ Tema |
ITALŲ RENESANSO EPOCHA / ITALIAN RENAISSANCE EPOCH |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo pateiktu vaizdo įrašu („Dropping in on Renaissance artist“) bei padalomąja medžiaga (straipsnis „The Italian Renaissance“), atlikdami teksto suvokimo, komunikacines užduotis, dirbdami individualiai, grupėmis bei atlikdami projektinį darbą, mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai susipažins su renesanso epocha ir šios epochos dailininku Leonardo da Vinci. |
||
Mokymo/si metodai |
Teksto analizė, darbas grupėse, diskusijos, projektinis darbas (pristatymas), vaizdo įrašo peržiūra. |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Vaizdo įrašas „Dropping in on Renaissance artist“; • Tekstas „The Italian Rennaisance“; • Padalomoji medžiaga; • Multimedija. |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą). 2. Padalomosios medžiagos kopijų parengimas. |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Wordlist (Aktyvių žodžių sąrašas). 2. Vaizdo įrašas „Dropping in on Renaissance artist“. 3. Tekstas „The Italian Rennaisance“. 4. Padalomoji medžiaga su užduotimi (Worksheet 1). 5. Frazės grįžtamajam ryšiui (“Giving feedback”). |
1. The Renaissance: Wordlist (Aktyvių žodžių sąrašas): re-birth, inspiration, magnificent, wealth, prosperous, merchant, admire, masterpiece, stretch, fascinate, spread. 2. Padalomoji medžiaga su užduotimi (Worksheet 1). 3. Tekstas „The Italian Rennaisance“. 4. Frazių sąrašas: “Phrases to give opinions in discussions, to keep a discussion going, etc.” |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Mokytojas užrašo ant lentos pamokos pavadinimą „The Italian Renaissance“ ir paprašo mokinių 1 minutę pamąstyti, ką jie žino apie renesansą. | 2. Mokiniai užsirašo pamokos temą ir jiems kilusias mintis šia tema. | ||
2. Mokytojas paprašo kiekvieno mokinio 1 mintį užrašyti lentoje. | 2. Mokiniai užrašo po vieną svarbiausią mintį lentoje. | ||
3. Mokytojas supažindina mokinius su pagrindiniais kalbiniais ir dalyko pamokos uždaviniais. | 3. Mokiniai kartu su mokytoju išsiaiškina pagrindinius kalbinius ir dalyko pamokos uždavinius. | ||
4. Mokytojas išdalina aktyviųjų žodžių sąrašą ir aptaria pagrindinius angliškus terminus. | 4. Mokiniai pasižymi (paryškina) žinomus ir pasibraukia nežinomus angliškus raktinius žodžius ir stengiasi juos įsiminti. | ||
5. Mokytojas pademonstruoja vaizdo medžiagą apie renesansą („Dropping in on Renaissance Artists“) ir paprašo mokinius užsirašyti svarbiausius renesanso bruožus, kurie atsispindi vaizdo medžiagoje. | 5. Mokiniai žiūri filmuką ir užsirašo svarbiausius renesanso bruožus. | ||
6. Mokytojas paprašo kiekvieno mokinio 1 svarbiausią, jų nuomone, bruožą užrašyti ant lentos. | 6. Mokiniai užrašo po vieną svarbiausią mintį lentoje. | ||
7. Mokytojas kartu su mokiniais trumpai palygina ir aptaria mokinių užrašytas mintis apie renesansą prieš žiūrint vaizdo įrašą ir po jo. | 7. Mokiniai kartu su mokytoju palygina anksčiau ir dabar užrašytas mintis, išsiaiškina panašumus ir skirtumus. | ||
8. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą „The Italian Rennaisance“ ir suformuluoja užduotį – perskaityti tekstą bei atsakyti į klausimus individualiai. | 8. Mokiniai skaito tekstą „The Italian Rennaisance“ ir atsakinėja į klausimus individualiai. | ||
9. Mokytojas sugrupuoja mokinius į grupes po 3-4 ir paprašo palyginti savo atsakymus į klausimus grupėse. | 9. Mokiniai savo atsakymus į klausimus palygina grupėse. | ||
10. Bendras užduoties aptarimas su klase. | 10. Mokiniai kartu su mokytoju aptaria atliktą užduotį. | ||
11. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą Worksheet 1, kurioje mokiniai ieško aktyviųjų žodžių definicijų, naudodamiesi kontekstu ką tik perskaitytame tekste, kaip pagalbine priemone. | 11. Mokiniai individualiai atlieka mokytojo pateiktą užduotį (Wroksheet 1). | ||
12. Mokiniai poromis paprašomi palyginti savo atsakymus. | 12. Mokiniai porose palygina savo atsakymus. | ||
13. Bendras užduoties aptarimas su klase. | 13. Mokiniai su mokytoju aptaria užduoties atsakymus. | ||
14. Mokiniai sugrupuojami po 3-4 mokinius kiekvienoje grupėje. Mokytojas suformuluoja užduotį: padiskutuoti tema „What Renaissance means to me“, panaudojant aktyviuosius žodžius. | 14. Mokiniai grupėse diskutuoja tema “What Renaissance means to me”, stengiasi panaudoti kuo daugiau aktyvių žodžių ir frazių iš pateikto sąrašo („Phrases to give opinions in discussions, to keep a discussion going, etc.”). | ||
15. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai, išvados, mokinių įvertinimas. | 15. Žymisi pastabas, klausia, jei ko nesupranta. | ||
16. Namų darbų skyrimas. Mokytojas supažindina mokinius su pristatymo tema, reikalavimais ir vertinimo kriterijais. | 16. Skiriamas namų darbas: grupėse po 3-4 mokiniai turi paruošti pristatymą skaidrių formatu apie žymų renesanso dailininką. | ||
17. Refleksija. | 17. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Neteisingai suprastas angliškai suformuluotas klausimas ar užduotis. 2. Per sudėtingas angliškas tekstas. |
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant angliškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, dalyvavimas diskusijose ir projektinis darbas (pristatymas). |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Grupelėmis parengti pristatymą skaidrių formatu anglų arba lietuvių kalba apie pasirinktą renesanso dailininką. |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Ligita judickaitė-Pašvenskienė, VDU UKI Naudota medžiaga: |