Dalykas |
CHEMIJA |
||||
Kiti dalykai |
• Fizika |
||||
Modulis/tema |
HALOGENAI / HALOGENS |
||||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo pateikta vaizdo ir padalomąja medžiaga (tekstu apie halogenus, lentele su jungiamaisiais žodžiais ir frazėmis), atlikdami teksto suvokimo, žinių taikymo užduotis, dirbdami porose, grupėmis bei atlikdami projektinį darbą, mokiniai gebės:
|
|||
Dalyko uždaviniai |
|
||||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai turės galimybę išsiaiškinti, kodėl ir kaip veikia jų buityje ir kitose gyvenimo srityse esantys produktai: balikliai, dezinfekcijos priemonės, halogeninės lempos ir kt. |
||||
Mokymo/si metodai |
Vaizdo medžiagos žiūrėjimas ir aptarimas, teksto analizė, darbas grupėse ir porose, diskusijos, projektinis darbas (pristatymas). |
||||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Vaizdo medžiaga "Comparing the Four Halogens"; |
||||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą). 2. Padalomosios medžiagos paruošimas |
||||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|||
1. Aktyvių žodžių sarašas: Halogens word list. 2. Mokytojo užrašai. |
1. Aktyvūs žodžiai: Halogen, fluorine, chlorine, bromine, iodine, astatine, bleach, ion, compound, solid, vapour, conductor, hydrogen, sodium, iron, halide, high reactivity, standart temperature and preassure, diatomic molecule, valence electrons. |
||||
Pamokos eiga |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys | |||
|
1. Mokytojas parodo trumpą vaizdo įrašą apie dvejų halogenų palyginimą. Mokiniai turi įvardinti pagrindinę vaizdo medžiagos temą. Mokytojas paprašo išvardinti išgirstus kalbėtojo vartojamus terminus, juos užrašo ant lentos. | 1. Mokiniai stengiasi įvardinti pagrindinę vaizdo medžiagos temą ir įsiminti kalbėtojo vartojamus terminus. | |||
2. Mokytojas užrašo ant lentos arba parodo ekrane pamokos pavadinimą „The Halogens Family“, įvardina pamokos tikslą ir uždavinius. | 2. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo pamokos temą. | ||||
3. Mokytojas pristato pagrindinius angliškus terminus skaidrėje, išdalina žodžių sąrašus arba užrašo ant lentos. | 3. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo angliškus raktinius žodžius, verčia į lietuvių kalbą ir stengiasi juos įsiminti. | ||||
4. Mokytojas išdalija medžiagą apie halogenus (tekstas “The Halogens Family”) ir užduočių lapą. Suformuluojama užduotis – perskaityti jiems paskirtus tekstus ir atlikti pirmąją užduotį (porose pasiruošti atsakyti į klausimus). | 4. Mokiniai skaito tekstą, porose ruošiasi atsakinėti į pirmosios užduoties klausimus. | ||||
5. Pirmosios užduoties aptarimas. | 5. Mokiniai pateikia atsakymus į pirmosios užduoties klausimus. | ||||
6. Mokytojas išdalina likusią padalomąją medžiagą (periodines lenteles). Mokiniams paaiškinama, kad turi atlikti antrąją ir trečiąją užduotis remdamiesi tekstu, žodžių sąrašu ir periodine lentele. | 6. Mokiniai atlieka antrąją ir trečiąją užduotis, remiasi perskaitytu tekstu, preiodine lentele ir pateiktu žodžių sąrašu, diskutuoja atsakymus. | ||||
7. Antrosios ir trečiosios užduoties aptarimas. | 7. Mokiniai pateikia antrosios ir trečiosios užduoties atsakymus. | ||||
8. Mokytojas paaiškina, kaip atlikti ketvirtąją užduotį. | 8. Mokiniai atlieka ketvirtąją užduotį. | ||||
9. Užduočių aptarimas. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai ir išvados. | 9. Mokiniai pateikia ketvirtosios užduoties atsakymus, atsakinėja į papildomus mokytojo užduotus klausimus. | ||||
10. Mokinių įvertinimas: kaupiamuoju vertinimu įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. | 10. Žymisi įvertinimus, klausia, jei ko nesupranta. | ||||
11. Namų darbų skyrimas. Mokytojas supažindina mokinius su pristatymų temomis, reikalavimais ir vertinimo kriterijais. | 11. Mokiniai žymisi namų darbams skiriamą užduotį: grupelėmis paruošti pristatymą anglų arba lietuvių kalba apie vieną iš halogenų ir jo junginių panaudojimą. | ||||
12. Refleksija. | 12. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti | ||||
Galimos problemos ir jų sprendimai |
Problemos |
Sprendimai | |||
1. Neteisingai suprastas angliškai suformuluotas klausimas ar užduotis. 2. Per sudėtingas angliškas tekstas arba vaizdo medžiaga. 3. Mokytojui sudėtinga organizuoti / moderuoti diskusiją, o mokiniams sudėtinga pateikti savo teiginius. |
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant angliškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą. 3. Raginti mokinius nebijoti diskutuoti, pagirti aktyvesnius mokinius. |
||||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Formuojamasis vertinimas. Vertinamas dalyvavimas diskusijoje ir atsakymų teisingumas. Galima leisti kiekvienam įsivertinti savo darbą. |
||||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Paruošti projektus apie halogenus bei jų junginių panaudojimą. Nebūtinai anglų kalba. |
||||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija | |||
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Rita Janavičienė, Kauno Jėzuitų gimnazija; |