Dalykas |
CHEMIJA |
|||||
Kiti dalykai |
Fizika |
|||||
Modulis/tema |
IA METALAI / IA METALS |
|||||
Uždaviniai/mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo pateikta vaizdo ir padalomąja medžiaga (tekstu apie šarminius metalus, lentele su jungiamaisiais žodžiais ir frazėmis), atlikdami teksto suvokimo, žinių taikymo užduotis, dirbdami porose, grupėmis bei atlikdami projektinį darbą, mokiniai gebės:
|
||||
Dalyko uždaviniai |
|
|||||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai sužinos, kur panaudojami šarminiai metalai: ličio baterijose, keramikoje, vaistuose, gaminant muilą, trąšas ir kt. ir suvoks šių metalų reikšmę chemijoje. |
|||||
Mokymo/si metodai |
Vaizdo medžiagos žiūrėjimas ir aptarimas, teksto analizė, darbas grupėse ir porose, diskusijos, projektinis darbas (pristatymas skaidrių formatu). |
|||||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Vaizdo medžiaga: "Group 1 - The Alkali Metals". |
|||||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą). 2. Padalomosios medžiagos paruošimas. |
|||||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
||||
1. Aktyvių žodžių sąrašas: IA_metals_word_list. 2. Mokytojo užrašai. |
1. Aktyvūs žodžiai: alkali metals, alkaline metals, lithium, sodium, potassium, rubidium, caesium, francium, density, standard temperature and pressure, conductor, ion – jonas, ionization, oxygen, oxide, hydroxide, hydrogen, halide, nitrogen, solid, liquid, gas. |
|||||
Pamokos eiga |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
||||
|
1. Sudominantis įvadas į temą: mokytojas parodo trumpą vaizdo įrašą "Group 1 - The Alkali Metals". Mokiniai turi įvardinti pagrindinę vaizdo medžiagos temą. Mokytojas paprašo išvardinti išgirstus kalbėtojo vartojamus terminus, juos užrašo ant lentos. | 1. Mokiniai stengiasi įvardinti pagrindinę vaizdo medžiagos temą ir įsiminti kalbėtojo vartojamus terminus. | ||||
2. Mokytojas užrašo ant lentos arba parodo ekrane pamokos pavadinimą “IA Metals“, įvardina pamokos tikslą ir uždavinius. | 2. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo pamokos temą. | |||||
3. Mokytojas pristato pagrindinius angliškus terminus skaidrėje, išdalija žodžių sąrašus arba užrašo ant lentos. | 3. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo angliškus raktinius žodžius, verčia į lietuvių kalbą ir stengiasi juos įsiminti. | |||||
4. Mokytojas išdalija medžiagą apie šarminius metalus (tekstas “IA Metals: Alkali Metals”) ir užduočių lapą. Suformuluojama užduotis – perskaityti jiems paskirtus tekstus ir atlikti pirmąją teksto suvokimo užduotį. | 4. Mokiniai skaito tekstą, atlieka pirmąją užduotį. | |||||
5. Pirmosios užduoties aptarimas. | 5. Mokiniai pateikia atsakymus į pirmosios užduoties klausimus. | |||||
6. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą. Mokiniams paaiškinama, kad turi atlikti antrąją ir trečiąją užduotis remdamiesi tekstu. | 6. Mokiniai atlieka antrąją ir trečiąją užduotis, tarpusavyje diskutuoja atsakymus. | |||||
7. Antrosios ir trečiosios užduoties aptarimas. | 7. Mokiniai pateikia antrosios ir trečiosios užduoties atsakymus. | |||||
8. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą (periodinę lentelę) paaiškina, kaip atlikti ketvirtąją užduotį. | 8. Mokiniai atlieka ketvirtąją užduotį. | |||||
9. Ketvirtosios užduoties aptarimas. | 9. Mokiniai pateikia ketvirtosios užduoties atsakymus. | |||||
10. Mokytojas paaiškina penktąją ir šeštąją užduotis. | 10. Mokiniai atlieka penktąją ir šeštąją užduotis. | |||||
11. Užduočių aptarimas. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai ir išvados. | 11. Mokiniai pateikia penktosios ir šeštosios užduočių atsakymus, atsako į papildomus mokytojo klausimus. | |||||
12. Kaupiamuoju vertinimu įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. | 12. Mokiniai žymisi įvertinimus, pastabas. | |||||
13. Namų darbų skyrimas. Mokytojas supažindina mokinius su pristatymų temomis, reikalavimais ir vertinimo kriterijais. | 13. Namų darbams skiriama: grupelėmis paruošti pristatymą anglų arba lietuvių kalba apie vieną iš šarminių metalų. | |||||
14. Refleksija. | 14. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti . | |||||
Galimos problemos ir jų sprendimai |
Problemos |
Sprendimai |
||||
1. Neteisingai suprastas angliškai suformuluotas klausimas ar užduotis. 2. Per sudėtingas angliškas tekstas arba vaizdo medžiaga. 3. Mokytojui sudėtinga organizuoti / moderuoti diskusiją, o mokiniams sudėtinga pateikti savo teiginius. |
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant angliškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą. 3. Raginti mokinius nebijoti diskutuoti, pagirti tuos, kurie aktyvesni, kviesti prisijungti ir kitus, teigiant, kad iš klaidų tik mokomasi, kad nėra ko baimintis kalbėti ir klysti. |
|||||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Formuojamasis vertinimas. Vertinamas dalyvavimas diskusijoje ir atsakymų teisingumas. Galima leisti kiekvienam įsivertinti savo darbą. |
|||||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Jei nespėja klasėje atlikti pateiktų užduočių, pabaigti namuose. Paruošti projektus apie šarminius metalus. Nebūtinai anglų kalba. |
|||||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
||||
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius ar nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. |
|||||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Rita Janavičienė, Kauno Jėzuitų gimnazija; Naudoti šaltiniai: |