Dalykas |
DAILĖ |
||
Kiti dalykai |
• Istorija |
||
Modulis/ Tema |
ŠIŲ LAIKŲ SKULPTORIAI / CONTEMPORARY SCULPTORS |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo pateiktu vaizdo įrašu („LA Contemporary Art Fair 2013“) bei padalomąja medžiaga (informacija apie menininkus Anish Kapoor, Antony Gormley ir Yoko Ono), atlikdami teksto suvokimo, komunikacines užduotis, dirbdami individualiai, grupėmis bei atlikdami namų darbus, mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai susipažins su šiuolaikiniu menu bei jo atstovais. |
||
Mokymo/si metodai |
Teksto analizė, darbas grupėse, diskusijos, projektinis darbas (pristatymas). |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Vaizdo įrašas „LA contemporary art fair 2013“. • Padalomoji medžiaga su tekstine informacija apie menininkus Anish Kapoor, Antony Gormley ir Yoko Ono bei užduotimis: Worksheet 1 • Padalomoji medžiaga mokiniams ir mokytojui: „Order of English adjectives“, „Position of English adverbs“. • Atsakymų lapas („Answer sheet“). • Žodžių sąrašas. • Multimedija. |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą). 2. Gramatikos teorijos apie anglų k. būdvardžių tvarką ir prieveiksmių vietą sakinyje analizė. 3. Padalomosios medžiagos paruošimas. |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Aktyvių žodžių sąrašas. 2. Vaizdo įrašas „LA contemporary art fair 2013“. 3. Padalomoji medžiaga su tekstine informacja apie menininkus Anish Kapoor, Antony Gormley ir Yoko Ono bei užduotimis: Worksheet 1. 4. Frazės grįžtamajam ryšiui (“Giving feedback”). 5. Gramatikos teorija “Order of English Adjectives” ir “Position of English adverbs”. 6. Atsakymų lapas (“Answer sheet”). |
1. Aktyvūs žodžiai: contemporary, adjective, adverb, order, antique, varnish, heat – resistant, dreary, urban, definitely, outstanding, heap, cast, rusted,clay, frequently, reflection. 2. Frazių sąrašas: „Phrases to give opinions in discussions, to keep a discussion going, etc.”. 3. Gramatikos teorija “Order of English Adjectives” ir “Position of English adverbs". |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Mokytojas parodo vaizdo filmuką „LA Contemporary Art Fair 2013“, užrašo ant lentos teiginį „Modern and contemporary art is not real art, it can be done by anyone“ ir paprašo mokinių poromis padiskutuoti ir išreikšti savo nuomone šia tema. | 1. Mokiniai pasižiūri vaizdo filmuką ir diskutuoja poromis.
|
||
2. Mokytojas kartu su mokiniais aptaria mokinių nuomones. | 2. Mokiniai kartu su mokytoju aptaria atliktą užduotį. | ||
3. Mokytojas lentoje užrašo pamokos temą ir supažindina mokinius su pagrindiniais kalbiniais ir dalyko pamokos uždaviniais. | 3. Mokiniai užsirašo pamokos temą ir kartu su mokytoju išsiaiškina pagrindinius kalbinius ir dalyko pamokos uždavinius. | ||
4. Mokytojas pagrindinius angliškus terminus užrašo lentoje. | 4. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo angliškus raktinius žodžius ir stengiasi juos įsiminti. | ||
5. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą Worksheet 1 ir paprašo mokinių individualiai atlikti 1 užduotį. | 5. Mokiniai individualiai atlieka 1 užduotį (Worksheet 1). | ||
6. Mokytojas su mokiniais aptaria užduoties atsakymus. | 6. Mokiniai savo atsakymus aptaria kartu su mokytoju. | ||
7. Mokytojas sugrupuoja mokinius į grupes po 3-4 ir paprašo 5-7 min padiskutuoti tema, nurodyta 2 užduotyje, panaudojant frazes iš sąrašo „Phrases to give opinions in discussions, to keep a discussion going, etc.”. | 7. Mokiniai grupėse diskutuoja tema, pateikta 2 užduotyje, stengiasi panaudoti kuo daugiau frazių iš pateikto sąrašo („Phrases to give opinions in discussions, to keep a discussion going, etc.”). | ||
8. Mokytojas kiekvienos grupės paprašo apibendrinti savo išsakytas mintis ir pristatyti visai klasei žodžiu. | 8. Mokiniai kartu su mokytoju aptaria pagrindines jų išsakytas mintis ir nuomones. | ||
9. Mokytojas paprašo individualiai atlikti 3 ir 4 užduotis, jei reikia – naudojantis teorine medžiaga “Order of English Adjectives” ir “Position of English adverbs”. | 9. Mokiniai individualiai atlieka 3 ir 4 užduotis, jei reikia – naudojantis teorine medžiaga “Order of English Adjectives”. | ||
10. Mokytojas, naudodamasis atsakymų lapu („Answer sheet“), padeda mokiniams pasitikrinti jų atsakymus. | 10. Mokiniai, mokytojo padedami, pasitikrina užduočių atsakymus. | ||
11. Mokiniai poromis paprašomi atlikti 5 ir 6 pratimus. | 11. Mokiniai poromis atlieka 5 ir 6 pratimus, jei reikia – naudojantis teorine medžiaga “Position of English adverbs”. | ||
12. Bendras užduoties aptarimas su klase. | 12. Atsakymų aptarimas. | ||
13. Mokiniai poromis paprašomi atlikti 7 ir 8 pratimus. | 13. Mokiniai poromis atlieka 7 ir 8 pratimus, jei reikia – naudojantis teorine medžiaga “Position of English adverbs” ir “Order of English Adjectives”. | ||
14. Bendras užduoties aptarimas su klase. | 14. Atsakymų aptarimas. | ||
15. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai, išvados, mokinių įvertinimas. | 15. Žymisi pastabas, klausia, jei ko nesupranta. | ||
16. Namų darbų skyrimas. Mokytojas lentoje užrašo temą: „Describe a work of art that you really like. Say why you like it and say something about the artist“ ir paaiškina vertinimo kriterijus – išsakyti savo nuomonę anglų k., panaudojant aktyvius žodžius, taisyklingai pavartoti būdvardžius ir prieveiksmius. | 16. Žymisi skiriamą namų darbų užduotį: „Describe a work of art that you really like. Say why you like it and say something about the artist“ | ||
17. Refleksija. | 17. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Neteisingai suprastas angliškai suformuluotas klausimas ar užduotis. 2. Per sudėtingas angliškas tekstas.
|
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant angliškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, dalyvavimas diskusijose ir namų darbai. |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Individualiai pristatyti patinkantį meno kūrinį ir jo kūrėją („Describe a work of art that you really like. Say why you like it and say something about the artist“), panaudojant aktyvius žodžius, taisyklingai pavartoti būdvardžius ir prieveiksmius. |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/ nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Ligita judickaitė-Pašvenskienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI. Naudoti šaltiniai: |